Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő szereti, de...

Ha egy szülő szereti, de JOGOSAN szégyenli a gyermekét, mivel lehet jobbat tenni; ha megszakítjuk a kapcsolatot vagy, ha nem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy olyan valaki, akire büszkének lehet lenni, ez tény; tiszta vagyok és rendben tartom magam, de pl néha idegességemben dadogok vagy elfelejtem a szavakat vagy ökörséget hozok fel témának, stb.


Ez előjön, bárkivel is beszélek, pl munkahelyen, boltban, stb.


Édesanyámtól elköltöztem régóta, szoktunk találkozni, szeret engem, de terhes neki a társaságom.


Látom, hogy, amikor beszélek hozzá négyszemközt, várja, hogy csendben maradjak végre. Ha társaságban vagyunk, kijavítgat, leszid, elhallgattat, másoktól bocsánatot kér.


Ha csinálok valamit, bámul, kijavít, elmondja, hogy nagyon rossz, hogy nem tudom ezt és ilyenkor sajnálom szegényt, mert szégyenkezik. Pl amikor ott laktam, törölgettem a szék lábát és nem tudott tőlem telefonálni, mert idegesítette, hogy nem fentről lefele hanem lentről felfele törlöm. Vagy, ha boltba megyünk és 200 Ft-ot huszasokban fizetek ki, rám szól, az utcán aggódva mondja, hogy az eladó mit gondolhat rólam.


16 éves koromban a testvérem elkezdte őt bántani és 17 éves koromban a testvérem elköltözött. Akkor kezdődött ez Édesanyámnak. A testvérem amúgy olyan valaki, aki zseni, családos, minden összejött neki. A zseni házastársát is imádja édesanyám, a zseni testvéremet és a zseni házastársát példaképértékűnek tartja és ez örömet ad nekem, hogy ő boldog. Egy időben utánoztam is őket, de nem sikerült.


Mivel szeretetből csinálja ezt édesanyám; félt engem, nem akarja, hogy nevetség tárgyává váljak, a kezdetekben megfogadtam a tanácsait, de telhetetlennek éreztem, illetve nem is volt neki jó semmi; pl a hosszú hajamat levágattam nagyon rövidre a kedvéért 17 éves koromban és csak leteremtett, hogy idétlenül nézek ki és ő azt akarta, hogy még rövidebb legyen. Ha felvettem egy ruhát, amit javasolt, nem lett boldog, ha elkezdtem valamit tanulni, csinálni, gitároztam a kérésére, de nem lettek jó érzései, rosszul érezte magát, azt tanultam az egyetemen, amit ő akart, de így se tudtam neki jót tenni és a mai napig, (29 vagyok, dolgozok régóta), feszeng a társaságomban, hogy lejáratom magam és őt.


Szeret engem és én is őt és 12 éve próbálok megváltpzni (pszichológusokhoz is elmentem), de mindig fájdalmat fogok neki okozni, mert nem vagyok tökéletes.


Ha megszakítom vele teljesen a kapcsolatot a jobb vagy ez nagyon fájna neki (mivel szeret engem) és inkább csak törekedjek jó lenni? Hosszú távon nem fogok ártani neki egészségileg, hogy miattam stresszel?



2019. ápr. 20. 11:49
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
Nem szeret téged. Ha szeretne nem így viselkedne. Igen szakítsd meg vele a kapcsolatot saját magad miatt, és keress egy jó pszichológust.
2019. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 TheSoldier ***** válasza:
97%
Nem követél el semmi törvénytelent, nincs joga ilyen apróságok miatt szégyellnie. Egy gyáva ember az anyád,aki folyamatosan azzal foglalkozik,hogy mások mit gondolnak. Neki is szüksége lenne egy jó orvosra, mert nem normális amit csinál.
2019. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%

Honnan veszed , hogy szeret téged ?

Ez nem igy fest , a bizonyitékok mást mutatnak

A szeretet türelmes , elfogadó , biztató , ” a szeretet nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel ”

Anyukád még csak nem is teszi magát , hogy szeret

Innentöl fogva tégy azt ami neked jó és tudd , hogy ahogy hozzád viszonyul , nem jelenti azt , hogy te értéktelen selejt vagy , ez az ö lelki szegénységi bizonyitványa , nem te vagy leirva mint ember

2019. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Jó ember ő, meg sok mindent megtesz értem, nekem, de, ha én nem tudok jó érzéseket kelteni benne, csak szégyenérzetet, tényleg érdemes megszüntetni a kapcsolatot.


Akkor, ahogy olvasom a kommentekből, nem ártok vele Édesanyámnak, ha megszüntetem.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz Mindenkinek.

2019. ápr. 20. 11:59
 5/41 anonim ***** válasza:
91%
Próbálja megtenni érted , ami elvárható , de nem szeret
2019. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

A leírtak szerint édesanyád nem szeret téged. Csak kritizál, sosem ösztönöz. Te egy selejt vagy neki, csak ezt nem meri a szemedbe mondani. A társadalom előtt kijavítani téged mer, de ezt elmondani gyáva.

Érdemes lenne a vele való kapcsolatot a neked kellemes minimumra, akár nullára, csökkenteni. Legalább addig, amíg te megerősödsz ÉS ő belátja a hibáját, bocsánatot kér.

Milyen a viszonyod a tesóddal? Ő esetleg megért téged? Támogat?

Milyen témák ökörségek szerinted?

2019. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonymousreview60 ***** válasza:
89%
És pszichológus!
2019. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
99%

Nem te vagy a szégyellni való, hanem anyád viselkedése és hozzáállása. Nem kell, hogy megfelelj neki, vagy utánozz valakit, aki szerinte elég jó.

Élj úgy, ahogy neked tetszik, ne foglalkozz mások véleményével. Anyáddal meg tarts távolságot és kérd meg, hogy ne lásson el jó tanácsokkal, mert ahogy a mellékelt ábra mutatja, ez eddig se nagyon vált be.

2019. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Gabóca Kabóca ***** válasza:
98%
Az előttem hozzászólókkal egyetértek.Sajnos a bizonytalanságait,önbizalomhiányát rád kivetitette édesanyád.Már át is ragadt rád ezekből.Pszichológus,önismeret.Azt hogy milyen a szeretet nem is ismerhetted meg.Ilyen állapotban ráadásul könnyen bántalmazó-mérgező párkapcsolatban találhatod magad és további szenvedések várnak rád.Hasonlóan nőttem fel én is.Talán most 43 évesen javul a helyzet mert rájöttem mások sem tökéletek.S nem kell mindenkinek minden vonatkozásban megfelelnem.Nem is lehet.
2019. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
99%
Azon gondolkoztál hogy lehet nem benned van a hiba? A széklábas meg az aprós esett miatt már ne haragudj, de anyukád tuti nem 100as..
2019. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!