Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van az anyámnak ebben,...

Igaza van az anyámnak ebben, hogy nem tudja elfogadni az életmódomat?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok az anyámék házában élek még, és korán alvó, korán kelő típus vagyok, amit az anyám nagyon nem tud elfogadni, akikkel együtt élek, ők pont, hogy későn fekvő, későn kelő típusok.

És az anyám mindig kritizál amiért este már 21kor lefekszek a hét minden napján. Főleg amikor panaszkodok, hogy nem tudok aludni mert este 10-11kor még a zajongás megy a házban, az anyám este 10 fele a konyhában zajong meg sütöget meg ilyen dolgok, és így nem tudok elaludni a hangzavar miatt. Meg amúgy is, nehezen alszok el, talán emiatt is tértem rá erre a korán fekvő, korán kelő életmódra.

De igaza van az anyámnak, hogy ez nem normális?


2019. jún. 4. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinek más a bioritmusa, ez természetes. De azt nem lehet elvárni senkitől, hogy lábujjhegyen közlekedjen a saját lakásban. Ha nem tudsz aludni a zajtól, akkor vegyél füldugót, vagy valamilyen gyengébb altatót.
2019. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Semmi gond nincs az életmódoddal, de 23 vagy, nem várhatod el, hogy alkalmazkodjanak otthon hozzád.

Felnőtt vagy, nyilván egyre nehezebb együtt élni, még ha szeretitek is egymást.

Szerintem vagy költözz el, vagy ha nem tudsz akkor próbálj meg zajban aludni. Füldugò, hangszigetelés. Hozzá lehet egyébként szokni, ha tényleg álmos vagy akkor megy az alvás.

2019. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Azért nem tudsz elaludni, mert még nem vagy elég álmos. Anyukádék csinálják jól. Teljes kifárasztjákagukat, és csak utána mennek aludni. Én is így szoktam, soha nem volt gondom az alvással, ahogy befekszem az ágyba, egy percen belül el is alszok.
2019. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Az ébrenléted idejét toltad el, korábban is kelsz, szóval a végeredmény ugyanaz, mint anyudéknál. Ha ezt a kelést indokolja mondjuk a munkahelyed, akkor teljesen érthető és lehetnének rád egy kicsit tekintettel. Ha csak azért kelsz korán, hogy hajnalban tv-t nézz és bámuld a plafont, akkor neked kéne kicsit alkalmazkodni és később lefekedni/kelni. Neked is könnyebb lenne, mert csöndben tudnál aludni.
2019. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Abban neked van igazad, hogy a lefekvesed ideje normalis. (Persze az is normalis, ha valaki 11-kor fekszik.)

Abban meg nekik van igazuk, hogy nem varhatod el, hogy emiatt megalljon az elet este kilenckor otthon.


Ha a sutogetest te hangzavarnak eled meg, akkor alighanem te vagy hipererzekeny idegbajos. Ez megint nem normalis, ebben szinten anyukadnak van igaza.

Ahogyan mas mar irta, en is fuldugot javaslok.

2019. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is ez van. Én korán fekvő, korán kelő vagyok, a szüleim nem. Anyum is képes éjfélkor mosogatni, pakolni. 10-11 órakor még javában tévéznek, olvasnak, beszélgetnek. Bár igyekszenek mindent halkan csinálni, de este a leghalkabb zaj is nagy hanggal jár. Engem is zavart eleinte, ma már nem zavar. Ma simán elalszok bármilyen hangos zaj mellett. Én sosem panaszkodtam, mert nem várhatom el senkitől, hogy az én életvitelemet folytassa.
2019. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

A bioritmus egyedi, és sajnos az is, hogy kit mennyire zavar a zaj - én sem tudok zajban laudni, akármennyire kifárasztom magam.

Az együttélés csak alkalmazkodással működik, az meg alku kérdése. Nyilván nem várhatod el, hogy a saját bioritmusodra térjenek át, de azt igen, hogy téged ne piszkáljanak a te ritmusod miatt, tehát ilyen értelemben mindkettőtöknek igaza van (mondjuk, a dédszüleid generációja pl. neked adott volna igazat és az anyád későn fekvését léhaságnak minősítette volna ;) ).

De annyi alkalmazkodás azért mégis elvárható, hogy ne este 10-kor csapkodjanak a tepsikkel a konyhán (persze más a helyzet, ha anyád este 9-kor ér haza a munkából, és ti elvárjátok, hogy másnapra legyen ebéd...). Ahogy azt is, hogy ne a konyhában akarják hallgatni azt a tévét, ami a nappalibna áll, és ne kiabáljanak át az egyik szobából a másikba.

Nem lehet esetleg szobát cserélni úgy, hogy a tiéd legyen a lehető legtávolabb a zajtól?


Szóval: nem az a kérdés, kinek van igaza, hanem az, hogyan tudtok egy lakásban meglenni anélkül, hogy kikészítsétek egymást. (És ha nem megy, akkor igen, saját lábra kell állnod és elköltöznöd...

2019. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

A legjobb alvás az éjfél előtti alvás, de a 21 az tényleg elég korai.

Ettől függetlenül akik együtt élnek azok figyelhetnének jobban egymásra ha vki aludni akar.

Nekem nem normalis ha vki este 22-23-kor konyházik, nalunk meg van beszélve este 20-tól nincs főzőcske mert mindenhol kajaszag lenne es mosogatas sincs max bepakolas a mosogatogepbe.

2019. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Testvérem is idősebb és otthon lakik, ő konkrétan leüvöltötte anyámat, hogy nem tud aludni. De ő simán leszarja, ha anyám alszik.


Őszinte leszek, ha tini lennél teljesen jogos lenne a panaszod. Egyik osztálytársamnak az egészsége ment rá, hogy az apja hajnalokig dáridózott a konyhában, és nem tudott aludni.

Viszont, ne haragudj, de én csak tesómból tudok kiindulni, szegény anyám is a saját házában vendégnek érzi magát...

Füldugókból vannak igen profik, formára öntöttek is. Megér egy próbát, nekem régebben albérletben segített-horkoló lakótárs.

2019. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Kritizálnia meg nincs joga, még akkor sem, ha együtt éltek.
2019. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!