Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Jövőhét hétvégén a családommal átmegyünk anyának a kolegájához sütögetni és persze szórakozni.

Ám, de én eléggé visszahúzódó vagyok és én nem szeretnék átmenni, de muszáj mindenképpen.

Tudom hogy ez csak szórakozás meg jól kéne magam érezni, de ilyenkor egyszerűen képtelen vagyok jól éreznimagamat.

Mikor a családtagjaink átjönnek hozzánk sütögetni akkor sem tudom magam jól érezni, nem igazán beszélgetek velük, sőt az is zavar ha hallom a beszéd hangot.Már elég régen nem voltam egyedül és szeretnék végre csendben egymagammal lenni és gondolkodni.

Mikor beállok játszani akkor sem tudom magam jól érezni és iszonyatosan unom magam és olyankor sem zenét nem hallgathatok, se telefonozni nem telefonozhatok.

Nagy nehezen kiszoktam bírni mikor hozzánk átjönnek, de valamiért úgy érzem hogy anyának a kolegájánál alig bírnák ki hosszú-hosszí órákat.

Lehetséges hogy van valamilyen bajom, hogy ezt így nem tudom eltűrni sem jól érezni magam.

Már most szorongok a jövőhét hétvégé miatt, mert nagyon nem szeretnék menni.És ilyenkor magam alatt tudok lenni mikor mások jól szórakoznak, beszélgetnek.Én meg szeretnék félrevonulni, de nem tudok.

Normális választ szeretnék kapni!

16/L


2018. ápr. 19. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen megértelek. Nincs valami olyan dolog, ami miatt "kevesebbnek érzed magad" másoknál? Nekem nagyon durva kisebbségi komplexusom volt mindig, és gyűlöltem bárhova is menni. Sajnos nem sikerült kinőni belőle, kb rosszul vagyok, ha az utcára kell mennem.


Tanácsot nem tudok adni, én is mindig túléltem.


29N

2018. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Kérj az orvostoktól beutalót pszichológushoz. Ám megbeszélhetnéd a szüleiddel is, ha úgy érzed, hogy megértenék a problémádat. Nézetem szerint valamikor megaláztatásban volt részed, vagy (gyerek)-társaságban valaki kigúnyolt és ez a teher nyomja a lelkedet. Eltaláltam? A szakember majd segít és vidám leszel. Fel a fejjel!
2018. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szêpen a válaszokat!

Igazából a családom a mai napig sokszor emlegetik a hibáimat és a családtagjaimmal együtt nevetnek rajtam, szóval sokszor én vagyok a téma.

Meg feszélyezve éreztem magam mikor átmentünk valahová vagy valakik jöttek.

Már jártam több pszichológushoz, de egyik sem hatott.

Majd megpróbálok a szüleimmel beszélni erről a dologról hátha segít valamit.

2018. ápr. 19. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha pszichológushoz is mész, gyógyszert ne szedj!

Szerintem csak annyi a bökkenő, hogy kéne neked egy bírnál és hobbi. Egy érdeklődési kör, amit társaságban űzhetsz. Hamarabb feloldódnál. Nálam is így volt.

2018. ápr. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csinálj úgy, ahogyan a 4-es javasolja: "csapódj" hozzá valamilyen csoporthoz, amelyik olyasmivel foglalkozik, ami Téged érdekel: sport, sakk-kör, színjátszás (sorolhatnám a végtelenségig a lehetőségeket, de kérdés, mihez van hozzáférési lehetőséged). Nem szép, ha a családod azon nevet, hogy Te szenvedsz. Közöld velük (de ne fennhangon, hanem szinte elszomorodva!), hogy neked mennyire rosszul esik az, amit művelnek. Lehet, hogy majd ők is megmondják, hogy mit csinálsz a szokásostól eltérően, ami viszont őket zavarja. Megbeszélni, megbeszélni és harmadszor is megbeszélni (nyugodt hangnemben!) másokkal, ami a lelkedet nyomja. A pszichológusokat nem hagytad el túl korán? Nem voltál türelmetlen? Náluk sok látogatásra van szükség! Szurkolok neked, előtted az élet!
2018. ápr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszéltem anyával őszintén és azt mondta, hogy muszáj mennem és őt járatnám le ha én nem mennék.Korábban már voltam náluk és játszottam is a másik családdal, de egyszerűen unatkoztam meg nem éreztem magam jól.

2018. ápr. 20. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon együtt érzek veled. Amint már az előzőekben írtam, nagyon nem helyes, ha a családod kinevet (leírom: megaláz!) mások előtt a viselkedésed miatt. De erre ne építs és én nem akarok viszályt szítani a családod (rokonaid) és közted! Ismételten (és többször is, ha úgy látod célra vezetőnek) beszéld meg anyuval (apuval, testvéreddel), hogy mi az, ami a lelkedet nyomja. Ha közülük valaki azonnal felemeli a hangját, Te annál csendesebben beszélj. Hidd el, hogy ez nagyon hatásos!! Tudom, nehéz lesz neked, de szavatolom, hogy megéri higgadtnak maradni. Kérdezd meg, miért nem akarnak Téged megérteni. Na és - ahogyan mások is meg én is javasoltuk: keress jó társaságot, amelynek a tevékenysége Téged is leköt. Igyekezz emberekhez kötődni, de NE minden áron! Sok sikert!
2018. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!