Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Tényleg nem szeret az anyám?

Figyelt kérdés
A szüleimnek teljesen mindegy mit csinálok, semmi nem jó és semmit nem értékelnek úgy érzem. Felnőtt ember vagyok már, de még otthon lakom. (ennek okát nem részletezném, tudjuk manapság milyen nehéz saját otthont kivitelezni). Dolgozom, kb. otthon se vagyok, csak aludni járok haza, havonta fizetek nekik, próbálom szép lassan kialakítani a függetlenségemet, amennyire lehet. Albérletre gondoltam már, néztem is párat de végül sajnàltam annyi pénzt kidobni az ablakon egy bérelt szarra, ami kitudja meddig biztos (hiszen bármikor szólhatnak, hogy visszaköltözök szevasz). inkább a sajátomra költeném ezt a pénzt. De semmi nem jó a szüleimnek és nem tudom már elviselni a stílusukat. Főleg anyámét. Legutóbb közölték, hogy mindegy mi a helyzet, amég én ott vagyok az ő házukban, addig én gyerek vagyok. Szóval bármit tehetek, fizethetek bármennyit, viselkedhetek akármilyen függetlenül, felnőtt módon engem /amég nem tudok elmenni onnan/ úgy fognak kezelni, mint egy gyereket. Akàrhogy is számolom, mèg jó pár év valami saját kis lyuk is hitellel és ha idöközben úgy alakul, hogy lesz pàrom akkor is folytatodik ez a helyzet vagy mi? Nem aludhat itt senki persze, nem azért mert mondjuk elküldik, ha már itt van, hanem mert ide se hozok senkit, hiszem tudom milyenek. Az anyám olyan gyomorgörcsöt tud okozni csak a nézésével meg a megjegyzèseivel. Arról se számolok be, ha én vagyok valakinél akivel alakul valami. Volt, hogy inkább nem mentem. Szakítottak is már ez miatt velem... fura érzéseket kelt bennem anyám. Volt már, hogy kezet is emelt rám nem egyszer. Felnőttként, igen. Összevesztünk és ő elhordhatja ilyenkor a màsikat minden aljasnak, mindegy kiről van szó, én meg csak mondanék valamit a saját oldalamról és nekem támad, hogy én ne merjek "pofázni" neki. Szerintem van valami idegi problémája, elég gyanús. Apámmal is ilyen, ő azért nem veszekszik màr. Inkább elsétál onnan és hagyja azt hinni neki, hogy neki van igaza. Na most ha még 30 akárhány évesen is itthon élek és lesz gyerekem és férjem tegyük fel (azért sokan laknak így, több generáció), amúgy nem tudom elképzelni pont a viselkedése miatt, hogy valaha eljutok egy férfival ilyen szintre. Szóval akkor mit csinál, ha dühös? Megver a gyerekem előtt, mert amég itt élek addig az én szavam kuss és gyerek vagyok? Nem értem.. tudom majd írja mindenki hogy költözzek el, de akkor tényleg nem lesz soha sajátom. Esélytelen. Jelenleg amúgy is csak egy szobát tudnék kivenni, de arra is elmegy az egész fizum nagyrészt. (70 körül van csak egy szoba bérlés+rezsi). Nagyon sajátos stílusa van az anyámnak, apám legutóbb beszélt vele hogy ne nyúljon még egyszer hozzám, mert felnőtt nő vagyok, meglehet ezt oldani másképp is. A megoldás, amúgy mindig annyi hogy én kérek bocsánatot végül, mégha nem is az én hibám. És nem, nem én kezdem a verekedést sem. Nem bántanék senkit soha. Na és szólt neki apám, azóta anyám hozzám se szól. Levegőnek néz, nèha végig méri rajtam a tekintetét és annyi. Évek óta érzem úgy, hogy nem szeret engem az anyám. Mamámnak meséltem, szerinte ez nincs így, csak egyszerűen ilyen nehéz természet. Meg hogy maradjak még és gyűjtögessek, emelkedjek felül rajta meg a helyzeten. Amúgy hozzá se tudok sajna menni, több okból kivitelezhetetlen sajnos. Nem tudom mit lehet tenni, ilyen helyzetben. :(

2019. júl. 5. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Igazából nem is értelek, miért nem húzol el onnan minél előbb?Megvárod míg idegileg tönkremész?Nem értem.Én már negyedannyi ok miatt is leléptem volna.

Leírom a saját gyerekeimet.Én nem vagyok ilyen anya,sőt.A gyerekeimmel barátok vagyunk szinte,mindent megbeszélünk, gyakran jönnek, szeretnek.

Ennek ellenére mind a 3 gyerekem elköltözött albérletbe bizonyos életkorában.24,19,25 évesek voltak pontosan.Őket is, minket szülőket is megviselt a különköltözés,de ez így normális, ha elkezdik a saját életüket külön.Ők akarták.Mindegyik albérletben kezdte.A nagy azóta férjhez ment, vettek egy kis kertes házat.A középső is férjhez ment,ők most keresnek házat,a fiunk még egyelőre marad albérletben, igaz hogy 80 ezer,meg a rezsi, de barátnőjével él legalább külön.Pénzt gyűjtögették, Fundamenta,CSOK, stb.Nehéz, de ha lesz párod, ketten el tudjátok érni hogy lakásotok legyen.De ha otthon maradsz, ebben a rossz hangulatban még barátod se igazán lesz.

