Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e az anyának bármikor is...

Van-e az anyának bármikor is indoka kidobni a gyerekét otthonról az alábbi helyzethez mérten?

Figyelt kérdés

Egy 2 gyerekes család, ahol az apa 10 éve elhunyt, az anya egyedül neveli a 2 "gyereket". A lány 19 éves, a fiú 21.

Mindketten egyetemre járnak, kapnak különböző ösztöndíjakat is, illetve az egyetem mellett dolgoznak folyamatosan, nagyjából minimálbért kapnak mindketten, ebből fedezik maguknak a saját kiadásaikat.(kaja, ruha, iskola, hobbi)

Az anya vezető a munkájában, 4-es számmal kezdődik a fizetése első számjegye, de elvárja, hogy a fiú gyermek adjon bele a lakásfelújításba, bútorozásba és egyéb kiadásokba. Nyögve de sokszor belemegy. Egy idő után ezeken felül két oldalról az anyai nagymamával együtt elvárnák, hogy fizessen a rezsibe a fiú. A lany testvértől nincs ez elvárva.

Tudniillik a fiúról, hogy ugye dolgozik, tanul, hobbija a testedzés, elszánta magát, hogy versenyezni szeretne idővel. Ugye mindenki tudja, hogy az élsport velejárója a dopping. Sokáig titkon csinálja a dolgokat, viszont egyszer elszánja magát arra, hogy elmondja az anyjának, pontosan egy veszekedés közepette történt ez, ahol azt is bevallja, hogy már nem tudott mit kezdeni az életével, azon gondolkozott, hogy eldobja magától. Ha pedig nem müködik az életében semmi, akkor legalább a hobbijában legyen sikeres, így jutott el odáig, hogy azt csinálja amit.. Az anyja egy ideig nem csinált felhajtást ebből, mivel régen nem akart belemenni abba, hogy a lakásfelújítás, stb kiadásokon felül adjon x összeget a rezsibe, így már 18 éves kora óta fenyegette az anyja, hogy eltakarodhat a háztól. Ment az adok-kapok veszekedés szüntelen, általában az anya provokálta, vagy, ha nem is provokáció volt, de vezette le a munkahelyi feszültséget a veszekedéssel, amit a fiú nem hagyott annyiban és ugyan olyan csúnya stílusban visszaadott szóban. Fél évvel a vallomás után odáig fajult a helyzet a folyamatos veszekedések(a pénz miatt, de idővel már minden problémának számított, amit a fiú mert tenni) végett, hogy nem álltak szóba egymással hetekig. Aztán egy hónap csönd múlva az anyja szólt, hogy költözzön el, van 2 hete, így is lett. Fél év albérlet után hazaköltözött az apai nagyszülőkhöz, innentől kezdve elterjesztette, hogy a gyereke egy drogos, szteroidozik, alkoholista(tipikus mai fiatal, aki elmegy havi párszor bulizni) soha nem lesz belőle senki. Az anyja sosem kereste fel azóta sem, csak terjesztett mindenfélét,ha lája az utcán, lesüti a fejét, bazsajog maga elé. 2 év eltelt azóta. A gyerek volt külföldön dolgozni, képzésen, újra egyetemen, másik munkahelyeken, míg az anya éli az életét a 3 szobás lakásában, amit a fiú nevét használva adóstársként vásárolt, az új élettársával, közben a lánya kollégista, távol tanul.

Nemrégiben bocsánatot kért a lányától, idézem: "az elmúlt 10 év lelkiterroráért".

Mit gondoltok a helyzetről?

Van e egy anyának bármilyen szituációban is oka elvágni a szálakat a saját gyerekétől egy életre, és nem foglalkozni vele soha többet, ismeretlenként tekinteni rá?


2019. jún. 9. 21:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Plot twist:

Az új élettársnak van 2 gyereke. A lány 1 éve nem dolgozik, nem tanul, de az apa fizeti az albérletét és a megélhetését. A fiú diplomás, dolgozik.

2019. jún. 9. 22:06
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nincs, akkor sem ha a gyerekei már felnőttek. Anyádnak alighanem kapuzárási pánikja lett, s Titeket leváltott az új élettársra és annak két gyermekére, ha jól értem. Akkor pedig jobban tette volna, ha kiskorotokban hozta volna meg ezt a Számotokra fájdalmas döntést, és hátha rendes nevelő- vagy örökbefogadó szülőkhöz kerültetek volna.

Te a fiú vagy a lány vagy a történetben?

A vér szerinti apátokkal mi történt?

2019. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
Ja olvastam, hogy elhunyt. Kicsit hosszú volt az írásod, s az eleje nem ragadt meg úgy.
2019. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Fiu.

Egyedul el, a csavo gyerekei is kulon elnek elvileg, es ott szokott a regi lakasban ahonnan eljottem aludni a pasi, bar nem tudom milyen idokozonkent, de igazabol nem is erdekel.

2019. jún. 9. 23:02
 5/23 acelsziv ***** válasza:
55%

"amit a fiú nevét használva adóstársként vásárolt,"

Ezt hogy? Túltoltad a kamut.

2019. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
18 eves koromban elkoltoztunk, kellett egy elsoszamu adostars a lakasvasarlashoz ha anyam nem tudna fizetni a hitelt, nekem pesig nem volt felajanlva valasztasi lehetoseg, elem lett tolva a papir. Mi ebben szamodra oly hihetetlen? Nem erdekem idegenek elott jo szinben feltuntetni nevtelen magam. :)
2019. jún. 9. 23:12
 7/23 anonim ***** válasza:
56%
Fegyver is volt tolva a homlokodhoz,mert akkor elhinném hogy nem volt választásod. Az élsportnak pedig egyáltalán nem feltétele a dopping. Anyád pedig egy nagy lúzer,csak örülhetsz hogy nem kell vele egy levegőt szívnod.
2019. jún. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szomoru kis alomvilagban elhetsz, ha szerinted az elsport nem jar doppinggal, illetve, ha egy 18 eves gyerek elé tolnak egy a papirt az ugyved elott es az a felnott aki az elmult 10 ev lelkiterroraert kert elnezest a gyerekétől az hagy valasztasi lehetoseget szamara ilyen helyzetben.

A kerdesre nem valaszoltal, osztod az eszt a helyzet kulonbozo reszleteinel. Es igen, orulok, hogy nem kell anyammal egy levegot szivnom, csak nem erre iranyult a kerdes.

2019. jún. 10. 09:06
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Az élsport lehet doppinggal jár, de az első versenyeid úgy is ilyen kis szar nyári versenyek lesznek, ha oda dopping nélkül nem érzed elégnek magad, akkor felesleges idő és pénz kidobás az egész.
2019. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
9-es vagyok, csak, hogy kérdésre is válaszoljak. Ha az én gyerekem lennél nem dobnálak ki, de onnantól, hogy elmondtam a doppingot minden forintot kérnék tőled ami a háztartásban a te fogyasztásod.
2019. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!