Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy az anyósom...

Mit tehetnék, hogy az anyósom kiszálljon az életünkből, és a férjem ne kérdőjelezzem meg folyamatosan?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, van két gyerekünk. A férjemnek mindig fontos volt a munkája, büszke is vagyok arra, amit elért, ahol tart, és éppen ezért sosem kérném tőle, hogy válasszon köztünk és a munka között, vagy hogy legyen otthon már 2-3-kor délután, vagy hogy este 8-kor ne vegye fel a telefont, ha munkával keresik. Ő ilyen, ezt elfogadtam. De emiatt én nem szeretnék a gyerekekkel bezárva élni, és az anyósom ezt nehezményezi.

Pl. a férjemnek egész héten sok dolga volt, mondta hogy valószínűleg még holnap délelőtt is bemegy az irodába, engem pedig hívtak a barátnőim a Balatonhoz picit. Ezért anyukámmal és az ő tesójával eljöttünk (Budapestről nem egy nagy táv). De már mikor ideértünk hívott a férjem, hogy "hát az anyja ennek nem annyira örül", meg hogy ő vasárnap el akart jönni a gyerekekhez. Mondtam, hogy nyugdíjas, ráér egész héten, majd jön hétfőn akkor. Jó, a férjem is belátta, hogy igazam van. Ma megint felhívott, hogy "az anyja szerint mi nem jó"... Ilyenkor először teljesen olyan, mintha támadna, aztán amikor beszélek vele, lenyugszik és belátja, hogy igazam van. Tehát az anyja felspannolja, de a vége mindig ugyanaz... Hogy belátja, igazam van, bocsánatot kér. De már annyira elegem van ebből... Az a nő egész életében maga volt a rosszindulat, nincsenek barátnői, a rokonok fel sem hívják soha. Azzal tölti a napjait, hogy a férjemet próbálja ellenem hangolni. Ő meg annyira hiszékeny, hogy simán telebeszéli a fejét 10 perc alatt, utána meg mondja nekem ugyanazokat, amiket az anyja neki. Ha úgy jön haza, hogy előtte nála volt, azt rögtön tudom. Mert akkor tuti valami vita lesz közöttünk este. Most is ahelyett, hogy pihennék, jól érezném magam, hallgathatom, hogy az anyja szerint nem jó, hogy a gyerekek a napon vannak (nyilván nem a déli melegben, a tűző napon), vagy hogy miért jöttek velünk anyukámék, stb.


2019. júl. 5. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjedet kérd meg, ne legyen szócsöve anyósnak, mert abból csak a vita van. Ha anyósnak gondja/kérdése van arról, mit miért teszel, hívjon fel, te pedig minden alkalommal mondd el neki, köszönöd, de felnőtt emberként el tudod dönteni, mit teszel.

Persze az lenne a legjobb, ha férjed leállítaná anyóst, de ennek nem látom esélyét.

2019. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Határokat kell állítani, hogy mi az amibe beleszólhat az anyós és mi az amibe nem. Egyértelművé kell tenni mind az anyós, mind a férjed számára, hogy ti már egy minden szempontból különálló család vagytok, ahol te és a férjed vagytok a döntéshozók. A férjed nyilván mindig a gyermeke marad, de mostmár elsősorban férj, apa és családfő, aki elboldogul egyedül is. Az anyósnak pedig semmi köze hozzá, hogy a gyerekek és te mivel töltitek a hétvégét. Ha ő az aki vendégeskedni akar, akkor neki illene meggyőződni arról, hogy alkalmas-e és hogy otthon lesztek.

Még nem vagytok olyan régóta házasok, hogy ne lehetne ezen változtatni. Ahogy mondod, a férjed is mindig belátja hogy igazad van. Ha ketten odálltok az anyós elé, kedvesen de határozottan, érvekkel és következetességgel, talán tudomásul veszi hogy mi a helyzet.

2019. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
En már tuti felhivtam volna anyóst a helyedben, hogy:" engem tessėk hívni ha valami problémája van, ne a fiával üzenjen"!
2019. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Te gonosz némber, elvetted a szegény ártatlan asszonynak az egy szem fiát... Majd kapsz a pofádra meglásd. :D


Nah az ilyeneket kéne beleszórni a Marianna-árokba. :D

2019. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az a baja, hogy ki mersz mozdulni, gondolom ő is az a felfogású asszony, akik szerint egy nő csak maradjon a seggén, főleg gyerekkel és éljen remeteéletet.


Anyósom hasonló felfogású, mondjuk ő nem annyira rosszindulatú, csak borzalmasan maradi. Ő is furcsállja, hogy pl. barátnőkkel leugrunk egy-két napra kikapcsolódni akárhová. Bezzeg az élettársam 3-4 napos haveri nyaralásai rendben vannak szerinte.

