Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, apukák! Ti mennyit...

Anyukák, apukák! Ti mennyit beszéltek a gyerekeitekkel egy nap?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy Magyarországon átlagban egy szülő 5!!percet beszél naponta a gyerekeivel

2019. júl. 21. 22:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

Elszörnyedtem azon, mennyien írják, hogy ez reális, meg ők is ennyit beszélnek stb. Mármint azokon vagyok elszörnyedve, akik együtt laknak a szüleikkel.


Nekem kicsi gyerekeim vannak, a kicsi még csak most kezd beszélni. A nagy (óvodás) viszont lyukat beszél akárki hasába, úgyhogy őt csak hallgatni kell, de nem 5 percig, az nála semmi. :DDD

Úgyhogy jó sokat. Sosem mértem.

Most nyári szünet van neki, de év közben sokat mesél az óvodai élményeiről, jókról is, rosszakról is. Hogy kivel és mit játszott, milyen konfliktusok adódtak, hogyan reagált rájuk stb. Én általában akkor szólalok meg, ha kisfiam engem kérdez. Vagy ha valakivel összeveszett az óvodában, és a pontos körülményekre vagyok kíváncsi.

Szívesen mesél arról is, mit játszott aznap (akár otthon is), mit épített. Sokszor megmutatja és elmagyarázza, hogy mi micsoda rajta.


Meggyőződésem, hogy azért is fontos, hogy kisgyerek korban meghallgassuk a gyerekünket, mert ha nem tesszük, akkor kamaszkorban ő nem fog velünk szóba állni. "Mi történt az iskolában?" - "Semmi." - És vonul el a szobájába, ahogyan itt is írták. Szerintem ez borzasztó!

Én mindig törekedni fogok a beszélőviszony fenntartására. Akármilyen fáradt és elfoglalt vagyok.

2019. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat

11-es én is néztem az első egynéhány választ hogymia*asz

2019. júl. 22. 23:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Mikor mennyit igényelnek. Napi 10 perctől akár 1-2 óráig.

Már felnőttek. De gyereknek is így volt.

2019. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!