Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy teljesen értelmetlen...

Egy teljesen értelmetlen dolog miatt idegesek a szüleim egy jó ideje, hogyan győzzem meg őket, hogy baromság az egész?!

Figyelt kérdés
Az a helyzet sajnos, hogy a szüleim nagyon vallásosak, minden egyes vasárnap menni kell arra az idétlen misére, aminek semmi, de semmi értelmét nem látom. Sokkal több értelmet látok a táncban, akrobatikus rocky-t táncolok, nagyon szeretem csinálni, versenyekre is járok. És itt van a gond: többször is megesett már, hogy egy verseny pont vasárnap volt, így arra a kretén misére se tudtam menni, a szüleim egy-két alkalommal még nem szóltak semmit, de amikor egyre többször volt ilyen, elkezdték ellenezni ezt, hogy a tánc miatt ennyiszer hagyom ki azt a "létfontosságú" misét. Már megmondtam nekik többször is, hogy engem aztán ez abszolúte nem érdekel, ez a vallásosdi, meg az idegesítő kornyikálások is, amik vannak a templomban.... pff. Ők erre még fel vannak háborodva, hogy miért vagyok ilyen "tiszteletlen", ők nem erre neveltek.... én csak látom, hogy semmi értelme ennek a misére járásnak, olyan, mintha csak a cirkuszba mennénk, csak ez már unalmas és még csak nevetni se lehet rajta, régebben még alig tudtam visszatartani a nevetést a pap gyagya szövegelései alatt. És már rokonoktól is kapom a rosszallást, hogy semmi alázat nincs bennem, de miért pont a gyagya keresztény dolog iránt kéne alázatot éreznem?! A lényeg, hogy szerintetek hogy győzzem meg a szüleimet, hogy ők is belássák, a táncnak sokkal több értelme van, mint a hülye misének és végre ne legyen ebből veszekedés?
2019. júl. 14. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Az én szüleimnél működött az, hogy "anya, én igazán nem hiszek ebben az egészben, és nem szeretnék menni", de tartok tőle, hogy nálatok nem fog, szóval passz.
2019. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell győzködni, mert ők hisznek. Hitre nem hat a győzködés. Vállald a veszekedést - valamit valamiért. Te csak menj el a táncra, illetve egyáltalán ne is menj a misére - ha látják, hogy ebben következetes vagy, meg fogják adni magukat, ők is érzik, hogy lassan felnőttkorba érsz és kikerülsz az ő irányításuk alól.
2019. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

nálam az ész érvek nem hatottak, így durvább módszerek kellettek


megmondtam nekik, hogy nekik lesz jobb ha nem visznek, mert botrányosan fogok viselkedni


hát nem hitték el, én meg betartottam


kb 10 perc után mehettem haza, vmi szentfazék megállapította hogy én vagyok a sátán :D


anyáméknak úgy égett a pofája, hogy öröm volt nézni, soha többet nem kellett mennem :D


mondjuk utána elég durcik voltak :D

2019. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
A vallás káros ereje az agymosás.Én mindigis megmondtam,hogy nem a vallásban hiszek,hanem Istenben.Én elmagyaráztam ezt a család vallásos tagjainak és kész.Ők megértették szerencsére...Neked is valahogy arra kéne őket rávezetni,hogy akkor is lehet hinni az istenben,ha nem vagy vallásos,hiszen a vallás egy szakma,amiből a pap megél az Isten meg a mi megváltónk,aki vigyáz ránk,megóv minket stb...
2019. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Lássuk be, tényleg nincs benned semmi tisztelet vagy alázat. Nem kell hinni benne meg semmi, én se teszem, véleményem is van róla, de azért erősen vallásos emberek előtt nem nevezem gyagyaságnak meg nem röhögöm pofán a papot. Talán próbáld egy kicsit kedvesebben, hogy ne éljék meg személyes sértésnek... Hívd el őket a versenyre, ilyesmi. De ha nem megy, akkor nyilván, csak próbáld elviselni.
2019. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Meggyőzni sajnos nem lehet őket. Az ember ilyen, hogy a saját értékrendjét tanítja a gyerekének, és rácsodálkozik, ha a gyerek nem azonosul vele. Mondd el nekik, hogy tiszteletben tartod az ő hitüket, vallásukat, de Te egy különálló személyiség vagy, és ők is tartsák tiszteletben, hogy ez nem egy olyan dolog, amit lehete erőltetni. Nyugi, ha majd egyetemre jársz, dolgozni fogsz, már nem lesz ez.


24/N

2019. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Amit előzők írták az jó.
2019. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha kicsit tisztelettudóbban mondanád el a véleményed, ők is elfogadóbbak lennének. Így egy kis tini lázadásának fogják fel, és azt gondolják, ez még valtozni fog. Nem is csoda az alapján amilyen stílusban írsz róla, és hogy csak a táncot látod fontosnak. Próbálj meg érvelni, nem csak leszólni.
2019. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Mond nekik, hogy


Tiszteletre méltó édesapám és édesanyám!

Megértem és tisztelem a ti hitvallásotokat (hiába tartod hülyeségnek, ők ehez szoktak nekik ez a mentsvár)

De én más vallásban szeretnék hinni, adjátok meg a lehetőséget, hogy saját magam válasszam ki az utamat.


És tök mindegy mi van, nem erőszakolhatják rád a saját elképzeléseiket.

De azért ne szidd a vallásukat, próbáld velük úgy megértetni a saját elképzeléseidet, hogy tisztelettudó maradsz.

2019. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lófszt, az ember pont azért nem tudja tisztelettudóan előadni, mert ha egyenesen mondod, meg sem üti az ingerküszöbüket, hogy te is akarhatsz valamit.
2019. júl. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!