Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mama hotelnek számít ha a...

Az mama hotelnek számít ha a szüleimmel élek, de besegítek az otthoni munkába? (piacra járok, stb)

Figyelt kérdés
Nagy vidéki házról van szó.Régen is együtt éltek az emberek a szüleikkel nagy házakban vidéken.Ha lakásról lenne szó az más volna..30ha földünk van,nem luxus életünk van csak megélünk belőle.. szóval ha dolgozom az is mama hotelnek számít?25F
2019. jún. 5. 19:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Én 30+/N vagyok. Saját keresetem van, abból támogatom a szüleimet is. Tehát nem csak a saját részemet adom be a közösbe, hanem amikor megszorulnak, akkor adok nekik és NEM kérem vissza. Kiveszem a részem a házi és ház körüli munkákból is. Önállóan élek.

A "bűnöm" csupán annyi, hogy a családi házunktól 10 percre van a munkahelyem, és így nem látom célszerűnek, hogy külön költözzek egyedül, és úgy tartsak fenn egy háztartást, illetve fizessem az albérleti díjat.

Akkor inkább a szüleimet segítem.


A munkahelyemen a nagymegmondó emberek emiatt lenéznek, MIKÖZBEN nekik bár van saját családjuk, a nagyszülők vigyáznak az unokákra, a szülőkhöz járnak ebédre,

2019. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 30+/N vagyok. Saját keresetem van, abból támogatom a szüleimet is. Tehát nem csak a saját részemet adom be a közösbe, hanem amikor megszorulnak, akkor adok nekik és NEM kérem vissza. Kiveszem a részem a házi és ház körüli munkákból is. Önállóan élek.

A "bűnöm" csupán annyi, hogy a családi házunktól 10 percre van a munkahelyem, és így nem látom célszerűnek, hogy külön költözzek egyedül, és úgy tartsak fenn egy háztartást, illetve fizessem az albérleti díjat.

Akkor inkább a szüleimet segítem.


A munkahelyemen a nagymegmondó emberek emiatt lenéznek, MIKÖZBEN nekik bár van saját családjuk, a nagyszülők vigyáznak az unokákra, a szülőkhöz járnak ebédre, közben anyuci csomagol nekik, hogy ebéd is legyen. A reggelit meg megveszik az áruházban. És igen, a nagyi segít a külön háztartásban is, mert ő már nyugdíjas, és belefér neki időben...


Most akkor ki használja ki a szülőket? Én, vagy a saját családdal lévők, akiket a szülők kiszolgálnak?

2019. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy haza szeretnék költözni újból hogy azt csináljam amit ezelőtt.. mert Pesten lakom.Szobát bérlek..De ez nem élet..Azért költöztem el hogy ne lakjak mama hotelben..Ha visszaköltöznék akkor folytatnám azt amit eddig is.Piacozás,bevásárlás,főzés,mezőgazdasági munkálatok.Szóval dolgoznék..
2019. jún. 5. 21:03
 14/31 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:Teljesen igazad van szerintem is.Miért kell elköltözni, ha jó a kapcsolatod a szüleiddel?Hogy fizesd az albérletet mikor otthon is lehetsz?Másrészt nagyon tolják ezt hogy költözzünk a városba mert vidéken lehetetlen élni stb..igen ha nincs munkád akkor érthető..De ha dolgozhatsz otthon is mezőgazdaságban miért kell a városba menni?
2019. jún. 5. 21:09
 15/31 anonim ***** válasza:
88%
Ki nem sz@rja le, hogy mi számít mamahotelnek? Ha Te így érzed jól magad és Anyádéknak nem vagy terhükre, ne is foglalkozz azzal, mit mondnak. Másokat kritizálni könnyű. 35/N
2019. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
75%

Itt sokaknak az mamához élnek számít, ha valaki ott él. Az mindegy nekik hogy adsz-e haza pénzt, vagy csinálsz- e valamit otthon.

Szerintem az a mamahotel, amikor az ember nem dolgozik, nem tanul, nem csinál semmit, és a szülők kínálják a popsiját.

2019. jún. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
21%

Ha besegítesz otthon, fizeted a rezsi rád eső részét és az ellátásodat, tehát beadsz a közösbe kb havi 60-70 ezret, és ha pl hárman laktok akkor minden munka 1/3 részét te végzed, akkor nem az.


Ha nem adsz haza semmit, vagy csak jelképeset, akkor az.

2019. jún. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
21%
Nekem személy szerint elképzelhetetlen, hogy a szüleimmel lakjak, pedig jó a viszonyunk. 18 évesen költöztem külön és maximum annyin változtatnék, hogy elköltöznék 16 éves. Jó az, amikor magadért felelsz és cserébe nem szab határokat senki. A kudarc a te kudarcod, a siker a te sikered. Illetve nyilván vannak teljesen praktikus előnyei is dolognak, mint például az, hogy egy görbe este után akár a konyhában is lehet szerelmeskedni az aktuális esti szerelmeddel vagy hajnal kettőkor meztelenül kimászhat vizelni egyet.
2019. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
ismerek egy csajt, már van férje, 2 gyerek, és a mai világban, de úgy döntöttek, együtt laknak. mamahoteleznek...ugye?ja, nem...
2019. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%

mamahotel = szitokszó, ne ezzel mérd magad.

Nyilván nem vagyok elkényeztetett, ha a családoddal együtt élve kiveszed a részed. Sok esetben ez kifejezetten előny is lehet, hogy megvan az összhang, tudtok együttműködni.

Egyedül az a kérdés, hogyha lenne párod, őt akarnád-e ebbe a keretbe illeszteni, vagy ha neki ez nem állna testhez, ő maga lenne-e fontosabb (tehát tudnál-e és hajlandó lennél-e vele elköltözni, saját életet élni?)

2019. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!