Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a mintagyerek...

Elegem van a mintagyerek szerepéből, hogy fogadtassam el a családommal a valódi énem?

Figyelt kérdés
Eddig mindig tökéletességre törekedtem, hogy elég jó legyek, megfeleljek az elvárásoknak és kerültem a konfliktusokat is. Most viszont már meguntam. Nincs kedvem többé eltakarni a hibáimat és csak csendben megalázkodni, ha nem sikerül. Szeretném, ha végre olyannak tudnának elfogadni, amilyen vagyok és ne csak akkor szeressenek, vagy legalábbis ne csak akkor utaljanak rá, hogy egyébként jaj de örülnek nekem, amikor a saját időm rovására segítek nekik vagy valamit extrém jó módon csinálok. Kérlek segítsetek!
2018. okt. 13. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Fontos,h ne akarj (mindenben) megfelelni. Nyilván egy pontig a szüleidnek azért kell,de más dolgokban fontos-önálló véleményed legyen-különben lábtörlőnek fognak használni felnőttként,és megfelelési kényszered lesz. Apranként áll ki magadért' de tiszteletlen ne legyél!
2018. okt. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kb. 14 éves koromig csináltam ezt,kitűnő tanuló,ilyen-olyan versenyek,mindig csak a tanulás,semmi közösségi élet,sem barátok.Aztán szerintem ez felgyülemlett bennem,kidurrant a lufi,elszöktem discoba,elkezdtem hazudozni,cigizni,iszogatni,onnantól anyám nem igazán tudott mit mondani erre,át kellett hogy vészelje ezt,és azt is hogy ha elmentem otthonról pl. 3 hónapra,1évre,úgy szereztem a pénzt ahogy nem kellett volna,és hasonlók.Visszanézve 20 év távlatából nem volt rossz amit anyám csinált,mert szabályok kellenek,de ez túl sok volt.Nagy valószínűséggel ez miatt mentem bele egész életemben tiltott dolgokba,lázadtam mindig minden ellen,és kb. most a 40-hez közelítve kezdek lenyugodni,szóval elég sokáig tartott.Nagyon egyszerű,mondj nemet néha.Nem csinálod,és kész.Ha balhé van,ne foglalkozz vele.Normális keretek között segíts nekik persze,de legyél most már határozottabb,mert az életben is el fogsz veszni ha mások dirigálnak neked.
2018. okt. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
No de milyen is a te valodi éned? Lehet, hogy elfogadhatatlan?
2018. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!