2019. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia. Esetleg ha vidékre költöznél? Először bérelhetnél 1 szobát vagy ilyesmi? Kevés pénzért, a többit pedig el tudnád tenni és gyűjtögetni. Munkát bárhol találni, ha igazán akar az ember. Meglenne így a tisztes távolság is a szüleidtől. Nem nyaggatnának. Felénk például 4 millió körül már vannak lakható ingatlanok az meg simán menne hitelből szerintem a kellő önerő megléte után. Szépen lassan pedig felújítgatnád ahogy a penztárca engedi. Mindenképp kéne keresni megoldást mert ez anyukád részéről nem normális dolog. Sok sikert! :-)
2019. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Szép kis nyavalygós történet. Egy felnőtt képes az önálló életre, egy gyereket pedig gyerekként kell kezelni. Te ez utobbi avgy a sok sirankozasoddal. Kaod ossze magad, koltozz el es eld az elwtedet. Ennyi
2019. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Két lehetőséged van:

1. Tűrsz, kuporgatsz. A pénzért a munka mellett a nyugalmaddal is fizetsz. Az elvileg az életben legstabilabb/támogatóbb kellene legyen anyádtól érzelmi bántalmazást szenvedsz el.

2. Elköltözöl. Nyugodtabb leszel. Eleinte kevesebb pénzzel, majd jobb munkát találva többel.

2019. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég furcsa számomra. Meg kell kérdeznem tőled:anyukád hogyan viselkedett veled amikor ténylegesen gyerek voltál?
2019. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért nem költözöl más városba?

Pl Egerben is sszoktak lenni kiadó szobák, általában 40-50-ért, de valamelyik nap is láttam 25-ért is.

Azért Eger elég nagy város, rengeteg a munkalehetőség.

Vagy mondjuk Debrecen közelében.

Nehéz elindulni idegen helyre, de ott akarsz meghalni anyád nyakán?


Nekem is ilyen az anyám. 18 éves korom óta a beszólásait hallgatom én is.

23 évesen költöztem el. Hitelt vettem fel a barátommal és vettünk egy házat. Én se nagyon tudtam félrerakni, mert fizettem a tanulmányaimat is.

Amíg ott laktam, fizettem mindennek a felét.

Ha idegbeteg kedve volt, mindig elkezdte mondani, hogy "mekkora egy undorító senki vagy/soha az életben nem lesz belőled senki /kitörölheted a s3gged a papírjaiddal / egy nagy nulla vagy, én már ennyi idősen külön éltem (nem önerőből amúgy...hanem apámékhoz költözött, majd apám vett külön házat. ő nem dolgozott, eltartották)/ egy mocskos parazita vagy, meddig élősködsz még rajtam? /ott rohadj meg ahol vagy! meg még sorolhatnám...

Főzni nem mindig lehetett, mert az "ő gázát" használtam.A gáztűzhelyet mondjuk én vettem, ő is használta..

A hűtéjébe ne pakoljak, mert kidobja az összes szaromat ami benne van...

Fenyegetőzött, hogy feljelent, megy a bíróságra hogy kitegyen innen. Másnap mintha semmi se történt volna...


Amúgy én se akartam bemutatni a barátomnak...mikor elhívott randira először..vissza is mondtam nem sokkal később. Belegondoltam, hogy mi lesz ha megkedvelem, találkozik anyámmal...tuti szakítás lesz. Nem érdemes bele se kezdeni.

Szerencsére jól kezelte a helyzetet, megértő volt.

A végén amikor elköltöztünk már az idegösszeroppanás szélén voltam. Azóta nem is beszélek vele.



Menj el amíg még nem késő.

Így nem lehet élni.

2019. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát kisszívem elhiszem hogy nem akarod albérletre kidobni a pénzt, viszont vagy ez, vagy az. Jó lenne, ha felnőtt fejjel gondolkodnál, nem úgy, mint egy kisgyerek, akit sajnálni, gyámolítani kell.

Le kell szakadni, ha nem akarod ezt elviselni. Sok felelősséggel jár az önmagadról való gondoskodás, de ha ehhez béna vagy lusta vagy, akkor otthon kell maradnod, és elviselned őket. Ez hosszútávon szr, és nem fog változni, ha viszont elköltözöl, az csak egy kis ideig szr, amíg beleszoksz, és hosszútávon jó lesz. Na, kell a keserű pirula, vagy szenvedsz tovább? Te döntésed...

2019. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért közölném anyucival, hogy oké, kezelhet gyerekként, de akkor én innentôl egy fillért nem adok haza, mert egy gyereket ugye eltartanak a szülei. Utána popcorn elô és élvezd, milyen fejet vág.
2019. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!