Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd, hogy a börtönvise...

Megengednéd, hogy a börtönviselt gyereked hozzád költözzön a szabadulása után?

Figyelt kérdés
Kapni fog egyáltalán valami állami támogatást/segélyt? Előre láthatólag meddig kell eltartanom ha úgy döntök hogy ide jöhet?

2019. jún. 4. 16:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
95%
Letezik olyan, hogy utogondozas. A lanyodat segiteni fogjak, hogy munkaba alljon. Ha te nem fogadod be, akkor befogado kornyezetet is neznek neki (ebben dolgozom).
2019. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
95%

A rabkeresményből nem fog meggazagodni, a rabok csak minimális összeget kapnak a munkabérükből, a többi a börtöné. Munkanélküli segély meg, egyrészt nem volt munkaviszonya, amíg börtönben volt, tehát nincs mire, másrészt az is csak 3 hónap már.

Nehéz kérdés, ha nem fogadod be mi lesz vele, hajléktalan lesz? Mégis csak a gyereked. Fel kell állítani a szabályokat, munkát kell keresnie, normálisan élni, ha nem hajlandó rá, akkor mehet, de legalább megpróbáltad. Az meg nem igaz, hogy mindenhova kérnek erkölcsit, igazából kevés olyan munkakör van, ahova kell.

2019. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
21, Ezt hogy érted? Tehát fog kapni egy lakást ahova beköltözhet ingyenesen? Mert jelenleg nincs hová mennie, régen is csak albérlete volt.
2019. jún. 4. 17:46
 24/46 anonim ***** válasza:
49%

Hogy érted, hogy elszemtelenedett a börtönben? Segélyt nem fog kapni. De írok egy történetet, ami a közvetlen környezetemben, azaz munkahelyemen történt: a csaj elsikkasztott több száz ezer forintot, a munkahelyről kirúgták, de megúszta felfüggesztettel. Előtte és utána is egy nagyon rendes, segítőkész, normális csaj. Az akkori barátja miatt csinálta az egészet. Azóta új életet kezdett, van két gyereke, teljesen normális életet él.

Szerintem mindenki megérdemel még egy esélyt. Ezért írtam le, hogy látod, van ilyen is. Eltelt vagy 15 év, mégsem lett bűnöző.

Nekem csak a kolléganőm volt, neked a gyereked. Te ismered, én a helyedben segíteném első hónapokban, hogy el tudjon indulni újra az életben.

2019. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Olyan értelemben szemtelenedett el, hogy pimaszabb lett, csúnyán beszél, ami előtte nem volt jellemző rá, mindenkit kritizál, leszól, gyakran flegma,kioktató, összességében provokatív lett a stílusa, amit persze nem csodálok abban a környezetben,de azért még zavar. És úgy látom nem igazán bànta meg a tettét, kicsit lehet, de nem igazán. Én is jobban elfogadnám ha valami külső nyomás is szerepet játszott volna, mint mondjuk a te példádban a lány barátja. De ő nem vomt rászorulva,tisztességes keresete volt, más gyereket nevel fel ennyi fizetésből. Egyszerű pénzéhségből tette. És gondolom hogy ezek a rossz tulajdonságok csak erősödtek benne a börtönben.
2019. jún. 4. 17:58
 26/46 anonim ***** válasza:
92%
Lakast tuti nem, de a bv. partfogo felugyelo segiti, hogy a kapcsolatok kialakitasaban/ ujboli felveteleben. Celszeru, ha a csalad a befogado, de utcara nem kerul ez biztos. Munkavallalasban szinten a segitsegere lesznek! A bv. -ben keresett penzt (ha egyaltalan sikerult biztositani szamara a munkat) kb. semmire sem eleg, miutan levonjak belole az elitelt napi tartasanak koltseget. Tehat havi szinten alig marad penze az eliteltnek.
2019. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
99%

Ó, ha mindenki a nevelése miatt rossz ember, akkor miért nem a szülőket csukjuk le? És ha a kérdező rosszul nevel, ezen logika alapján az az ő szülei hibája, az meg a nagyszülőké, az meg a dédszülőké, és visszatérünk a közös őshöz.


