Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy állnátok a helyemben...

Ti hogy állnátok a helyemben ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta rossz anyámmal a kapcsolatom. Úgy érzem irigy rám, az életemre. 8-9 évvel ezelőtt még inkább megromlott a kapcsolatunk, beleszólt az életembe és belekényszerített egy olyan iskolába amit nem szerettem volna ( 20 évesen). Szerinte nekem egy szakma való , úgysem tudok lediplomázni. De én ennek ellenére fogtam magam és újrafelvételiztem egy diplomás képzésre is és párhuzamosan tanultam. Végül befejeztem azt a képzést is amibe belekényszerített, de 2 évig pánikbeteg lettem utána. Utálta, amikor mentem vissza a kollégiumba, azt mondta ne menjek haza. Ha 3 hetente hazamentem azt mondta, minek mentem haza. Egy tál ételt sem adott, azt mondta, ha nem ízlik nem kell megenni. Most megint szereztem egy diplomát az egyetemi képzésen és erőszakoskodik velem, hogy a párommal vigyük el. Megmondom az őszintét, lehet én vagyok a hülye mert már foglaltam neki szállást, ki is fizettem neki de a légkör, amit tud teremteni az valami idegbaj. Ha valamiről elmondom az álláspontom, az nem jó.Nem jó a hajam, csúnya vagyok szerinte. Állandóan méricskel hízok- e ( egyébként nem hízok ). Most kisbabát is várok ( egyébként nem ezért írtam ki a kérdést, mert most érzékenyebb lennék, 2 évvel ezelőtt is így éreztem). Egyszóval nem tudok mit kezdeni a sok gyerekkori bántásával: amikor kisiskolás voltam, azt mondta, olyan hülye vagy hogy szakmunkásba foglak íratni. Hozzám vágta a füzeteket, könyveket. Volt amikor rajzoltam neki valamit, azt mondta vidd innen ez egy bányarém. Voltam már pszichológusnál, családállításon is ezzel, de úgy érzem akkora elfojtott harag van bennem, hogy nem tudom feldolgozni. Nem is kell egymáshoz szólnunk, forr a levegő.

Én arra gyanakszom, mivel nincsen stabil párkapcsolata, ezért is lehet ilyen. Már lassan 15 hetes terhes vagyok, ha hívom kinyomja a telefont, ő sosem hív fel. Én már nem tudok ennél többet tenni. Amikor elmondtam neki, hogy kiváló lett az egyetemi diplomám azt mondta, úgysem megyek vele semmire. Én szerettem volna segíteni munkát találni is, mert most takarít, de nem engedi azt sem. Fodrász szakmája van és nem tud már belőle megélni. Próbáltam rávenni, hogy segítek neki érettségiben, ha szeretné, de olyankor is csak ordít velem. Ezt azért ajánlottam fel neki, mert dajka szeretne lenni, legalábbis utóbb még ezt mondta.

Én érzem magam rosszul, azt hiszem mindent én rontottam el, hogy nem vagyok szerethető. Sok a kérdőjel bennem, miért bántott annyit gyerekkoromban és miért gyűlöl ennyire? 17 éves voltam, amikor összepakolta szatyrokban a cuccát és otthagyott engem apámnál.


2017. júl. 1. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Azok után amiket leírás azt nem értem miért keresed még mindig a társaságát. A tudtodra adta, hogy nem kíváncsi rád, nem keres és ha beszéltek akkor sincs egy elismerő szava sem.

Igen, ő az anyád. De nem látod, hogy megkeseríti az életed? Ha nekem kisgyerekként azt mondják, hogy nem viszem semmire és egy hülye vagyok biztos tönkéntes megy az életem. Te sikeresen kitörés ebből mégis újra és újra megkeresek azt az embert aki ezeket akarta beléd sulykolni

Én hogy állnék hozzá? Örülnék, hogy nem keres, én sem keresném őt. Ilyen szintű rosszindulatöt kizárnék az életemből.

Van családod, hamarosan gyereked lesz. Koncentrálj erre, ez a fontos.

2017. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, az autokorrekt kijavitja amit írok. De remélem nagyjából érthető mit szeretnék mondani :)
2017. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, mert ha kíváncsi lenne rám, max egyszer kétszer keresne. Most már a diplomaosztót valahogy kibírom, de még ezzel nincs lezárva. Nem tudom engedjem-e a majd a gyerekem közelébe. Hát nehéz dolgok az biztos, de igen tény, nincs egy elismerő szava sem neki.
2017. júl. 1. 11:07
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen olvasható :) A párom meg is mondta, hogy ha nem muszáj ne jöjjön hozzánk. Igazat kell, hogy adjak neki, mert amikor elmondtuk a terhességem, szó szerint nem reagált semmit sem. Nah ez nagyon rosszul esett páromnak.

Másik kedvencem, amit anyám mond, hogy én lenézem őt, pedig ez nem így van.

2017. júl. 1. 11:09
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
20 évest hogy lehet kényszeríteni? Azt sem értem, hogy ha "egytálételek ételt sem adott" hogy lehet hogy azt mondta "ha nem ízlik nem kell megenni "?
2017. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy ezzel az értelmetlen fogalmazási képességgel hogy sikerült egyetemet végezni?
2017. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Volt, amikor nem adott és volt amikor adott. Meg kell hagyni , nem tud jól főzni, de ez huszadrangú kérdés. Érdekes, hogy ezt a kaja dolgot ragadtad ki.
2017. júl. 1. 11:20
 8/19 anonim ***** válasza:
Én nem tartanám vele egyáltalán a kapcsolatot, attól még, hogy kipottyantott magából, az ilyen minden, csak nem szülő. Egyáltalán nem értem, miért állsz vele még egyáltalán szóba, ha egyszer csak lehúz és semmit nem ad az életedhez.
2017. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%
Kiirhatom neked az összes ellentmondasodat, ha akarod. Van egy pár.
2017. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kényszeríteni? Kb . úgy, hogy azt mondta , amíg az ő kenyerét eszem, addig az van amit ő mond. Ha nem tetszik, vegyem fel a diákhitelt és menjek tanulni, mert ő nem hajlandó a kollégiumban sem segíteni. Felvettem a diákhitelt és elmentem kollégiumba. Utána pedig jó ösztöndíjat kaptam a tanulmányaimra és így sikerült eltartanom magam. A hitelt természetesen én fizetem magam után. Utolsó válaszoló, mond már meg nekem miért kell egy mondatomba ennyire belekötni, amit kiragadtál?
2017. júl. 1. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!