Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen felnőtt lesz abból a...

Milyen felnőtt lesz abból a gyerekből aki szegény családból származik? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Olyan családból, ahol a szülők 8 osztályt végeztek (most 40-50-esek) és nem tudnak rendesen írni, illetve mély szegénységben éltek és nem tudtak biztosítani a gyereknek hátteret hogy iskolába járhasson, ezért bukott egy évet.


Szerintetek egy ilyen gyerek milyen felnőttkorra számíthat?



2019. máj. 21. 07:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, ne értsétek félre.
2019. máj. 21. 10:42
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Ki lehet törni, de ehhez okosság is kell. Az az igazság, hogy sok butuska gyerek van, akiből akkor sem lesz rákkutató, ha széttanulja az agyát, sőt, az érettségi is kérdéses. És a mostani törvények szerint 16 évig tanköteles csak, a család simán kiveheti és elküldheti dolgozni.


Illetve sok gyereket otthon bántlmaznak és minden energiáját elveszi hogy egyáltalán túlélje a gyerekkorát. Na, őbelőle sem lesz rákkutató. Nagyon sok nyomorult sorsú gyerek van. Ha a szülők alapvetően szeretik a gyereket, akkor a szegénység nem akadály, de van amikor nagyon is az.

2019. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%
Az az igazság, hogy innen kitörni nagyon nehéz és hatalmas akaraterő és kitartás kell. Ha nem adod fel és van kitartásod célod, akkor lehetséges.
2019. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A sok pénz nem garancia arra hogy a gyerek majd okos lesz, lehet ugyan úgy egy link ostoba fajankó mint az akinek analfabéta szülei. Nekem nagyanyám 4 elemit végzett mondjuk a kézitáska olyan volt hogy grafológus kiteszi a vitrinbe, anyám 8-at, faterom érettségi... Én is érettségi. A szorgalom, és a példa fontos amit egy gyerek elé állítanak. A többi csak jön.. Soha nem volt anyagi problémánk, sem most sem máskor... Ha munkáról van szó mind1 hogy irodai meló, vagy sz@r lapatolas a hodályban, soha nem kellett sem szüleimnek sem nekem megmutatni a melót... A talpraesettseget, nyílt felvilágosult gondolkozást, az életben való eligazodást nem osztják a diplomával.. A régi értelmiségi réteg kikopott, azóta elmosódott a határ, de sem nekem sem családomnak, nem esett/esik nehezére megnyilvanulni egy értelmiséginek, (olvasott ember muterom is), és hallgattak is rá. Aki pedig kerekedik az meg olyan is. Munkahelyen van egy cigány takarító, de pl sem írni sem olvasni nem tud, de mégis végzi a dolgát, a lányának meg fehér diplomás fiuja van.. Igaz fosik a gyerek a gettóba hogy belé nyomják a kést de valamit valamiért :D,
2019. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!