Idővel az embernek felelősséget kell vállalnia a saját tetteiért.

2019. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
57%

Én a következőt javaslom. Keress egy barátot, akiben tökéletesen megbízol. Ti ketten lesztek a "döntési bizottság". Vedd magadhoz a lányod, de előre lefektetett, szigorú feltételekkel, előre megbeszélt időre, és szintén előre lefektetett követelményekkel. Ezeket a megbízható baráttal hármasban beszéljétek meg és írjátok is le, mindhármotoknak legyen egy saját példánya. Azután pedig tartsátok is be. Ha lejár a megbeszélt időtartam, akkor a lányodnak mennie kell (akár rendőri erővel kiköltöztetve, ha máshogy nem megy), persze ha úgy látod, igazán próbálkozott, akkor egy újabb hatszemközti megbeszélés keretében módosíthatjátok a határidőket.


Azért kell egy kicsit "intézményesíteni", formális, leírt dolgokat csinálni, hogy a lányodnak világos legyen, komolyan gondolod, amit mondasz. A barát, segítőtárs pedig azért kell, mert lehet, hogy nehéz kérdésekben kell majd döntened. Sajnos az is lehet az ügy vége, hogy egy év múlva te fogod utcára tenni a lányodat, ha úgy látod, nem is próbálkozik a munkakereséssel, vagy nem eléggé. Jobb, ha egy ilyen döntést nem egyedül kell meghoznod, és a lányod is kevésbé tud a vajszívedre apellálni, ha tudja, nem egyedül fogsz dönteni. A lánnyal szemben pedig teljesen fair ez az eljárás: le lesz írva, hogy mit vársz tőle, és kap esélyt. Ha nem él vele, akkor a saját érdekében kell kitenned, különben sosem lesz motivációja, hogy talpra álljon.


A feltételek között pedig számszerű célok legyenek határidővel, és következménnyel. Pl. heti háromszor a lányod mosogat, kétszer felsöpör stb., ha nem, akkor nem kap zsebpénzt. Három hónap múlva talál munkát, öt hónap múlva havi 10 ezer forinttal beszáll a rezsibe. Egy év múlva elköltözik. Amíg nincs munkája, napi fél órát néz álláshirdetéseket, heti öt helyre küldi be az életrajzát és ha interjúra hívják, legalább heti kettőre el is megy. Stb.


Szerintem ez a legjobb megoldás. Ha nem segítesz rajta, nem valószínű, hogy sikerül végleg talpra állnia. De ha szilárdan lefektetett feltételek nélkül veszed magadhoz, akkor nagy az esélye, hogy a nyakadon marad. Ezzel a köztes, bár erőfeszítést igénylő megoldással esélyt kap a lányod, de biztos nem marad a nyakadon.

2019. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi, én olvastam nemi erőszaknak.

A sikkasztás és csalás is gáz, de én így befogadnàm, ha hajlandó változni és úgymond jó útra térni.

Erkölcsi bizonyítványt nem kérnek a munkák nagy részénél, szerintem lehet esélye így valami egyszerűbb munkát találni.

2019. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom... megkárosította a munkaadóját, egy dolog. Az hogy mit szedett magára a börtönben, és úgy gondolod, hogy nem akar dolgozni, az egy másik. Én a helyedben, ha nincsen rész ráíratva a lányodnak a házból/lakásból, amiben laktok, akkor megkötésekkel venném vissza. Keressen munkát, próbálkozzon, vannak interneten, otthonról végezhető munkák! Szóval bebizonyíthatja, hogy igenis változtatni akar az életén! Ha nem, akkor mehet isten hírével!
2019. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!