Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok is az van (felnőttként...

Nálatok is az van (felnőttként is) hogy a szüleitek mindig mindent tudnak?

Figyelt kérdés

Tényleg mindig mindent és nem csak velem kapcsolatban pl. hanem bárki mással is. Nekik kell mindig igazuk legyen mindenben, bele se gondolnak a másik ember érveibe, meglátásába. Életembe nem hallottam tőlük se felém, se más ember felé hogy 'igazad van' vagy hogy 'hibáztam'.

Lassan különköltözök de már kaptam hogy csak akkor kapok anyagi segítséget ha megérdemlem :D Amúgy nem is kértem segítséget és nem is várnám el de mindegy.

Az a baj hogy még velük is dolgozom szóval még itt is beleszólnak mindenbe. (miért megyek szabira, túlórázok-e, kapjak-e több fizut) Így nem is fogok tudni kitörni ebből a mindig meg kell felelni dologból.

Veletek is így van ez vagy csak az én szüleim ilyen mindent tudók??



2019. máj. 23. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem, nálunk nem. Egy normális ember 18 éve kora körül leválik a szüleidről. Neked nem jött össze?
2019. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az enyémek is ilyenek pedig 46 vagyok
2019. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. 18 évesen még suliba jártam szóval sajnálom de nem, nem tudtam elköltözni pénz nélkül :D Nem lógók rajtuk, sőt.. de attól ha valaki leválik akkor is beszél a szüleivel és akkor is tapasztalja ezeket
2019. máj. 23. 14:56
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Nálunk a kamasz gyerek az, aki mindig mindent tud.
2019. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim nem ilyenek, de a férjem szüleinek hasonló a gondolkodásuk. Kb van az ő véleményük, meg az ő életük és azon kívül semmi mást még csak befogadni sem képesek. Egy zsákfaluban élték le az életüket és dolgozni is otthon a saját vállalkozásukban dolgoznak 30 éve. Nagyon szűklátókörűek.

Férjem nemrégen mondta, hogy egészen addig normálisnak gondolta a szüleit, amíg meg nem ismerte az én szüleimet :D Szerencsére ez még fiatalon megtörtént vele, így ő teljesen más elveket vall, nem gyepesedett be úgy, mint a szülei. Viszont elég veszélyesnek tartom azt amikor valakinek nincs meg a lehetősége vagy személyisége ahhoz, hogy kiálljon magáért az ilyen szülőkkel szemben. Nagyon meg tudja mérgezni az életet, sok területen. És ebben az a legrosszabb, hogy szerintem az ilyen szülő nem is rosszindulatú, nem tudatosan akarja bántani a gyerekét, de valahogy mégis ezt teszi vele.

2019. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk mindenki hülye vagy biztosan át akar verni :D
2019. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Hogyne! Van ez az embertípus, aki önmagát tökéletesnek, tévedhetetlennek és végtelenül bölcsnek képzeli. Általában olyan hülye, mint hat pár rendőrcsizma, de úgy gondolja, ő már sokat élt, tehát jár neki az a bizonyos "tisztelet az időseknek", amiről régen annyit hallott.
2019. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok az ilyen szülő, az enyémek is. Már nem ennyire durván, mert egyfajta határokat sikerült meghúzni, de vér és verejték árán, évek alatt.


Első körben kontrollálónak hívják őket, nem tudják elfogadni hogy a gyerekük, gyerekeik felnőttek. Anyám még mindig az ügyeimet akarta intézni a múltkor is, szinte le kellett csesznem hogy nyugodjon már le, majd én elintézem. Nagyon irritáló. A másik pedig az, hogy megvan a saját világuk, amiben felnőttek, nem nagyon tudták tágítani és nem is akarják, minden ami kívülről ezt a világot megkérdőjelezné (a legapróbb dolgokkal is), azt támadásnak veszik.


Muszáj fellépned ellenük és normálisan helyre tenni őket. Nem üvöltve nyilván meg szitkozódva, de mindenképp határozottan, akár hangot kicsit felemelve. Semmi közük ahhoz mikor mész szabira vagy mit és hol dolgozol. Nem tanácsokat vagy véleményeket adnak, ami segítő szándékú, hanem utasításokat és leszólásokat, ami egyrészt hátráltat hogy önálló tudj lenni, másrészt rombolja a közérzeted, kedved. Még mindig úgy viselkednek veled mintha kisgyerek lennél.

2019. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha velük dolgozol akkor ha tudsz vált munkahelyet így már nem szólhatnak bele ,anyukám is szívesen szólt bele az én dolgaimba ,ma már ha megpróbálja akkor mosoly szünet és nem beszélek vele semmit meg inkább .
2019. máj. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem,nálunk nincs ilyen.

Én is dolgoztam 5 évig anyummal,akkor sem volt ilyen.

Amúgy meg, lehet h neked ez gáz, de elhiheted másnak ennél hülyébb szülei vannak

2019. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!