Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 év felett miért "illik"...

28 év felett miért "illik" kiköltözni a gyereknek a szüllői házból, miért van egy ilyen tátsadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Egyedülállóként lehetetlen lakast venni, még csak hitelre is... Esetleg vidéken valami 15 négyzetméteres lepukkang lyukat és ezzel nem túlzok.


Annak meg semmi értelme, ha amúgy a szobám is nagyobb és ez egy Budapesti ház...

Vidéken pedig még kevesebbet is keresnék és nem tudnám fizetni a törlesztőt.


2019. jún. 18. 09:40
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
49%

Miért mondod, hogy családod már nem lesz? Nem is akarsz? Érdekel. Ez sem baj, ez is egy életforma, szerintem ha te ilyen egyedi megoldást akarsz, hogy pár/család nélkül a szülőkkel együtt szeretsz élni, akkor éld így boldogan, ne törődj másokkal. Nem kell feltétlenül család. Majd ha esetleg mégis lesz párod, még megváltozhat a véleményed a lakhatással kapcsolatban is, addig meg miért ne élnél így. Az biztos, hogy nem tipikus ez a megoldás, mert a többség el akar költözni a szülőktől és előbb-utóbb párt talál és családot alapít, de nem biztos, hogy mindenkinek ez való. Azon nem gondolkodtál, hogy a megtakarított pénzeden esetleg majd egy hétvégi házat, nyaralót vegyél?

Különben van igazság abban, hogy egyedül nehéz összehozni saját házat/lakást. Kell a szülői segítség, a legtöbb ismerősömnek a szülők vettek lakást vagy legalábbis több millióval támogatták a gyereket, illetve amikor két fiatal összeházasodik, akkor bedobják ami van a közösbe és még ehhez vesznek fel hitelt. Teljesen egyedül szinte lehetetlen, főleg hitel nélkül.

2019. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim válasza:
75%
14 éves koromtól kollégiumban laktam, 21 évesen elköltöztem. Családom lett, gyerekeim. Nagyvárosból, vidékre, mert ott lett olyan otthonom, amit mwg tudtam venni. A szüleim városában 50 millió ft egy családi ház jobb részen, és attól felfelé, ahol én lakom 10-15, és lehet szépen felújítani apránként. Az élet rendje az önállósodás. Törekedni kell rá. Borzasztó, hogy felnőtt emberek nem zudnak leválni a szüleikről. Nem vállalnak felelősséget családért...Nekem nem volt 8 millóm annak idején...sőt sok hibám volt...de! önálló akartam lenni, saját konyhát, saját családot akartam. Nem örököltem! Le lehet szállítani az igényeket egy kicsit...jó lesz kisebb ház, messzebb a várostól...én ezt tettem
2019. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
81%

Mi az hogy illik?Én soha nem olvastam ilyen illemszabályról.

Nem a kiköltözés a lényeg, hanem az, hogy egy 28 éves legyen már valamennyire önálló.Dolgozzon, legyen párkapcsolata, később gyereke.Ha még otthon él a szülői házban, ezeket megteheti ott is.Dolgozhat, és készülhet a jövendő életére.Ne várja el hogy kiszolgálják, ne gyereknek érezze magát, vegye ki a részét a munkákból otthon, felnőtt módra.

Én sose vártam el a 3 felnőtt gyerekemtől hogy költözzön el, elvégre a családi házunk az ő házuk is, mivel ők is a család részei, mindegy hány évesek!Mi az hogy felnőnek, és onnantól már nincs közük ahhoz a házhoz amiben felnőttek?Ez mekkora hülyeség.

Míg felépült annak idején a házunk, sokszor egyszerűbben kellett élni, mert kellett a pénz az építkezésre.Nekik is le kellett mondani dolgokról, mert a fontosakra jutott csak.

Az én 3 gyerekem 23,18, 26 évesen önként mentek el, mikor kialakult az önálló életük, mikor vágytak rá, hogy egyedül vagy a párjukkal éljenek.

