Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan találjam meg az életet...

Bromsie486 kérdése:

Hogyan találjam meg az életet adó anyukámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 éves koromban megtudtam, hogy örökbe adtak amikor megszülettem egyből.

2001.05.01-én lettem 18 éves. Ekkor mondhatták el nekem az igazi anyukám nevét, ám ez egyike azon kevés információknak, amelyek birtokomban állnak ahhoz, hogy megtaláljam őt.

A nevelő apukám küldött egy hangüzenetet, amelyben a két anyukám hallható, ahogyan riportot adnak egy régi rádiónak az örökbe adás/fogadásról. Hallhattam az Ő hangját és elmondta, hogy 38 éves és, hogy azért nem tartott meg, mert anyagi körülményei és akkori élethelyzete miatt ezt nem engedhette meg magának.

Nagyon szeretném megtalálni, de nem tudom hogy kezdjem. Nem akarom a nevelő szüleimet nagyon bevonni ebbe, mert láthatóan megviseli őket, hogy megint feljött ez a téma, plusz inkább egyedül szeretném megtalálni.


Tehát tudom a nevét, életkorát és, hogy hol szült és hogy mikor. Ennyiből hogy találom meg? (a nevelőszüleim elmondták, hogy ők már keresték, de nem találták meg semmilyen social median)


2019. máj. 29. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Irj a Lilunak
2019. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha ismeri az örökbefogadó szüleidet, akkor meg tudott volna ő is keresni. Én nem erőltetném ezt. Ő csak a biológiai anyád, az igazi szüleid azok, akik felneveltek.
2019. máj. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Ezek szerint tudod a nevét és az életkorát. Ezzel már fordulhatsz a Belügyminisztérium népességnyilvántartó hivatalához, hacsak nem valami tucatneve van szegénynek, pl. Szabó Éva.


Viszont ha te 2001-ben voltál 18, és az örökbeadás 1983-ban történt, akkor ő ma 74 éves. Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy még él. Szegény sorsú nők nem feltétlenül érnek meg magas kort. Persze azért nem is reménytelen.


Tudod, mi a legegyszerűbb? Jelentsd fel valamilyen magánvádas bűncselekmény miatt. Rágalmazás, becsületsértés, zaklatás, ilyesmi. Írd azt, hogy fenyegető üzeneteket kaptál tőle, és ennyi információd van róla. A rendőrség köteles hivatalból eljárást indítani, és ki fogják nyomozni, meggyanúsítják. Erről értesítést fogsz kapni az összes adataival együtt. Mivel magánvádas a feljelentés, ezért bármikor következmények nélkül visszavonhatod, elállhatsz tőle, és akkor a büntetőeljárás megszűnik. Neki meg elmagyarázod, hogy bocs, de csak így tudtalak megtalálni.

2019. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, idén lettem 05.01-én 18! :D
2019. máj. 29. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
A gyámügynél próbáltad?
2019. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

[link]

Tizennegyedik (14) életévét betöltött gyermek kérelme vér szerinti szülei adatainak megadása érdekében.


kért információ kiterjedhet: 1. az örökbefogadással összefüggő tényekre (örökbefogadták-e, él-e a vérszerinti szülője, van-e testvére, féltestvére). 2. Kérhet tájékoztatást vérszerinti szülője, testvére, féltestvére személyazonosító adatairól, ehhez azonban csak az érintettek hozzájárulása esetén kaphat tájékoztatást. 3. Kérheti továbbá, hogy az egészsége szempontjából jelentős, a vérszerinti szülőre vonatkozó egészségügyi adatokról tájékoztassák. (a tájékoztatás anonim, a vérszerinti szülő adatait nem tartalmazza. Amennyiben a kérelem alapján a kutatás eredményre vezet a gyámatóság személyesen, jegyzőkönyvben ad tájékoztatást. Ha jogszabály kizárja a természetes személyazonosító adatok közlését, vagy nem valószínűsíthető az egészségügyi adatokról való kérelem jelentősége elutasítja határozattal a tájékoztatás megadását.

2019. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha neki nem kellettél akkor, miért akarod megtalálni? Lemondott rólad, mint egy tárgyról.Nevelőszüleidnek meg kellettél.Ne bántsd meg őket azzal, hogy a biológiai anyád után sóvárogsz.Értelmetlen.
2019. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
lemondott rólad éééés ezzel ennyi. Bezavarsz az ő életébe is, a nevelőszüleidet is lényegében leköpöd és mi van ha kiderül, hogy a hangfelvétel csak mese habbal és simán csak nem kellettél neki és kész?
2019. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem véleményt kért a kérdező a vérszerinti anyjáról, hanem egy kérdést tett fel. Akinek meg halvány lila fingja nincs az örökbefogadásról, az lehetőleg ne dumáljon bele.

Az örökbefogadottnak joga van megismerni a biológiai szüleit. A gyámhivatalhoz kell fordulni, ott mindent elmagyaráznak, hogy mi ennek a menete. Gondolom, a szüleid részt vettek felkészítő tanfolyamon, így tudják, hogy ha szeretnéd, akkor meg kell adniuk a segítséget, hogy felkereshesd a vérszerinti szüleidet. Nem jó ötlet a hátuk mögött intézkedni, mert ha kiderül, az sokkal bántóbb lesz számukra, mintha nyíltan elmondanád. Sok sikert!

2019. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!