Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírok tovább együtt élni...

Nem bírok tovább együtt élni anyámmal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Amióta csak az eszemet tudom anyám megkeseríti az életemet, testi/lelki terrorban tart, bezár a házba, nem enged el sehova, elveszi a bankkártyámat az összes pénzemmel együtt, az irataimat és a bérletemet is hogy nehogy eltudjak menni itthonról bárhova is. A verések minden naposak, amik nem csak egy-egy kis pofonból állnak.

Szeretném leszögezni, hogy egyáltalán nem érdemeltem ki semmivel ezt a bánásmódot, jól teljesítek a suliban is, eljárok dolgozni (gyakorlatra) és itthon is megcsinálok mindent amit kell,konkrétan neki semmi dolga nincs, azon kívül hogy elmenjen dolgozni.

Nem tudom mit csináljak, egyszerűen már nem bírom, minden este sírva alszom el és rettegek hogy mikor "csap le rám" megint.. Nem akarok itt maradni, el akarok innen menni minél előbb. Valaki tudja, hogy ilyenkor mit kellene csinálnom, vagy hogy kinek kellene szólnom?


2019. jún. 21. 17:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Gondold át melyik rokonhoz tudnál fordulni s ha nincs más megoldás családsegítő.
2019. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nos, eltelt egy kis idő miután kiírtam a kérdést, és azóta rengeteg minden történt.

Annyira eldurvultak itthon a dolgok, hogy egyik este fogtam magam, és elszöktem. Bementem a rendőrségre, elmondtam nekik mindent, egy órára rá besétált anyám, letagadt mindent, aztán hazaküldtek.

A gyámhatóságnak is szóltam a dolgokról, de mivel nincs semmi kézzel fogható bizonyítékom, es anyám letagadt előttük is mindent, ezért elkönyvelték amolyan "szülő szigornak" ami kötelező, és be kell tartanom a szabályokat.

Mit tegyek? Olvastam valahol, hogy 16 évesen már kérhetem azt,hogy kiemeljenek a családból, és azt is eldönthetem, hogy kinél/kiknél helyezzenek el.

Egyébként januárban betöltöm a 17-et,akkor változik valami? A sulival jövő májusban végzek, utána már dolgozni fogok. Ugye, attól hogy nem töltöttem be a 18-at, de van saját fizetésem, még elköltözhetek itthonról?

2019. júl. 8. 20:29
 13/17 anonim ***** válasza:
Pasizz be és lakjál nála.Jó ez bunkón hangzott.Elég durva.A legjobb ha elrejtesz egy telefont vagy kamerát és felveszed hogy mit csinál.Aztán ha legközelebb ezt csinálja fenyegesd meg hogy megmutatod a tanáraidnak ,a gyámhivatalnak a rendőrségnek,mindenkinek akinek csak lehet.Aztán ha nem áll le beszéld meg egy tanároddal hogy írjon neki egy levelet figyelmeztetés képpen vagy egy barátoddal ,ez remélhetőleg beválik.
2019. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes, karakán vagy!

Ahol voltál a gyámhatóságon, kérdezd meg, nem kérheted-e magad más rokonhoz vagy állami gondozásba.

17 évesen nem változik semmi.

18 évesen költözhetsz el.

De állami támogatások, eltartás 25 éves korig jár, ha nappalis tanuló vagy. Érdemes volna ezt valahogy kihasználni és nem rögtön munkába állni 17 évesen.

2019. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Még a Nanét hívd fel, mit tanácsolnak!

nane.hu

2019. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia azóta mi történt?
2019. aug. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon nehéz..:( Én is ebben a helyzetben voltam.. Volt hogy összekarmolászta a kezem,állandóan parancsolgatott,sehova sem mehettem a sulin kivül,nem lehettek barátaim és miatta az osztálytársaim is kiközösitettek.. Na ő beteg is... De egy betegség sem jogosit fel senkit sem arra,hogy a másik életét megkeseritse,tönkre tegye... Én néha már az öngyilkosságra gondoltam.:( Aztán megismerkedtem a párommal,aki azóta a férjem lett.. Ő megfogta a kezem,elvett feleségül.. Persze az idő alatt is halálra piszkált anyám.. Eljöttünk 200 kmre távoltabb... Még igy is hivkál netten és próbál utasitgatni és egy kis izének néz... Amit nagyon nehezen viselek.Hisz azóta van egy kislányom akit sürgősségi császárral hoztam világra,és koraszülött volt,amellett ma holnap 28 leszek.. Hazajöttem a kórházból full segitség nélkül.. A gyerek fürdetést a Youtuberól utánoztuk a férjemmel ... Régen fenyegetett,hogy ha terhes maradnék kitagad amott full felvilágositás nélkül hagyott.. Most meg jaj a kis unokám igy meg úgy.. Engem meg sem kérdezett hogy vagyok vagy kell e segitség. :?Sokszor felfordul a gyomrom az egésztől.. Ha durva a helyzet akkor lehet idővel valamennyit változik valami nagy fordulat hatására.. De normális,átlag anya sosem lesz belőle..:( Legjobb ha van nagyon jó barátnőd és tudtok összefogni és közös alébérlet stb... Mert sosem lesz a terrornak különben vége.:( Sajnos az én tapasztalatom ez..:( Vannak szülök akik nem szülőknek valók és nem tudják mi az igazi szeretet,megbecsülés.. Én sem voltam pasizós,jól tanultam,diszcóba sem jártam el se semmi.. Van akinek megfelelni nem lehet... Útáltam a fizikát.. Miatta 4 kaptam. Erre nem megdicsért,hanem rögtön azt kérdezte valaki kapott 5 öst és hogy ki? És jaj az az Xy de ügyes... Én hogy megerőltettem magam és mindent beleadtam a 4 esért az semmi sem volt.. Sem az,hogy biológiából az Xy 3 ast kapott én 5 öst az már nem számitott..:( Sajnos ezeken az ember változtatni nem tud,se elfeledni.. De bár tudom milyen szülő nem szeretnék lenni...
2019. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!