Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most miért kellet így felhábor...

Most miért kellet így felháborodni ezen?

Figyelt kérdés
Anyámnak azt mondtam hogy attól mert valaki a testvérem (féltestvér) még nem kötelező szeretnem.Ezen meg bepörgött...Mondta hogy ha majd ő nem lesz egymásra tudunk csak számítani,igen ez igaz de az csak azért lesz mert jobban boldogulunk és nem szeretettből.Elméletileg a testvérem szeret engem,de én nem is szeretem meg nem is utálom.
2019. aug. 20. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert ő is abban a szellemben nőtt fel, hogy a család az első, és ezt próbálja továbbadni. Tényleg előnyös, ha jóban vagyunk a családtagokkal, de sajnos nem válogathatjuk meg őket. Ne félj, nem ő lesz az egyetlen, akire számíthatsz.
2019. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ezt mondja. Érdekes. Nem érti meg, nem vagyunk azonos hullámhosszon a húgommal. Pedig édestestvér és 40 pluszosok vagyunk.
2019. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Anyám is ezeket mondta régebben..én már jó ideje nem lakom otthon,élem az életem megvan mindenem..van egy hugom,sosem volt közöttünk semmilyen kapcsolat,ő tűz én víz,nem beszéltem vele igazából gyerekkorunk óta,pedig amíg otthon laktam napi szinten találkoztam vele,manapság is szoktam vele találkozni a szüleimnél,de még csak nem is köszönök neki,olyan számomra mint egy idegen.Anyám mindig szomorú emiatt,dehát ez van,és ez soha nem fog változni,és nem is szeretném ha változna.
2019. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Még csak nem is köszönök neki, olyan számomra, mint egy idegen.


Jó nagy bunkó vagy. Még idegeneknek is illik köszönönni, ha találkozol vele egy házban

2019. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Te meg jó nagy idióta,egyrészt nem idegen,csak nem tartok vele semmiféle kapcsolatot,még köszönőviszonyt sem.Szívem joga hogy kivel állok szóba és kivel nem.
2019. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Én mindent megtettem annak idején, hogy a féltesómmal mindenkinek jó kapcsolata legyen, ő mégis minősíthetetlen stílusban támadott nekem pár éve. Nos, számomra azóta megszűnt létezni, és magasról szarok rá. Ha akar, persze megkereshet és bocsánatot kérhet, de én nem keresem, és nem is szeretem, meg semmi.

Az édestestvér teljesen más. Vele együtt nőttem fel, mióta az eszemet tudom, neki mindent meg is bocsátok.

2019. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Valóban szíved joga köszönőviszonyt sem tartani, de attól még iszonyú bunkóság nem köszönni annak, akit ismersz.
2019. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én a matektanáromnak sose köszönök,sőt ha segítségre van szüksége akkor figyelmenkívül hagyom úgy hogy lássa.Ez azért van mert megjegyzéseket tett rám és mindig a kis kedvencét védte.
2019. aug. 20. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Felhaborodni valoszinuleg a stilusodon haborodhatott fol es nem azon, hogy nem szereted hanem a "nem kotelezo" szeetneden.

Nem tudom hany eves vagy, de ha a matektanarodnak nem koszonsz mert nehanyszor beszolt es ezert te ennyi tiszteletet se adsz meg neki, akkor szegeny feltestvered mire is szamithatna.

En egy oreg motoros vagyok, aki meg a leggedvabb tanarnak is elore koszont es a legutaltabb diaknak is vagy ha bemegyek a boltba az eladoknak koszonok es a vonaton ha belepek a fulkebe ott is es atadom ahelyem a raszoruloknak akkor is ha epp beledoglok a faradtsagba stb.

De en sose mondtam es nem is mertem volna mondani anyamnak/apamnak, hogy hat nem.kotelezo szeretnem a tesomat. Mert ez evidencia. A csaladtagjainkat (rokonainkat) nem mi valogatjuk meg, hanem ugy kapjuk. Persze nem kotelezo szeretni oket, mert a szeretet az olyan hogy vagy erzed vagy nem, de tiszteletet kell tanusitani iranta pont annyit ha nem tobbet mit egy azlag ember fele. Azaz illik koszonni es anyadnak nem illik azt mondani nem kotelezo szeretned. Hallgass rola vagy fogalmazz udvariasan: anya nem igazan kedvelem a tesom, nagyon masok vagyunk es ...pl nagy a korulonbseg/keves a kozos jo elmeny...ezert nem igazan allunk kozel egymashoz, de igen szamon tartom, hogy o a rokonom es ne aggodj, ha ugy alakul biztos tudunk majd egymasnak azert valamiben segiteni. Ezzel nem hazudsz es nem is igersz...a ha ugy alakul - HA azaz lehets sose fog ugy alakulni..a valamiben segiteni az meg segitek de lehet nem segitek

2019. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Közömbös vagyok a testvéremmel szemben,néha jól elvagyunk oszt annyi.Amit tudni kell róla hogy Borderline,anyám pedig Histornikus (jól írom?)Amikor a testvéremnek olyanja van akkor elég bicskanyitogató stílusa van.

A tanár meg,nos ha a törvény nem tartana vissza nem mondaná még egyszer hogy idióta.Habár ha egyszer túlságosan kihúzza a gyufát lehet az sem fog érdekelni.

2019. aug. 21. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!