Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 év felett miért "illik"...

28 év felett miért "illik" kiköltözni a gyereknek a szüllői házból, miért van egy ilyen tátsadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Egyedülállóként lehetetlen lakast venni, még csak hitelre is... Esetleg vidéken valami 15 négyzetméteres lepukkang lyukat és ezzel nem túlzok.


Annak meg semmi értelme, ha amúgy a szobám is nagyobb és ez egy Budapesti ház...

Vidéken pedig még kevesebbet is keresnék és nem tudnám fizetni a törlesztőt.


2019. jún. 18. 09:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
42%

Mindenki azt csinál amit akar.

Én 22 évesen költöztem el (2 éve). Volt igényem rá, hogy független legyek és a párommal éljek, ne a gyerekszobàmban kelljen lennünk.

Valóban borzasztóan drága az albérlet és a saját ingatlanra esélyed sincs a szaros csok miatt.

De ez van sajnos, még úgy is, hogy "kidobom" a pénzt az albira is megéri, örülök, hogy megléptem, szerintem nem egészséges dolgozó, felnőttként a szülőkkel élni.

De kinek mi, mindenkinek más a helyzete.

2019. jún. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
89%
Ez igazából az igényeken múlik. A költözés is meg a vásárlás is
2019. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
43%
28? Én 18 évesen költöztem koliba, aztán albérletbe. Fura lenne a huszonéveimet még otthon tölteni.
2019. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
44%

21 evesen mar elkoltoztem vegleg. Mert volt ra igenyem, es foleg lehetoseg.

Egyedulallokent, es sajat lakasba, videken. Nem lehetetlen, csak akarni is kell.

2019. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Oké, én koliban sem voltam mondjuk, de ha lettem volna, akkor sem tudtam volna rögtön utána fizetni egy albérletet...

Egyébként jelenleg 8 millió forint megtakarításom van, de az semmire nem jó... Ennyiből nem éri meg hitelt sem felvenni.


A munkatársaim szerint lúzer vagyok mert otthon lakom, de nekik is csak azért van saját ingatlanjuk mert pl. nagyszülőktől örököltek, vagy mert van párjuk és amellett, hogy 2 fizetést tehettek félre, még mindkettőjük szülei súlyos milliókkal támogatta Őket.


Nálunk már nem élnek a nagyszülők, de a szüleim az örökséget hitelre költötték, felújításra, autóra, meg elszórták.

2019. jún. 18. 10:00
 6/49 szántóvető ***** válasza:
25%
azért hogy elkezdje végre a saját önálló életét élni anélkül hogy napi szinten beleszólnának a dolgaiba.ezt nevezik önállósodásnak.ha keveset keresel akkor el kéne gondolkozni az életedről.ilyen idősen már jópár millát fel kéne tudni mutatni a bankszámládon.gondolom ne akarsz egész életedben nélkülözni hogy aztán nyugdíjasként nyomorogva várd a halált.
2019. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%
utolsó te mi a szarról beszélsz? milliós megtakarítás + saját lakás huszonévesen? Úgy hogy az emberek nagy többségének az úgynevezett megtakarítása még egy pár százezres hirtelen kiadást se tudna fedezni?
2019. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

"ha keveset keresel akkor el kéne gondolkozni az életedről."


És mi van, hogyha becsületes hasznos munkát végzek? Nem mondom, hogy ilyen munkával nem lehet sokat keresni, vagy hogy egy programozó nem végezhet becsületes hasznos munkát, de összességében nem mehet mindenki java fejlesztőnek... Kellenek ápolók, tűzoltók, közszolgák, de az orvosokat is nyugodtan ide sorolhatom, ha orvos lennék pl. akkor sem lennék előrébb (ha a szüleim nem vesznek nekem lakásg mint a legtöbb orvosnak), hiszen most sem lennék még szakorvos, még mindig rezidens lennék és valami 150,000 nettót keresnék még 2 évig.

Ha a 6 év egyetem után a 6 év rezidensség alatt minden fillért eltennék akkor 30 éves koromra sem lenne meg egészen a 11 millió, ami egy 1 szobás lakás felére sem elég, egyik magyar városban sem.

2019. jún. 18. 10:10
 9/49 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy meg ha valaki otthon él és kiveszi mindenből arányosan a részét akkor meg mit számít MÁSNAK? Bírom azt, hogy itt mindenki megmondja, hogy 20 évesen takarodni kell a szülői házból, közben meg a sztorik negyedét sem tudja, hogy ki milyen okokból él még mindig az egyik szülőjével esetleg szüleivel.
2019. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk így kérdező, hogy van 8 misid, szerintem nincs okod szégyenkezni.

Én csak azokat nézem le, akik ennyi idősen is otthon élnek és nem is gondolnak a jövőjükre, minden pénzt elvernek hónap végéig.

Így, hogy takarékoskodtàl teljesen érthető, hogy otthon éltél /élsz.

2019. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!