Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy hatvanas apa a harmincas fiát folyton anyukámnak, meg kicsimnek szólítja?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 20:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
A "fiam" pusztán annyit tesz az idősebb korosztálynál hogy "gyerekem" nemtől függetlenül. Amúgy apukának simán fura humora van. Kár felfújni
2019. máj. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%

Ez csak ilyen szólás.

Mikor általános iskolás voltam,akkor az ének tanárnőm a fiúkat "apukámnak" nevezte.De inkább az "anyukám" volt elterjedtebb.

De nekem az ebben a fura inkább,ha egy idősebb egy fiatalabbat "szülő" jelzővel illet.


Amúgy a kiskutyámnak én is néha viccsenek úgy mondom,hogy "itt a mami",attól,mert férfi vagyok,csakhát ugye az állatoknál inkább csak a nőstény gondozza a kicsinyeit:)


Persze,ha a fiút zavarja,akkor mondja meg.

De nem hiszem,hogy megalázni akarja,mert akkor a lányt sem hívná fiamnak.


A fiam is egyébként úgy értendő,hogy "kölyköm".Ez annyira nem nemhez kötött.

2019. máj. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy azt képzeli, hogy az édesanyja a srácban reinkarnálódott?
2019. máj. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
Az "anyukám" az tényleg necces. A "kicsim", háááát, engem még mindig szólít így az anyukám, pedig 48/N vagyok:)
2019. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
De te nő vagy.
2019. máj. 12. 10:42
 16/20 anonim válasza:
Szerintem nem vészes... ha becézzük valamilyen módon a rokonainkat, azt én csak a kötődés jeleként tudom értelmezni (természetesen csak akkor, ha nem valami negatív és rosszindulatú jelző az XD). Lehet, hogy nem túl általános egy apától, ha anyukámnak hívja a fiát, de létezik ilyen "szólás", engem is hívott a mamám anyukámnak, anyu pedig mondta már, hogy "hülye vagy, fiam", holott nő vagyok (és idén már 28, míg anyum 60), sose csináltam belőle lelki problémát. xD Úgyis tudom, hogy rám gondolt, nem az anyjára-fiára, akárkire. xD Mondjuk ha soha semmi mást sem mond neki, az már tényleg egy kicsit furcsa, de el lehet azért viselni. :) Én sose bánnám az ilyet.
2019. máj. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Asuskivi válasza:
Nm normális, káros!
2019. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha az apa mentális beteg, akkor normális dolog. Ha viszont normális, akkor bolond.
2019. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Fodor István Ferenc ***** válasza:
90%
Számomra ebben nincs semmi különös, nekem is volt 20 évvel öregebb nénike ismerősöm, aki anyukámnak szólított, mint kandúrt, de nemtől függetlenül így szólított mindenkit. Faluhelyen vannak ilyen abszolút természetes megszólítások, de lassan már kimennek divatból, mert a fiatalabbak már csak ritkán veszik át. Ugyanez a helyzet a fiamnál is. Azt mondja az újdonsült apa, hogy van két gyerekem, meg egy lányom - ez faluhelyen azt jelenti, hogy két fiam, meg egy lányom. A lány nem gyerek, hanem lány. Azt mondja az idézett úr: x-nek 3 szép kis családja van. Nem három felesége, gyerekekkel, hanem van 3 szép gyereke. Aki köztük él, annak természetes, - eszük ágában sincs gúnyolódni. Vagy: ember, meg asszony! Az ember, az férfi - az asszony nem ember, hanem asszony. Az anyukámos asszony egyébként egyszer levelet írt egy rádió műsor vezetőnek, aki kölykökről beszélt. Kikérte magának, hogy az embernek kölyke legyen, kölyke a kutyának van. Na, ezt meg a falusi ember nem értette!
2019. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Helyes ha olyan női névvel illeti amelyet utál. Vajon neki hogy fog tetszeni?
2019. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!