Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó a folytonos áldozathib...

Mire jó a folytonos áldozathibáztatás?

Figyelt kérdés

A gyerekkori bántalmazás kihat felnőttkorra is. Akkor is, ha a gyerek már a 18. születésnapján elköltözik.

Nem lehet csettintésre törölni a tanult mintákat.

Én is bántalmazottként nőttem fel, a dolgok nagyrészén már túlvagyok, de így is vannak olyanok, amiket nem siekrült törölni, mert nem lehet.

Külön élek, teszek a jövőmért, sose voltam se alkohol, se gyógyszerfüggő, nem siratom magam és hibáztatok mindenkit magam körül.

De hazudság lenne azt mondani, hogy támogató környezetben nem lett volna könnyebb. Vagy nem szakad meg a szívem, amikor arról olvasok, mások milyen rendesek a gyerekükhöz.

Ráadásul született problémákkal is küzdök, amit nem lehet gyógyítani (autizmus), így nekem nehezebb, mint egy átlagembernek. Minden a beilleszkedéstől kezdve a munkán át a normális emberi kapcsolatok kialakításáig.

Nyilván ha törődött volna ezzel a családom verés helyett, akkor most felnőttként valamivel könnyebb lenne.


Egy pszichológustól hallottam egyszer, bántalmazást feldolgozni körülbelül fele annyi időt vesz igénybe, mint ameddig a bántalmazás tartott. Tehát ha valaki 20 éves koráig volt ennek kitéve, annak 10 év kezelés, mire nagyjából összeszedi magát.

Mégis sokan úgy gondolják, a szülő ilyenkor nem hibás, csak a gyerek, mert a 18. születésnapja másnapjára még nem felejtett el mindent.

A bántalmazó szülő meg éli világát boldogan, sajnos még túlvilág sincs, ahol előszednék érte egyáltalán, nemhogy az életben bármikor.


2019. máj. 11. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Az áldozathibáztatás egy narcisztikus vonás és mindig a gyenge ember fegyvere.

Aki gyengének érzi magát, de erősnek szeretne látszani, kapva kap az alkalmon, hogy talál egy nálánál is gyengébbnek hihető embert és ezzel szívja a vérét, energiáját. Kb ugyanaz, mint amikor az oroszlánnak is kényelmesebb a sánta gazellát levadászni, mert kevésbé képes a védekezésre. Amikor ilyennel találkozol, nyugtázd bátran, neki magával van baja, csak álcázni akarja.

2019. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Azzal én sem értek egyet, hogy elítéljünk valakit, mert nem képes azonnal felejteni. Sőt, szerintem vannak olyan tettek, amikre sohasem lesz bocsánat.

Viszont azzal meg nem tudok mit kezdeni, mikor valaki non-stop sajnáltatja magát és meg sem próbál javítani a helyzetén, holott lenne segítsége, lehetősége rá.

2019. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Az áldozathibáztatás egy torz önvédelmi forma: Az illetők így csapják be magukat. Ha az áldozatra tolják a felelősséget, azt a tévhitüket erősítik meg magukban hogy velük aztán nem történhet ilyen, őket nem bánthatja senki....
2019. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
3-as jól leírta,én is úgy gondolom ez a fajta téves védekezés állhat a dolog hátterében.
2019. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!