Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon nehezen viseli,...

Anyukám nagyon nehezen viseli, hogy elköltöztem otthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok, mindig nagyon közel álltunk egymáshoz a szüleimmel, főleg anyuval. Most egy éve lesz, hogy elköltöztem Budapestre, érettségi után egyetemre. A lényeg, hogy ez egy ezer éve tervezett dolog volt, nagyon támogattak benne, kiskorom óta mondogatták, hogy kisfiam neked Pesten kell majd tanulnod és élned, mert ott a lehetőség stb, évekkel ezelőtt már egy lakást is vettek, hogy biztos legyen a jövőm, szóval tényleg, maximálisan mellettem álltak ebben a dologban, legalább annyira szerették volna ezt az egészet, mint én. Aztán most, hogy tényleg eljöttem, anyum teljesen tönkrement lelkileg... Folyamatosan mondja, hogy mennyire hiányzom neki, hogy egyedül van, hogy nincs kivel beszélgetni, kiről gondoskodni, hogy megőrül otthon. Kéthetente járok haza, mert nagy a távolság, de minden alkalommal azt látom, hogy tényleg rosszul van... elhanyagolja magát, rá sem lehet ismerni... apu is kész van már, hogy hiába van mellette, bármit csinál, nem tud neki segíteni, szinte minden este sír, emiatt aztán veszekednek... Nagyon aggódom miatta. Én már komolyan azt tervezem, hogy felmondom a suli melletti állásomat, passziváltatok ősztől és hazamegyek, legalább egy félévre, mert ezt így nem lehet. Aztán esetleg közelebb keresni hasonló képzést vagy nem tudom... Csak az az igazság, hogy ezt nem szeretném, mert megtaláltam már a helyem Budapesten, imádok itt élni, szeretem amit tanulok, sok haverom van... de azt akkor sem bocsátanám meg magamnak soha, ha anyu miattam menne tönkre. Mondtam, hogy jöjjenek fel ők is utánam, de ezt meg apu nem akarja, mondván ő utálja Bp-t. Nagyon szeretnék rajta segíteni, bűntudatom van az egész miatt, de a pesti életemet, sulit sem szeretném feladni, mert végre megvan az az élet, amire nagyon régóta vágytam... kezdek én is kikészülni. Hogy lehetne megoldani ezt az egész szitut, hogy tudnék segíteni rajta? Előre is köszi, aki ír pár sort.

20/f


2019. júl. 12. 23:44
1 2
 1/18 anonim válasza:
82%
Szoktatok videochat-elni? Szerintem, ha minden nap beszéltek egy órát, vagy amennyi időd van, lassan hozzászokik majd. Éreztesd vele, hogy tényleg milyen boldog vagy ott, meg kertészkedjen, utazzanak apukáddal, vagy biztos van valami hobbi, amit élvezne, mondd, hogy használja ki, hogy szabad. :) Itt az idő, hogy újra fiatal legyen. :D Jobbulást neki.
2019. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
19%
Szia! Mi lenne, ha szerveznél anyukáddal egy kis közös programot és átbeszélnétek mindent. Valahogy meg kellene oldani, hogy sűrűbben találkozzatok.
2019. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Anyukádnak egy pszichológus kell. Az élet természetes folyását nem tudja elfogadni, feldolgozni. Eszedbe se jusson passziváltatni, meg hazaköltözni. Szépen elvégzed az egyetemet. Ezt egy szülőnek fel kell dolgoznia, sőt ez szülőség lényege, hogy szakmát szerez a gyerek és saját lábára áll. Ekkor végzi jól a dolgát. Az ha otthon vagy csak az kész csőd, neked is meg nekik is mint szülői teljesítmény. Mi lesz ha nem kapsz állást ott ahol a szüleid laknak..mi lesz ha összejössz valakivel és komollyá fordul a kapcsolat. Akkor ugyanezekkel kell majd szembenézned. Majd a helyi/közeli főiskolán megszerzett végzettséggel otthon dolgozol, és vénlány maradsz a mamahotelben? Mert anyukád nem bírja elviselni az elvesztésedet? Te is tudod hogy ez nem normális, és hogy segítség kell anyudnak, de nem az a segítség ha visszalépsz két lépést a gyerekkorba. A te életed, neked most kell a lehető legtöbb élményt megszerezni, és munkatapasztalatot szerezned, mostani barátaid lesznek egy életre a barátaid. (Felnőttként már nem igazán alakulnak ki mély barátságok.) És persze a lehető - számodra elérhető- legjobb iskolában tanulnod. Te leszel boldogtalan és sikertelen ha nem így teszel a későbbiekben. Jó lenne ez valakinek?
2019. júl. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek a 3-massal.
2019. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Ez van, amikor két ember csak azért házasodik össze, mert besikerül a gyerek. Bezzeg az én anyám tök jól elvan az apámmal, örülök, ha rám is méltóztatik figyelni néha.
2019. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj nem akarlak ezzel sem teged sem anyukadat bantani de ennek valahogy zsarolas szaga van.Probal nyomast gyakorolni rad mert o kepteln osszeszedni magat es elni az eletet foleg most hogy nem kell gyerekekkel "bajlodnia".Haza akar vinni es ha te ennek engedsz,anyuci kicsi fia leszel/maradsz.Tamogasd de a te eleted ne rugd fel.Azzal csinalnad a legnagyobb ostobasagot
2019. júl. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát gondoskodjon valamivel: háziállatról, örekbe fogadot gyerekről, illegális néger migránsról............
2019. júl. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
A szülőnek a legnagyobb boldogság lázni, hogy a gyereke a saját lábára áll, de a legnehezebb is elfogadni, hogy már nincs szükség ránk mindenben. Ezt a szülőnek kell tudni elfogadni, de hidd el, nem könnyű. Nem, nincs zsarolás szaga, egyszerűen nehéz az új szituációt megszokni. Ezt anyaként írom. Vissza kell találnunk ahhoz, hogy gyerekek nélkül is tudunk programot csinálni. Amit tehetsz: jó ötlet a videochat. Szánj rá néha időt. Hívd fel sak úgy meló előtt, nem kell órákig beszélni, csak hogy megnyugodjon, minden ok. Ha van rá mód, félévente hívd el őker magadhoz, (elég 1-2 nap) hhogy beleláthassanak hogy élsz. Anyukádnak több idő kell, de ez az élet rendje. Én már attól sokkot kaptam, amikkr oviba kelett vinnem a fiaimat, és nem voltak egész nap velem :)
2019. júl. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Anyad nem tidja feldolgozni hogy kirepultel.Ezen tul kelllepni, egy uj eletszakasz kezdodott el nala. Sztem is egy pszichologus tudna segiteni.
2019. júl. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Nem tudja feldolgozni. Pszichológus, és 1-2 hobbi nem ártana.
2019. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!