Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennek a főzésnek az előnye...

Ennek a főzésnek az előnye kontra hátránya?

Figyelt kérdés

Szóval egy telken de külön házban élés esetén, működhet hogy egyszer az egyik másszor a másik főzzön?

Én a kislányommal lakom együtt, a szüleim pedig ketten!


2019. máj. 31. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk ha mar van sajat családom sokal tobbre tartom azt hogy egyutt eszünk, nem pedig minden másnap a szülőkkel. Nekem ez valahogy nem fekszik, mindenkinek meg kell legyen a saját élete. Dw mivel ugy ertelmezem hogy a gyereknek nincsen apja, hat lelked legyen rajta. Hatranya max az hogy vagy neked nem tetszik az o kajájuk, vagy nekik a tiede. De ha te igy elvagy a szuleiddel akkor az sem hatrany neked. Csak majd ha lesz ferjed mert gondolom szeretnel onallo csaladot is egyszer, vagy masik gyereket, akkor nem biztos hogy minden pasi dijazza az anyos apos mellett lakast, mwg hogy az o foztjuket kell ennie, vagy minden masnap kötelező tali van veluk.
2019. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lilla64 ***** válasza:
46%
Nekem ez nem müködne.Mindenki főzzön és egyen külön.Néha meghivni egy ebédre vagy vacsira,az más.
2019. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Tehat, ha jol ertem, te kettesben vagy a kislanyoddal, gondolom anyukaja vagy, es apuka nem lakik veletek.


Szerintem teljesen jo otlet. Sokkal esszerubb 4 emberre fozni, mint kulon-kulon 2-2 emberre. Ha marad, az is konnyebben elfogy masnap.


Persze ez akkor mukodik, ha nagyjabol megegyezik az izlesetek. Es a kislany gond nelkul megeszi a nagymama foztjet is. Es persze ha nincs elszamolasi vita abbol, ha egyikotok olcsobb, a masik dragabb eteleket foz, ill. mondjuk nagypapa egymaga annyit megeszik, mint a 3 no egyuttveve. Szoval, ezek a buktatoi, de ha ebbol nincs gond, akkor csak idot nyertek vele.

2019. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Hát, nálunk anyós főz hetente egyszer. De csak magának, meg a fiának, mert direkt olyat készít, amit mi a gyerekkel nem szeretünk... Főzzetek külön
2019. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Kötve vagy a másnapos főzésekhez, ha nincs időd, akkor is főzni kell és figyelni másik család mit szeret.
2019. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én biztos, hogy elmebajt kapnék ilyentől. :D Nagyszülővel lakunk egy telken, de külön életünk van.

Nem szeretném se azt, hogy muszáj legyen azt ennem, amit ő kitalál, se azt, hogy muszáj legyen akkor és olyat főznöm hogy neki is jó legyen, stb. Ha ennyit kellene igazodni, akkor tulajdonképpen beköltözhettünk volna az ő házába is, nem kellene külön.

2019. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Én mondjuk nem is főzök heti 3-4*, nincs rá idő meg kedv. Meg én is mást szeretek, van pár dolog ami tiltólistás, van amit nem szeretek. Néha a párommal is nehéz kettőnknek összerakni mi legye a kaja
2019. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is hülyét kapnek ettől..... de ha nektek nem gond mindenki csinalja ugy ahogy neki jo
2019. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagymamám mesélte, hogy annak idején próbáltak felváltva főzni a nővérével nyaranta, egymástól 3 utcára van a nyaralónk. De, ahogy mondta, hiába tanultak mindketten az anyukájukól főzni, 50 éves korukra annyira más irányba ment el az ízlésük, a főzési stílusuk, hogy kölcsönösen nem bírták megenni egymás főztjét. Így letettek róla. :)
2019. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem működne. Eltérő az ízlésünk. Amúgy sem főzök minden nap, hanem minden 2.nap. Nekünk lehet elég a kaja, a másik félnek meg már elfogyott..vagy fordítva. Szeretem a "gyors" ételeket, anyósom nem. Azért írok anyost, mert csak vele tudom összehasonlitani, a szuleim mar nem élnek. Gyors étel, nemcsak a kisütős fagyasztott kajcsi, hanem mondjuk a házi hamburger, saját bucival...vagy kínai.. Szóval nem pont időben gyors.😅


Lehet rám esik a sor, de én/mi inkább jatszóznank, mennenk fagyizni a belvarosba... Stb, de neeem, mert fozni kell... Lehet aznap rosszul vagyok, menüt rendelek inkább. Ma fozni kéne, nincs kedvem, de a fagyoba van egy adag pörkölt, csak tésztát kell kifoznom hozza, ez nekunk mara eleg, de a masik csaladnak nem... Nekunk meg van kaja, de nem kell ezért újrahasznosítanam(bolognaibol pizzafeltet... Stb) de a másik család főz, rank marad a kaja... Na kb ezek a buktatok amellett h lehet h tobbet költök, a masik csalad az egyszerűbb(olcsobb) eteleket preferalja, tobbet megeszik az egyik fel...


Inkább külön foznek, neha athivni egymast ebedelni, vagy mondjuk a tipikusan nagyadag etelnel osztozni csak..pl toltott kaposzta...

2019. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!