Addig se az,hogy menjenek el, se az, hogy maradjanak nem volt mondva.Ahogy nekik jó.

A mai napig tudják, ez a ház az övéké is, bármikor úgy hozná az élet, itt mindig lakhatnak ugyanolyan joggal, mint mi szülők.

2019. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
26%

Én 18 éves korom óta azt hallgattam, mikor költözök már el. 24 évesen mentem el albérletbe.

Szerintem nincs ilyen társadalmi elvárás.

Sokan vannak akik 18 évesen még szülőkkel laknak.


8 millióból amúgy lehet venni házakat, egész jókat is.

Ennyiért már nagyobb vidéki városokban is vannak jók, nem csak kis falvakban.

Nem lehet, hogy túl nagyok az igényeid?


Van egy ismerősöm, ő 32 és még az anyjáékkal él.

Ő pl olyan házat akart ami 2 szintes, teljesen alápincézett, van benne jakuzzi, mozi szoba, műhely, művész szoba. Nagy kert, garázs. Csak tégla ház jöhetett szóba.

Kisvárosban lakik, de ez még itt is olyan 15 milliótól kezdődik alap hangon...ő pedig hitellel is max 6 milliósat tudott volna megengedni magának.

Nagy nehezen már rájött, hogy ennyiért a büdös életben nem kap ilyen házat. Már egy kis kocka házzal is beéérné.


Olcsó, jó házakat még ingatlan árveréseken lehet találni. Vannak olyanok amikben nem is laknak, így nem dobnának ki miattad senkit se az utcára.

2019. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tudtam volna beletanulni a teljes önállóságban, ha otthon maradok, de azt is megértem, aki anyagi megfontolásból otthon marad. Én is hezitáltam volna, ha nem 120km-re lett volna az egyetem és 220km-re az első munkahelyem. Viszont ez a felnőtté válás procedúrájában segített, igaz, meg kellett fizetni.
2019. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Ja, és az ingatlanpiac ciklikus, most éppen tetőzés van, de nem fognak az árak örökké az égig érni. Jönni fog most egy válság ismételten, körülbelül egy éven belül és bár nem lesz valószínűleg akkora, mint 2008-ban, biztos hogy az ingatlanpiacon elindul némi stagnálás vagy esés.
2019. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, mi vagy te? jós?
2019. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
80%
#37 nem, ehhez csak a történelmet(múltat) kell megnézni és angol nyelvű gazdadági portálokat kell olvasni, vezető elemzők cikkeit. (Pl. ha rákeresel, hogy "Forbes recession" akkor válsággal kapcsolatos előjelzéseket olvashatsz közgazdászoktól, amit főként a kínai-amerikai kereskedelmi háborúnak és Trump vámpolitikájának tulajdonítanak perpillanat)
2019. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
61%

Én nő létemre döntöttem úgy hogy ahogy végeztem a sulival egyből meló és mentem is albérletben. Az egyik ok az volt h párkapcsolatom volt és nem tartottam jó ötletnek a szüleim nyakára,házába hordani a páromat. Sosem aludt ott,de azért tudtam h a szüleim is kényelmetlenül érezték magukat h nem mehetnek a saját házukba csak úgy hálóingben vagy apum gatyában este.

A másik meg szerettem volna a saját talpamra állni h én vezessem a saját háztartásom én főzzek a saját konyhámban amit én akarok és megtanuljam beosztani a pénzt.

A férfiak amúgy sztem mindig később költöznek el otthonról,mert kényelmesebb nekik h az anya megfőz,kimos,rendet rak. Ők inkább akkor mennek már külön ha össze is költöznek vkivel. Persze vannak kivételek.

Nyílván ha megteheted h otthon lakj mert kényelmesen elfértek és nem zavarjátok egymást a szüleiddel sztem semmi nincs benne h még otthon laksz. Gyűjtögess addig is tovább. :)

2019. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
51%
38, tudom, hogy nagyon sok helyen ezt írják. De az csak egy dolog.
2019. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!