Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekkori bántalmazás...

A gyerekkori bántalmazás eltorzíthatja a személyiséget?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakit egész kiskorától durván bántalmaztak verbálisan és fizikailag, többnyire ok nélkül, az hagyhat nyomokat a személyiségen?

Tehát pl 18 évesen elköltözik, de félős lesz, visszahúzódó, zárkózott, csendes.


Nem a szüleimet akarom hibáztatni a saját nyomorom miatt, de állítólag kislány koromban mosolygós, kicsit öntörvényű, közvetlen, kedves kislány voltam. Állítólag simán odamentem idegenekhez is barátkozni.

4 éves voltam, amikor a bántalmazás kezdődött. Most 25 vagyok, 6 éve külön élek.

Mégis sokszor érzem, hogy szeretnék nyitottabb lenni a környezetem felé, de nem megy. Amikor felengedek, akkor olyan vagyok, mint egészen kiskoromban, de ehhez kétszer annyi idő kell, mint egy átlagembernek.


Lehetséges lenne, hogy valami torzult a személyiségemben, vagy ilyen nem létezik?


2019. máj. 13. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos bántalmazás okozhat személyiség torzulást.

Párom ugyanezeket a tüneteket produkálja, őt is bántalmazták.

2019. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, azért ezek a dolgok eléggé formálják a személyiséget. Viszont a jó hír, hogy ezt felismerted és változtathatsz rajta. :)
2019. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Igen, eltorzíthatja.

"Nem a szüleimet akarom hibáztatni" Mert még mindig be vagy ß@rva, illetve egyfajta Stockholm-szindrómád van. Ettől függetlenül a bántalmazól - a szüleid- a hibásak, és ettől függetlenül a te dolgod magadat helyrerakni, mint ahogy a más miatt - nem bántalmazás - az enyém magamat.


Hasonló kérdések már tucatjával voltak:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

"Lehetséges lenne ...?" Nem, hanem tuti.

Stb.


Keress fel egy pszichoterapeutát! Úgy gyorsabban tudsz haladni.

2019. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok beszarva, és nem is élek otthon, nincs semmilyen szindrómám, köszönöm.


Csak itt mindig megkapja, aki ilyesmiről ír "Ne hibáztasd felnőtt fejjel a szüleid"

2019. máj. 13. 16:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a viharba ne! A gyerekkori bántalmazás egy életre nyomot hagy. Van, akit meg is nyomorít. Máshogy fogsz viselkedni, mások lesznek a bizalmi mércéid, elvárásaid és értékeid, máshogy reagálsz helyzetekre.


Jól tetted, hogy elköltöztél. Én is ezt tettem, amikor elegem lett a szüleim, főleg az apám terrorjából és büdös paraszt tempójából. Betegesen introvertált voltam évekig, nehezen bíztam, és elég agresszív is voltam emiatt. Sokáig tartott, míg levetkőztem. A fő szorongásom egész fiatal koromban az volt, hogy olyan leszek, mint az apám. Annyira kerültem ezt, hogy még külsőségekben is önkéntelenül odafigyeltem, nehogy utánozzam. Például ő villanyborotvát használt, én soha nem vagyok hajlandó. Ő következetesen áthúzta a 7-es számjegy szárát, én soha. Ezért még meg is vert gyerekkoromban, mert ugye ez egy legitim ok bántalmazni egy hatéves kisfiút.

2019. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#4 Kérdező:

"Nem vagyok beszarva" Akkor O.K.

"és nem is élek otthon" Klassz.

"nincs semmilyen szindrómám" Honnan tudod? Vagy csak úgy kérdezgetsz bele a vakvilágba?

"Csak itt mindig megkapja, aki ilyesmiről ír "Ne hibáztasd felnőtt fejjel a szüleid"" Mert a közönség fele nemtraumatizált vagy érzéketlen. Illetve Hibáztatni szabad, csak nem szabad ott leragadni.

2019. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
nyugodtan hibáztasd a szüleidet. kizárt dolognak tartom hogy fegyverrel kényszerítették őket, hogy verjenek. ők döntöttek így, tehát hibásak. pszichológushoz vagy terápiára nem jársz? lehet jót tenne
2019. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jártam régebben egy darabig, körülbelül fél évet.
2019. máj. 13. 17:59
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Na azért a személyiséget ne keverjük a viselkedéssel. A személyiségünk velünk születik, és a traumák megléte befolyásolja a viselkedésünket a másik emberrel szemben. A viselkedésünkön mindig tudunk változtatni, szakember, terápia segítségével. De mivel egy bántalmazás örökre nyomot hagy egy emberen, nem mindenki tudja megfelelően kontrollálni.
2019. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!