Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekkori bántalmazás...

A gyerekkori bántalmazás eltorzíthatja a személyiséget?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakit egész kiskorától durván bántalmaztak verbálisan és fizikailag, többnyire ok nélkül, az hagyhat nyomokat a személyiségen?

Tehát pl 18 évesen elköltözik, de félős lesz, visszahúzódó, zárkózott, csendes.


Nem a szüleimet akarom hibáztatni a saját nyomorom miatt, de állítólag kislány koromban mosolygós, kicsit öntörvényű, közvetlen, kedves kislány voltam. Állítólag simán odamentem idegenekhez is barátkozni.

4 éves voltam, amikor a bántalmazás kezdődött. Most 25 vagyok, 6 éve külön élek.

Mégis sokszor érzem, hogy szeretnék nyitottabb lenni a környezetem felé, de nem megy. Amikor felengedek, akkor olyan vagyok, mint egészen kiskoromban, de ehhez kétszer annyi idő kell, mint egy átlagembernek.


Lehetséges lenne, hogy valami torzult a személyiségemben, vagy ilyen nem létezik?


2019. máj. 13. 16:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat, hogy igen. Nyilván egy idő után nem lehet ezzel takarózni, meg csak erre fogni a kudarcokat, de hazugság lenne azt mondanom, hogy az otthon elszenvedett bántalmazás nem hat még ki mindig a személyiségemre. Emlékszem arra a pillanatra, amikor először tudatosult bennem / hallottam meg, milyen undorítóan beszél anyám a testalkatomról... addig viszonylag magabiztos voltam, még ha introvertált már akkor is... azóta folyamatosan azon kattog az agyam néhány pillanatnyi kivétellel, hogy mások mit gondolnak rólam, hogy nézek ki, hogy tartom a kezem, hogy tartom a szám stb. Nehéz megvédenem a saját érdekeimet / igazamat, mert ég mindig bennem van az, hogy azért otthon automatikusan pofon járt, még ha teljesen kulturáltan is adtam elő. Ha vki morcos képpel, gyorsan megy el mellettem és közel van hozzám, rettegek, mert vmiért attól tartok, megüt. Ezeket egyszerűen nem lehet az emberből kiirtani, max. kordában lehet tartani.
2019. máj. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bántották,szóval néha tetel de etöl nem lettem zárkozotabb morcosabb max annyi hogy anyuval nincs igazi anya lánya kapcsolat ,ehez az is hozzá járul hogy sokáig beleszólt mindenbe még mikor már gyerekek megvoltak akkor is .
2019. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ne keverjük a személyiséget és a viselkedést. A személyiségünk velünk születik"

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. A folytatólagos gyerekkori traumán átesettek igen gyakran a szaknyelv szerint ún. alterált személyiségek, azaz a személyiségük másmilyen lett, mint amilyen akkor lett volna, ha nem bántalmazzák őket. Ezen kívül a gyerekkori bántalmazás konkrétan az agy szerkezetében okoz elváltozásokat, az amygdala és a hypocampus érintettek. Ez azt jelenti, hogy sokszor az ember, hiába érzi, hogy az, ahogy viselkedik, valahogy "nem oké", mégsem képes máshogyan, és ez azért van, mert az agy szerkezete is alterált. Fizikailag.

Kérdező, a terápia tényleg jó ötlet, de olyan szakembert érdemes keresni, aki PTSD-re specializálódott. Nagyon sokféle technika van, amelyeket ha megtanulsz, sokkal könnyebb a mindennapokat, szociális életet "kivitelezni". A terápia segít a feldolgozásban is, de csak ha akarod. Leht nagyon boldog, teljes életet élni a bántalmazottaknak is! Nagyon-nagyon jól tetted, hogy eljöttél otthonról! Sok sikert!

2019. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a személyiségedben okozhat torzulást, hanem a legújabb kutatások eredményei szerint még a DNSedben is! Ettől függetlenül ki lehet ebből jöbbi győztesen is, kellő elszántsággal és rengeteg munkával. Ajánlanám, hogy keress egy jó terapeutát, nekem is ez segített teljesen magam mögött hagyni a gyerekkorom és megerősödni.
2019. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Miért kezdenek el bántalmazni egy 4 éves kislányt?
2019. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnos igen


Páromnál is megvoltak ugyan ezek, eléggé magába tud fordulni, de ő sajnos az agresszívabb véglet :(

2019. máj. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!