Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim utálnak itt arra gondolok hogy bármit csinálok leüvöltik a fejem?

Figyelt kérdés

2019. jún. 20. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ne csinálj semmit.
2019. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Lehet nem ugy csinálod ahogyan kellene és ezért ilyenek veled.

A szüleid biztos szeretnek téged csak nem ugy mutatják ki ahogy megérdemelnéd.

Próbáld meg te kifejezni a szereteted feléjük,amig megteheted!

2019. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinálni. Nekem anyám volt ilyen. Képes volt utánam felporszívózni, mert hogy a szőnyeget csak ő tudja. Koszt konkrétan nem tudott mutatni, csak nem csinálom elég jól. Ha nem csináltam semmit az volt a baj. Kettes aranyos, valószínuűleg tényleg szeretnek téged, engem is szerettek, csak sokra nem mentem vele, ha így mutatták ki... Én hamar rájöttem, hogy meg sem kell próbálni a kedvükre tenni. Azért fáj neked ennyire, mert keresed az elismerésüket, amit sosem fogsz megkapni. Ha úgyis üvöltenek veled, akkor csinálj amit akarsz. Nálunk pontosan ugyan annyi balhé volt ez a lépésem után is és legalább felnőttként leszálltak rólam. Minden szarral szerencsétlen nővérem izélgetik, mert ő még mindig próbál a kedvükre tenni, rólam meg tudják, hogy meg sem próbálom
2019. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
70%
Engem meg folyamat vernek..azért meg ver és le k*rváz az apám ha el török véletlen egy poharat..
2019. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
#4: Jaja, tudjuk, meg fodrászhoz se mehetsz.
2019. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Utolsò


Rosszul tudod bunkókám

2019. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

4#-6#. Gondolom egy és ugyanaz...

Szerintem, ha otthon is így nyílvánulsz meg, mint az előző hozzászólásodban, akkor apukád viselkedése annak szól s nem az eltört pohárnak.

Ha én lennék a faterod, egy ilyenért kiütnélek.

2019. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős vagy, mert attól is függ, hogy mit csinálj. Ha már 14 elmúltál, akkor lassan elkezdheted megérteni, hogy a szüleid viselkedése nagyon nem tőled függ, hanem a saját frusztrációjukat vezetik le rajtad. Talán rossz az egymással való kapcsolatuk, elégedetlenek az életükkel, nem tudják felismerni és normálisan kifejezni az érzéseiket, stresszes a munkahely, vagy csak őket is bántalmazták gyerekkorukban - akármi lehet, a lényeg, hogy ehhez neked a világon semmi közöd. Az agressziót nem lehet kiprovokálni, csakis ők felelősek azon döntésükért, hogy agresszívek veled. Felnőtt emberek, elvileg képeseknek kell lenniük kontrollálni az indulataikat, cselekedeteiket. Ha leüvöltik a fejed, azt csakis azért, mert ők úgy "döntöttek", hogy leüvöltik a fejed a tökmindegymiért. Ha kiegyensúlyozott emberek lennének, tudatában a felelősségüknek és azon dolgoknak, amik megkülönböztetik őket az állatvilágtól, akkor nem üvöltenék le a fejed akkor sem, ha felgyújtottad volna a házat.

Szóval érdemes lenne ilyenkor elválasztani a dolgokat, először arra gondolni, hogy neki most van valami baja, amit nem tud kezelni. Aztán esetleg mérlegelni, hogy a saját mércéd szerint jól csináltad-e azt a dolgot, amiért reklamálnak. Ha azt jónak találod, az erősítsen meg abban, hogy itt a szülő ragadt be valami gyerekes szinten, és az üvöltése az valójában nem neked szól, hanem a saját élete feletti tehetetlen dühöngés. Ezt egyébként jól lehetne kezelni önismeret segítségével egy jó kis pszichoterápián, de jellemzően nem az ilyeneknek jut eszükbe, hogy segítséget kérjenek a változáshoz. Ez egyben egy jó intő jel neked is, ha felnősz, hogy ha észreveszed, hogy olyanná váltál mint a szüleid, másokon vezeted le a feszültségeid, akkor még időben elkezdhetsz foglalkozni önismerettel...

Egyébként be lehet próbálkozni a szembesítéssel. Itt nem arra gondolok, hogy szegezd nekik, hogy frusztráltak, hanem pl.: - Sajnálom, hogy bármit csinálok, nem tudok a kedvedre tenni. - Sajnálom, hogy sose vagy velem elégedett. Vagy kérdezd meg direkt: - Te szeretsz engem? Vagy: - Szeretném, ha nem kiabálnál velem, hanem meg tudnánk beszélni, mit csináltam rosszul és hogy csináljam legközelebb.

2019. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!