Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek apukámmal, ha...

Mit kezdjek apukámmal, ha nincsenek céljai?

Figyelt kérdés

30 L vagyok. A szüleim még kislány koromban elváltak. Apukám egyedül maradt, soha nem lett társa. Nagyon közel állunk egymáshoz, de sajnos egyre nehezebb.

A válás után nagyon elhanyagolta magát, csak a minimumra törekszik. A házat, amiben él, évek ta fel kellene újítani. Anyagilag bírnánk, de nem akarja meghozni a döntést. Így viszont nem tudok jobb, egészségesebb életet biztosítani neki.


Szeretném, ha jobban érezné magát, de éppen családot tervezünk, sokat dolgozom, sajnos nem mindig van türelmem meghallgatni őt. Egy picit úgy érzem, hogy neki is igyekeznie kellene, hogy felvegye velem a ritmust, persze tudom, hogy ez meg azért nehéz, mert nem látja a motivációt.


Így viszont nagyon sokat aggódom, tehetetlennek érzem magam, olyan, mintha cserben hagytam volna. Sokszor eszembe jut, hogy nagyon sokan rá sem néznek ilyen korukban az idős szüleikre. Egyrészt értem őket, másrészt pedig nem szeretnék közéjük tartozni, de nem nagyon tudom, hogy mi tehetnék.


Szerintetek mit kellene csinálnom?


2019. jún. 14. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Csak annak lehet segíteni, aki maga is partner. Nem fogod tudni megváltoztatni, ha ő nem változtat.

Ahol élek, évek óta leszavazzák a nyugdíjasok a panelfelújítási kezdeményezéseket, és nem tudunk elindulni, nem értik meg, hogy szükség lenne rá.

2019. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

30L? Lány? Nem nő ? Érdekes....


Gondolom apad felnőtt, majd megoldja az életét úgy, ahogy aki jo

2019. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Hívd fel a figyelmét a szép dolgokra, célokra! Ha ez nem elég, küldd el terápiára! Többön ne törd magadat, mert a családodat kell építened!

Az apám a válás után lelakta a lakást. Eladták.A fele árat megkapta. Ő elköltözött az anyjától örököltbe. Azt is lelakta. Borzalmas volt.

Amint a szülők szerint nem az ő dolguk a felnőtt gyerekeik dolgait intézni, csak ugen módjával, és ez a társadalom szerint oké, úgy ez fordítva is igaz.

2019. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogadd el így.Ne szólj bele az életébe.Viszont menj hozzá amikor csak tudsz. Érezze hogy mellette állsz, ha baja lesz, segítesz neki.Mást nem tehetsz.
2019. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szántóvető ***** válasza:

sok minden nem világos:apád van jó anyagi helyzetben vagy ti?előbbi esetben hagyd rá a dolgot.mivel foglalkozik,hogy telnek a mindennapjai?gondolom nem nyugdíjas még.mit értesz az alatt hogy vegye fel veled a ritmust?

"Mit kezdjek apukámmal"-azért nem egy háziállatról van szó,alapesetben sokkal jobban életrevaló mint az ő leszármazottja,márcsak az élettapasztalata okán is.

2019. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szántóvető ***** válasza:
*életrevalóbb,bocsánat.
2019. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbálj belelátni az ő világába.

Nagyjából egykorúak vagyunk, az én szüleimnek is megvannak a dolgaik.


A két generáció között hatalmasat változott a világ. Ami neked alap hogy csere, az nekik még jó. Ne azt nézd, hogy neked mi tetszene, hanem legyen türelmed meghallgatni őt. Ne sajnáld, hanem értsd meg.

2019. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!