Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rendben van az, hogy ennyire...

Rendben van az, hogy ennyire aggódom érte?

Figyelt kérdés
Az egyik gyermekem most 24 éves, tavaly ilyenkor megkísérelt öngyilkos lenni. 1 hónapig kórházban volt, sokáig úgy volt, hogy nem fogja túléni, de ez szerencsére nem így alakult. Ezután 3 hónapot kezeléseken volt majd hazaköltözött hozzánk, aztán most nagyjából 2 hónapja költözött el tőlünk. Folyamatosan aggódom érte, hogy mi van vele, minden rendben van-e, jól érzi-e magát. Naponta képes vagyok 3x is felhívni, és ha nem veszi fel pánikba esem. Hetente 2x is akár meglátogatom, ha pedig megcsörren a telefonom azonnal összerezzenek, mert félek, hogy a rendőrsérg hív, hogy baja esett. Félek megfojtom a túlféltésemmel. Egészséges ez az aggodalom a részemről?

2019. jún. 13. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez egeszseges-e a reszedrol vagy sem, azt nem tudom, viszont meg tudlak erteni, hogy igy erzel.

Ha biztos, hogy felepult lelkileg, elvileg meg kellene nyugodnod, viszont egy szulo, az mar csak ilyen :)

2019. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 18 évesen próbálta meg, hajszálon múlt, hogy életben maradt.

Megértelek, mit érzel, én már soha többé nem tudok nyugodt lenni emiatt. (Pedig eltelt 6 év, boldog párkapcsolatban él, tanult, jó állása van, de mégis ott van bennünk a férjemmel a félelem, az már mindig megmarad).

(Hogy egy kolleganőmet idézzem: "Belétek baxta a féltést egy életre.")

2019. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha szülőként úgy veszed észre, hogy mentálisan már rendbe jött, akkor sujkold magadba azt a tudatot, hogy sínen van és nem kell érte aggódnod. Túlságosan ne telepedj rá, mert az agyára mész! Megtörténhet, hogy ő magát már rendben érzi, de a túlságos aggódásod azt a tudatot kelti benne, hogy mások (pl. Te, natán mások is) valamit még látnak benne és elveszt/het/i az önbizalmát.

Könnyű tanácsolnom, nehezebb betartanod.

Minden jót!

2019. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

19:27es Had gratulaljak h kibeszelted a gyereked ongyilkossagi kiserletet a kolleganodnek. Gratulalok! Szanalom vagy... Umdorito h igy elmondod masnak.


Kerdezo !! Ertheto az aggodalom DE ugy ra fogsz telepedni es tonkreteszed az eletet parkapcsolatat stb h vegleg otthagy teged a jo budos f .... ba mert ratelepszel. Aggodalom? Ertem sajnos ez volt. De az a mult. Ha nem akarod elszurni ne hivd csak heti 2X ... V 3X. Mert ez nagyon gaz igy..


Joszandekbol mondom, undorito h hivogatod mint egy bolod..

2019. jún. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Megértem,hogy ez szülőként biztos rettenetes lehetett és remélem,hogy a gyermeked azóta már jobban van. Tudom,biztos még hosszú idő lesz ezen túltenni magad - ha egyáltalán lehet-,de szerintem ha azóta jár(t) pszichológushoz/pszichiáterhez és jobban van mentálisan,akkor azt hiszem már nincs miért aggódnod. A napi 3x telefon valóban kissé sok lehet neki,szerintem a napi 1x is bőven elég. Remélem egy kis idővel sikerül majd neked is jobban megnyugodnod és fel tudsz lélegezni és remélem a gyereked is jobban van és azóta jól mennek a dolgai. Kívánom a legjobbakat!



Kedves #4-es!

Neked mit undorító minden? De komolyan? Igen a #2 hozzászóló elmondta a kollégájának,de feltételezem ő nem csak kolléga,hanem jó barátja is a válaszolónak. Nem értem miért ne beszélhetné meg valaki a problémáját egy kollégával,ha azzal vannak olyan baráti viszonyba?! Gondolom a hangosbemondóba nem hangzott azért el. És a kérdezőre is írod,hogy "undorító,hogy így hívogatod". Nem gondolod,hogy nem ez a megfelelő szó talán? Nyilván nem kell minden nap hívogatni 3x,de érthető,hogy a kérdező aggódik egy öngyilkossági kísérlet után!

2019. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 5-ös válaszolóval.
2019. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Savlekotő ***** válasza:
Félek megfojtom a túlféltésemmel. Talán pont ezért akart nyomorult meghalni hátha akkor végre leszállsz róla. :(
2021. jan. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!