Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgynézki, hogy a vakációm nem...

Úgynézki, hogy a vakációm nem lesz túl jó! Sőt! Nagyon rosz lesz. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nos! Ezt a tanévemet, nem zártam túl jól! Lett négy hármasom! A szüleim nem nagyln örúltek neki! Egy a lényeg, hogy korlátozásokat vezettek be! Mondom is, hogy miket: Csak este 11:ig lesz net, napközben is koátozva lesz. Naponta 25 angol szót megkellesz tanulnom. Ezt a kérdést főképpen azért írtam, mert tudni akarom, hogy más szüleje is ilyen szigoru??... Ja! És mit tanácsoltok, hogy mit tegyek??
2019. jún. 16. 22:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
A mondatvégi írásjelek használata miatt javasolnám, hogy csak 9-ig legyen net, így napi 2 órád lenne arra, hogy végre megtanuld őket használni.
2019. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

#2-esnek


Igaz, de az inkább tájszólás, bár nekem is rettenetesen szúrja a szememet :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

2019. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Ebben igazad van, tájszólás, bár én is debreceni vagyok, sosem mondtam így. De az iskolában normálisan tanítják beszélni a tanulókat. Az én családom tipikus falusi, 8 általános végzettségű emerek. Ugye helyett ugyi, gyerekek helyett gyerekik, fogsz helyett fogol, stb. De soha nem beszéltem így. Ezt is meg lehet tanulni. Egy 30 éves esetében el lehet nézni, még érdekesnek is találom, de egy tizenévesnél, aki már az internet, okostelefon világában nő fel, ahol már automatkus helyesírásellenőrzés, stb. van, jobban oda kellene figyelni.
2019. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
25 szót kb. egy óra alatt tanulsz meg. Ha nagyon lassan tanulsz is meg kéne lennie 2 óra alatt, szerintem kezd azzal a napot, hogy reggel (délben), mikor felkelsz, gyorsan megtanulod a szavakat, aztán mehetsz csinálni bármit ami szeretnél (vagy 11-től éjfélig tanuld őket, mikor már nincs net).
2019. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Azthittem minimum bezártak egész napra és nem mehetsz a családi nyaralásra. Semmi bajod nem lesz ha csak 11 ig gépezhetsz és esetleg kivonszolod a hátsód az udvarra, vagy ne adj isten nem csak online töltesz időt a haverjaiddal.
2019. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%

2-4-es: Mi a fene köze van magának ahhoz, hogy egy vadidegen milyen szót használ? Azt használ, amit akar, ami az ő szokásos nyelvhasználatának megfelel, és magának nincs felhatalmazása őt kioktatni! Olyan ember, aki a felszólító mondat után nem tesz felkiáltójelet, és egy kijelentő mondat után egyáltalán semmit, az ne oktasson másokat nyelvhelyességből! Vagy a kérdésre válaszoljon, vagy ne szóljon hozzá!

Kérdező: Más szülei nem ilyen szigorúak, és a négy hármas egyáltalán nem szörnyűség. Nem tudsz mit csinálni, szerintem ők fogják előbb-utóbb megunni a szókikérdezést. Egyébként napi 25 szót nem lehet megtanulni, mert a szavakat nem magolni kell. Még az se biztos, hogy estig megmaradnak, de hogy hosszú távon ilyen módszerrel nem, az egészen biztos, ennek semmi köze a nyelvtanuláshoz. Úgy mégis hogy akarják meghatározni a szavakat: kinyitják a szótárt az A betűnél? De hogy csak 11-ig netezhetsz, abban nincs semmi, utána aludni kell, kell a napi 9 óra.

2019. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én nagyon sokszor szoktam hverjaimmal biciklizni, és amúgy este 11-ig van knternet, nem reggel.
2019. jún. 16. 22:43
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Hány éves vagy?


Egyébként ha csak ennyi a korlát, hogy 25 angol szó és este 11 után nincs net, az egyáltalán nem vészes


Bár egyébként a szómagolasnak semmi értelme, de mindegy 😃

Meg mi alapján kell szavakat tanulnod? Honnam fogod venni a szavakat naponta? Idegen szöveg?

2019. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ja! És még ott az olvasónapló is, amiből minden nap el kell olvasnom vagy 6-7 oldalt.. Egyébként nem tudom, hogy honnan fogják még a szavakat kérdeznj, vagy felad ni!
2019. jún. 16. 22:52
 10/24 A kérdező kommentje:
Jó! Mondjuk ez igaz, hogy kell a napi 9 óra alvás! De az azért már egy kicsit sok, hogy napközben is korlátozzák a netet! Ja és bocsánat, a kötelező olvasmányból kell majd olvasni minde nap! De nem is ezzel van a baj! Hanem azzal, hogy az olvasónaplót is saját kútfőből kell megoldjam, mikőzben az osztály 95%-a internetről másolja ki! És ez nagyon időigényes, és keményen ellenőrizve leszek!
2019. jún. 16. 23:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!