Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van, ha majd csak akkor...

Mi van, ha majd csak akkor akarok gyereket, ha már nem lehet?

Figyelt kérdés

Napokban egyre több a "nem akarok gyereket, baj/miért/társadalmi nyomás" stb kérdés, szóval a változatosság kedvéért, én is kérdezek egyet. :D


Rólam annyit, hogy gyerekkoromban sose babáztam, fiús voltam, nem kötött le a többi gyerek sem.

Kamasz koromban (16-18) sem tartottam cukinak a babákat.

Szakmai gyakorlatomat fél évig az újszülött, koraszülött osztályon kellett töltenem. Életem legrosszabb fél éve volt. A feladatok kiosztásakor én mindig kiosontam az tömbből.

26 éves vagyok, 8 éve párkapcsolatban, de még mindig nem akarok gyereket. Nem cukik, nem olvadok, sőt, újszülötten kifejezetten csúnyácskának tartom őket.

Nem szeretem a gyerekhangot, nem szeretem, hogy folyton kérdezősködnek, nem szeretem ahogy maguk elé bámulnak. Nem cukik és kész. A 10-15 éves korosztályt sem szeretem, tehát 0-16-ig nem viselek el senkit.


Szüleimnek is mondtam, hogy nem lesz unoka, nagyszülők sem lesznek dédik, de még mindig kérdezgetik, hogy "tervezitek már? Alakul valami? Nem lenne jobb, ha hárman lennétek?"

NEM


Viszont sógornőm ugyanilyen volt. 37 éves koráig váltig állította, hogy előbb lesz k..-rva, mint anyuka.

Láss csodát, 38 évesen, bejelentette, hogy a férjével gyereket akartak, és pár hónapon belül teherbe is esett.


Szóval ebből kiindulva, mi van, ha nekem az anyai ösztöneim csak 40 éves korom után lángolnak fel?

Akkor viszont már nem szeretnék vállalni. Annyit nem ér meg, hogy nagyobb eséllyel alakuljon ki a magzatnak egészségügyi problémája.

Később meg már nem is lehet, 50 körül menopauza, és integet az ember a hajónak.


Mit gondoltok? Várjak még 10 évet, ha nem változik a helyzet? És 36 évesen, amíg nem csúszok le a lehetőségről, csináljunk gyereket, és imádkozzak minden erőmmel, hogy az alatt a 9 hónap alatt előjön belőlem az anyai ösztön?

Vagy nagyobb az esély a pofára esésre, hogy 40 évesen jól megbánom a gyereknemzést és szörnyű anya leszek, mert nem tudok egy gyerekkel szépen beszélni sem?


Volt valaki ilyesmi szituációban, akinek kitolódott a gyerekezés-ötlet? Mi lett belőle? A trimeszter alatt megszerettétek (vagy inkább csak megbarátkoztatok a gondolattal?), esetleg nevelés közben éreztetek rá a dologra? Vagy van olyan, aki inkább a férjére bízza rá a gyerekkel foglalkozást?


2019. júl. 12. 15:06
1 2
 11/18 Metionin ***** válasza:
76%
Én amondó vagyok, hogy csak azért senki nem vállaljon gyereket mert "biológiai óra". Ma már 40 fölött is sokan szülnek és végső esetben ott van az örökbefogadás is. Inkább vállalja be valaki később úgy hogy tényleg akarja, mint korábban úgy hogy nincs rá felkészülve és abban reménykedik hogy 'hátha'. Utóbbi esetben hormonális okokból előfordulhat időlegesen egy rózsaszín ködös állapot de amikor telik az idő és a gyerek még mindig ott van és sír és hisztizik és kérdez és játszani, tanulni stb. kell vele, sokan akkor jönnek rá hogy ez nem is olyan "vállaljuk be azt majd úgyis szeretni fogom" dolog. Tudom mert a saját anyám is így baxta el. Nincs 'hátha'. Akarod vagy nem, ha akarod vállald, ha nem akkor nem, kortól függetlenül. Egyébként én többségében úgy látom hogy akinek a 30as évei vége felé nem alakul ki a vágy a gyerekre, annak később sem fog, az én környezetemben legalábbis nincs ilyen. Aki 40 fölött szült az azért mert akkor volt rá lehetősége (megfelelő pár stb.) de korábban is akart.
2019. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Én sem akarok gyereket, a szülés kifejezetten kiakaszt (hipochonder vagyok), a gyerekeket meg nem szeretem. Nem utálom őket, de nem tudok mihez kezdeni velük.


Elgondolkoztam én is, hogy mi van, ha kimaradok valamiből, de az interneten rengeteg külföldi cikket, fórumot olvastam, ahol leírják, hogy ha az egyetlen okod, hogy talán kimaradsz valamiből, akkor NE. És sokan leírják, hogy megbánták. Szerintem sokkal rosszabb lehet megbánni egy gyerek születését, mint a gyermektelenséget.

2019. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát ezzel én is így voltam. 18 évek koromban jöttünk össze a (most már) férjemmel. Nem voltem en sem egy gyerekcentrikus. Élveztük az életet. Dolgoztunk, buliztunk, utaztunk, eltünk egy csomó helyen, sokat láttunk. Évekig csak ez volt a célunk. Aztán valamikor 29 éves korom körül kezdett foglalkoztatni, hogy már 5 éve együtt élünk, és talán elgondolkodhatnank rajta. Akkorra kb kitomboltuk magunkat. A sorsra bíztuk. 1 hónap alatt összejött a baba, 30 évesen anyuka lettem. Mar 15 éve vagyunk együtt, szerintem egy nőnek, és egy kapcsolatnak is el kell jutni erre a szintre. Nem bantam meg! De ehhez kellett a sok kettesben töltött idő, hogy fejlődni tudott a kapcsolatunk. És más gyereke amúgy engem is irritál sokszor- de a saját az tök más :)
2019. júl. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A párod hogy áll ehhez a kérdéshez?

Amúgy nagyjából leírták előttem a lényeget: ha nem akarsz gyereket, ne szülj. Én 36 vagyok és nincs gyerekem, mert sosem vágytam rá - pedig az összes komolyabb kapcsolatom mind olyan fiúval volt, akik nagyon szerettek volna már apává válni. De ha kényszerből belemegy az ember ilyesmibe, azzal a sajátján kívül a környezete életét is elcseszi.

2019. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kötelező gyereket vállalni, és még ráérsz ezen agyalni. De kiegészíteném, hogy újszülöttet csak 45 éves korig lehet örökbe fogadni és általában több év a várakozás rá. Aztán meg az is igaz, hogy a saját gyerekhez való viszony teljesen más, mint általában a gyerekekhez (pl. a szerelmedre vagy anyádra is másképp gondolsz, mint az összes, akár hasonló paraméterű kortársaikra :))
2019. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, soha nem is akartam. Nem bántam meg, sosem hiányzott, a férjemnek sem.

72N

2019. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
39 éves vagyok.Én is gondoltam arra mi lesz ha pl. 48 évesen kattanok be és lemaradok valamiről.Bár én sohasem akartam,most se akarok.Ezért elkezdtem ebben a témában nézelődni neten,főleg itt a gyakorin olvastam el szinte minden kérdést a gyerekvállalás témakörben.Így fél év után mondhatom,hogy tuti hogy nem akarok 10 év múlva se gyereket :) Számomra túl sok áldozattal jár.
2019. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

“De hát a sajátodat majd megszereteeeeed!” :DD

Most csak azé’ ne szűlj, mert hogy 10 év múlva LEHET akarsz... továbbá, ha szülni nem tudsz, örökbefogadni bármeddig tudsz.

2019. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!