Én az élettársam véletlenül (?) elejtett megjegyzéseiből ( "anya kérdezgette, hogy mit fogok enni, ha te elmész (????vége a világnak, éhen veszik a fia, de komolyan nem feltételezi a fiáról, hogy tud magának ételt csinálni?), anya kérdezte minek mész oda stb.) tudtam meg, hogy mi a véleménye arról, hogy én ki merek kapcsolódni és nem a konyha-porszívó-vasaló triumvirátus társaságában élvezem egyes szabadnapjaimat. Direkt szóba hoztam előtte, hogy én megyek barátnőzni, akkor csak ilyen félig fura hangvételű "hát akkor jó szórakozást aaa barátnőiddel" megjegyzést kaptam, de nem mert durvát mondani.


Én közöltem az élettársammal, ezzel az erővel az én anyám is tehetne velős megjegyzéseket.

Ebből megértette, azóta nem adja át az édesanyja aggodalmait.

Szerintem valami hasonló példával a férjed is felfogná véglegesen a dolgot.

2019. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj ezekkel a helyzetekkel, hogy az anyós viselkedésében semmi racionális nincs, tehát racionális érvekkel senki nem fogja tudni semmire sem ráébreszteni. Amikor a férjednek az anyósod olyanokat mond, hogy a gyerekek ne legyenek a napon pl, akkor azt nem azért teszi, mert a gyerekeket félti. Az anyósod szerint ezek a dolgok nem "nem jók", hanem ő maga boldogtalan, és jobban érzi magát attól, hogyha másnak is kicsit elromlik a kedve. Ennek nyilván oka van, ő maga esetleg bántalmazott, vagy ilyesmi, de persze ez már egy felnőtt ember esetében nem kifogás, csak magyarázat lehet.

Tehát semmire nem fogsz menni azzal sem, ha felhívod és azt mondod neki, hogy ne üzengessen. Akkor azt fogja mondani, hogy ő csak a fiával beszélgetett, már azt se szabad? Ha azt mondod neki, hogy ne akarjon beleszólni az életetekbe, akkor azt fogja mondani, hogy ő csak jót akart, már azt se szabad?

Szóval anyóssal nem tudsz mit kezdeni, hanem a férjeddel annál inkább kéne. Ha még mindig így be tudja az anyja hülyíteni, az nagyobb gond, mint hogy amúgy az anyja miket magyaráz. Inkább azzal foglalkozz, hogy ő ne kajálja be ezeket, meg ne közvetítsen hülyeségeket, meg ne adja elő az anyjának, hogy nem a te oldaladon áll, mert ezek szerint amikor az anyjával beszél, akkor visszamegy kisgyerekbe, aki mindent elhisz az anyukájának.

2019. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy újabb férj aki még mindig az anya kicsi fia...A férjednek mondd meg,hogy ne legyen szócső,ha nem tartja meg,mond meg vagy te vagy az anyja válasszon.Neki meg kell értenie,hogy te vagy a családja meg a gyerekek és nem az anyja,és igenis neki kell rászólni az anyjára,hogy elég legyen!
2019. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan ebben a helyzetben voltunk,mint te. Egyik ilyen alkalommal mikor elkezde az igét a párom,amit tudtam hogy nem magától mondja,elmondtam minden féle árulónak,és kétszínű el. Lehet akkor durva voltam,mert már a sokadik alkalom miatt kiléptem magamból,de másnap higgadtan megbeszéltük,és igazat adott nekem abban,hogy ilyenkor engem árul el. És megkértem arra is,ha valami neki nem tetszik,akkor arról én tudják legelőször. Mert megfordult a fejemben az is,hogy ő megy panaszkodni anyucinak,haza pedig úgy jön,mintha ott mondták volna mindent. Azóta nincs gond.
2019. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza mehet az előttem szólóknak abban, hogy az anyósodra nem hatnának az észérvek. Ha felhoznád neki, hogy ne szóljon bele a dolgaitokba, letagadná meg kimagyarázná, hogy ő csak jót akar ezzel. Inkább a férjeddel ülj le beszélgetni egy nyugodt pillanatban, és mondd el neki, hogy már úgy érzed hogy az anyósod is része akar lenni ennek a házasságnak, és rosszul esik neked hogy megpróbál mindenbe beleszólni. És hogy rendben van hogy sokat beszélnek egymással és tartják a kapcsolatot, de nem lenne muszáj minden apróságot elmondania az anyjának rólad, például hogy hova mész a barátnőiddel. Így nem adna teret a kéretlen megjegyzéseknek. Nem azt mondom, hogy titkolózzon az anyja előtt, csak azt, hogy őrizze meg egy kicsit a családja és a felesége magánszféráját.
2019. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
A férjeddel van gond, nem az anyósoddal.
2019. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!