Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire is hatalmaz fel az...

Mire is hatalmaz fel az apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal született egy gyermekünk. Én nagykorú a párom pedig kiskorú. Ilyenkor van az apasági nyilatkozat.

Miközben a gyámügyön hallgattam a hölgyet egy mondat ütötte meg a fülemet: a párom anyja aláírta, hogy lemond a gyermekem gyámságáról és ha velem valami történik akkor míg a párom be nem tölti a 18at addig ő az ideiglenes gyám.

Most ebből kiindulva, míg a párom nem 18 addig kizárólag én hozhatom meg a döntéseit?


Azért kérdezem mert szeretnénk elköltözni, de az anyja egy álnok furia és azt mondja, hogy a lánya sehova sem mehet nagykorúságáig. De ha én gondolok egyet akkor elvihetem a fiamat magammal, az anyja nélkül?

Természetesen nem tennék ilyet csak valami fogást keresek, mert nem lehet anyóssal tárgyalni. És egyértelmű hogy ha én elviszem a picit a gyámügy se tud mit kezdeni azzal, hogy a gyermeknek szüksége van az anyjára.

Tudom kicsit bonyolult, de csak így tudtam leirni mire is vagyok kíváncsi.

Válaszokat köszönöm.

(u.i. Törvényekre vagyok kíváncsi, a jól megmondod a magamét emberek görgessenek tovább)



2019. jún. 28. 05:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A családjogi törvényt minden más törvénnyel együtt itt találod: www.njt.hu


(Az apasági nyilatkozat nem azért kell, mert a gyerek anyja kiskorú, hanem azért, mert nem vagytok házasok. Arról meg egyáltalán nem írsz, mit szeretne a gyereked anyja. Én azt javasolnám, a lány egyedül menjen el a családsegítőbe az összes papírral felvértezve, és ott beszélje meg, ő mit szeretne és ennek érdekében milyen jogi lépéseket kell tennie.)

2019. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

" A bíróság engedélyezheti a jogilag teljes cselekvőképessé válást olyan 16 évesnél idősebb


kiskorú szülő esetében, aki testileg és értelmileg elég érett ahhoz, hogy önállóan gondoskodjon


saját személyiségéről, jogairól és érdekeiről."


Ehhez akkor bírósági bejelentést kell tenni? Vagy ezt a lépést hol lehet megtenni?

Válaszokat köszönöm, kicsit ellentmondásos a nagy része de a jogi háttér már nagyjából tiszta.

A párom 17 és 5 hónap múlva lesz nagykorú

2019. jún. 28. 19:27
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Ja, tényleg egy álnok fúria. Eltartja a felelőtlen buta lányát, otthont és biztonságot nyújt a nagyon nem várt unokájának, és a gyerek érdekében nem engedi, hogy két marha kénye-kedve szerint rángassa ide-oda a csecsemőt. Kezet kellene csókolnod neki és nagyon sokszor megköszönni, hogy segít.

Egyébként milyen "anyós"? Nem az anyósod, hanem az aktuális kiskorú csajod anyja.

2019. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Ebben az esetben én már nem bajlódnék semmilyen eljárással, pláne bírósággal. Bírjátok ki valahogy, aztán mehettek a gyerekkel amerre akartok
2019. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves 13.

Latom mar mindent tudsz úgy hogy direkt nem írtam le mi az igazi baj.

Magunkat tartjuk el én külön fizetek a magam reszeert és nem kis ideje a páromért is. És ha te úgy fogalmazod meg hogy az aktuális csajom annya, miközben van egy gyermekünk... Hát nem tudom a primitív buta elég gyenge. Sőt én érzem magam kínosan hogy a gyerekem anyjaként csodálattal nézek rá nem pedig mint a csajomra. Hűha...

De igazad van ez a leghasznosabb tanács a kérdésem alatt. Köszönöm hogy jó kedvre derítettél és további szép napot neked.


A többi valasz adónak köszönöm szépen.

2019. jún. 29. 19:58
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező: én sajnos tudom hogy vannak pióca, élősködő, státuszukat fitogtató anyák, úgyhogy azt tanácsolom mielőbb menjetek el bíróságra, ott van ingyenes jogi tanácsadás ahol szerintem tudnak segíteni, nekem összeszedett felelős felnőttnek tűnsz.

Kívánok sok sikert és mielőbbi költözést!

32/N

2019. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen holnap meg fog történni a tárgyalás.
2019. júl. 1. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!