Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot az apátokkal, ha minden beszélgetés vitává, veszekedéssé fajulna köztetek, és már a gondolata is nyomasztana, h beszéljetek vele telefonon v találkozzatok?

Figyelt kérdés
Édesapám elég nárcisztikus személyiség, csak neki lehet igaza, ha nem egyezik a véleményetek akkor ordít, sérteget. Mindent jobban tud mindenkinél, de felelősséget sosem vállal semmiért. Ha nem arról szól a kapcsolatunk, h bólogatok neki és helyeselek, akkor már üvölt, mint a sakál. Ma eljutottam arra a szintre, h egyszerűen elegem van, megszakítom vele a kapcsolatot, mert csak bosszankodom rajta. Hetente, kéthetente beszélünk, de mindig sikerül haraggal 'elköszönni' egymástól. Egyébként nem hiányzik egyáltalán, csak azért hívom, mert megfogadtam h segítek neki, ha esetleg szükséges, és tudjak róla, ha történik vele valami. Amúgy a testvérem vele lakik, szóval nem maradna segítség nélkül - csak épp a nővérem dettó apu. (apám 73 éves, én 40) Ti megszakítanátok velük a kapcsolatot minden lelkiismeret furdalás nélkül?
2019. júl. 17. 16:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút, minden gond nélkül. Én teljesen megszakítottam a szüleimmel minden kapcsolatot. Nem szeretnek engem. Apámmal a féltestvérem 16 éve nem tartja a kapcsolatot. Akkor nem bennem van a hiba.

Sokszor válaszolok ilyen kérdésekre, szerintem ismerik is itt sokan a válaszom. Szóval soha semmiben sem támogattak. Apám állandóan üvöltözött. Anyám végtelenül cinikus és rosszindulatú. Pl amikor a kisbabámat megszültem, olyanokat mondott, hogy a védőnőnek tetszik a párom. Ha beszéltem a saját dolgaimról, pl hogy doktorimon dolgozom, szándékosan félbeszakított. Ez tipikus nárcisztikus vonás. Bennem olyan nyomot hagyott mindez, hogy bármilyen jó dolog történik velem, pl a Phd, egészséges gyerek születése egyszerűen nem vagyok boldog. Most is nyaralunk, megint az erkélyen sírtam. Sajnos az ilyen szülők beteg emberek. Halom pénzt beleöltem pszichológusba. Segít egy kicsit. Viszont sajnos a nárcisztikus ember olyan,ha nem úgy csinálod, ahogy diktál gyengít és lealáz. Továbbá, aki ilyen szülők mellett nől fel, egyszerüen látják rajta, hogy a saját szülei nem szerették. Nálam sajnos ez van.

2019. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az élet az szeretet,minden más eltörpül mellette.
2019. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Dettó pont ebben a szituban vagyok, csak anyámmal! Pontosan ilyenben! Ő sem képes semmit elismerni, mindig neki van igaza, ha nem akarod követni a példáját egyenesen árulóként kezel. Nagy nehezen összekaparom magam, majd jön ő, és visszalök a sárba. Ez meg évtizedek óta... Én is a kapcsolat megszakításán gondolkodom, ennek értelme így nincs, nem fogom így sokáig bírni már.
2019. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
*ez megy
2019. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!