Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a családommal a döntésemet?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig mindenki jobban tudta, hogy nekem mi a jó és mit kellene csinálnom (ez még nem is feltétlenül a családomra vonatkozik, hanem úgy kb. tényleg az egész környezetemre), így mondhatni kimaradtam a saját életemre vonatkozó döntésekből. Valóban mindig bizonytalanabb voltam, nem voltak konkrét sziklaszilárd terveim minden eshetőségre, nem is volt elég önbizalmam és emiatt sokan úgy gondolták, hogy akkor nekem szükségem van az irányításra, noszogatásra stb. Ezt sokáig én is hagytam, mert akkor ez biztosabbnak tűnt és még nem is volt szó olyan nagyon komoly vagy fontos dolgokról. Viszont most már zavar és tulajdonképpen most érett be ennek a gyümölcse. Nem azt mondom, hogy kifejezetten rosszul csapódott le, mert alapvetően nem vagyok rossz helyen, nem történtek velem rossz dolgok vagy ilyesmi. Viszont bennem van az az érzés, hogy "Most akkor ez tényleg én vagyok? Én tényleg ezt akartam? Tényleg ez a nekem való?". Konkrétan fogalmam sincsen, hogy mit akarok kezdeni az életemmel és mondhatni nem is ismerem magamat. Fogalmam sincs, hogy ki vagyok, mi vagyok, milyen vagyok, mit kellene csinálnom, mivel érdemes foglalkoznom stb., stb., ami egyre jobban zavar és úgy érzem, hogy kb. megfulladok attól, hogy mások elvárásainak próbálok megfelelni.


Már nem egyszer és nem kétszer merült fel bennem, hogy én innen elmennék egy kis időre (kb. 1 év), konkrétan külföldre. Ki akarok szakadni ebből a közegből, egy teljesen más környezetre vágyom, egy idegen helyre, új emberekre, újfajta tapasztalatokra, mert úgy érzem, hogy ez segítene nekem sok mindenben. Lennének erre lehet lehetőségek, pénzem is lenne rá, tehát így semmi akadálya nincsen. Addig az egyetemet szüneteltetném, amit később tudnék folytatni vagy akár választanék valami mást. Viszont a családom ezt nem fogadja el, konkrétan semennyire és hiába múltam már el 18 (21 vagyok amúgy), attól még nem akarok haragban lenni senkivel sem, mert nekem ez még mindig fontos.


2019. máj. 31. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Es mivel tartod el magad kulfoldon? Menj inkabb erasmussal ha ilyen bátor akarsz lenni, gondolom nyelvtudas akkor meg van hozza...

Megértetni a szuleiddel ha nekik nem tetszik soha nem fogod, ennyit tudhatnal. Max az ido, de akkor anyagi tamogatast ne remelj.

De persze ugyse fogsz kimenni, mert hiaba vagy 21, "nem akarsz haragban lenni", tehat lelkileg nem vagy ott hogy a sajat döntéseidet éld. Hat akkor igyad a levet es jarjal csak tovabb suliba siman.

2019. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lilla64 ***** válasza:
91%
21 évesen már ki kell lépjél a család árnyékából.Egyszerűen mond meg,hogy te ezt szeretnéd,igy látod jónak.Egy kicsit duzzogni fognak,de majd elmúlik.
2019. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Érezhetően bizonytalan vagy, mert az elképzelésed elfogadtatására törekszel.

Az ötleted és az indokaid relevánsak. Menj Erasmussal vagy passziváltass 2 félévet és menj ki dolgozni! Ha nincs szükséged az anyagi támogatásukra, akkor nem kell elfogadtatnod a döntésedet velük, hanem udvariasan közlöd a tervedet, az indokaidat és kész. Félig-meddig felnőtt vagy. Nem az ő életüket kell élned, hanem a sajátodat és készülnöd arra az időre, amikor már ha akarnak sem tudnak beleszólni odafentről/lentről.

2019. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
53%

Utolsó csak van olyan szülő, aki ezt nem érti meg és kihasználja ezt. Apám minden nap megaláz, mint egy kutyát, úgy érzi b@rmit megtehet. Persze "mindent az iskoláért" és szó sincs róla, hogy helyettek dolgozzak...

Szánalmas. Még a barátaimmal sem enged találkozni. Én is hasonló korú vagyok, engem simán megverne vagy idegileg kikészítene egy ilyen húzásomért, pedig né terveztem/tervezem a külföldet...


Ugyanez ráadásul én ebből a rosszindulatú faluból akarok elkerülni 10 éve.

2019. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül azon van a hangsúly, hogy elmenjek vagy pl. ne a családom közelébe legyek vagy ilyesmi, mert amúgy nincsen velük baj. Egyáltalán nem olyanok, mint mondjuk amiket a 4-es írt, ők alapvetően nem rossz szándékkal állnak ezekhez a dolgokhoz és nem akarnak nekem rosszat. Csak szimplán nekik más elképzelésük van arról, hogy mi a jó és mi a helyes, ami nem passzol az enyémekkel. Én inkább szeretném egy kicsit "megállítani" az életemet, mert csináltam/csinálok mindenfélét csak fogalmam sincsen, hogy minek vagy mit kezdjek velük. Szeretnék picit kilépni ezekből a kötelező dolgokból és valami olyasmit csinálni, ami nem ez a tipikus hasznos kategória (pl. jogosítványszerzés, mert van jogsim, mert megcsináltam, mert az "kell", de nem használtam soha és semmi szükségem nem volt rá eddig, bőven ráértem volna vele...de ezt is le kell tudni 18 évesen, mert ez a szokás és még lehetne sorolni...). Az egyetemmel, a tanulmányaimmal kapcsolatban sem vagyok maximálisan biztos. Elvagyok, csinálom és bizonyos szempontból szeretem, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez való nekem, ehhez értek a legjobban, ez az én területem és érdemes bele energiát, időt, pénzt fektetni vagy sem, mert még érdekel pár dolog. Alapvetően szeretném magamat képezni, de jó lenne bele némi logika vagy terv vagy legalább egyfajta irányvonal, mert az, hogy mindenféle papírt szerzek, amivel nem csinálok semmit az nem túl okos dolog. Önkéntesnek mennék ki egy évre, erre tök jó programok vannak (rövid ideig már én is voltam) nem okozna gondot sem anyagilag, sem sehogyan (nyilván nyelveket is beszélek).
2019. máj. 31. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!