Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen közömbös a testvér...

Miért ilyen közömbös a testvéri kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

2 bátyám van, 5 és 9 évvel idősebbek nálam. Jó testvéri kapcsolatunk volt gyerekkorunkban, viszont mikor én kezdtem kamaszodni ők már a saját világukat élték, idősebb tesóm el is költözött más városba.

Nem vesztünk össze, nincs olyan ami miatt fújnánk egymásra, egyszerűen csak nem érdeklődünk a másik iránt mert nincs miért. Kicsit mintha magunknak valók lennénk.’

Viszont rosszul esik hogy ilyen a testvéri kapcsolatunk, mások meg vannak akik elválaszthatatlanok. Nem tudom mit lehetne tenni. Olyan mintha megrekedtünk volna egy bizonyos szinten ahonnan nem tudunk kilépni. Gondolkoztam már családállításon mert azt hallottam hogy a felmenők kihathatnak az utódokra.


2019. szept. 9. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A családállítás nem rossz dolog, de előtte inkább beszélj a testvéreiddel. Keresd őket meg, érdeklődj felőlük.
2019. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező a szoros kapcsolat, a testvérek is két különböző embernek tekinthetők, akiknek legfeljebb közös gyerekkoruk volt. Ha nincsen közös érdeklődési kör, ha nem azonos a gondolkodásmódjuk, ha nem fűzi össze őket közös tevékenység, közös anyagi érdek (!!), akkor mi tartsa őket össze ? A "testvéri szeretet" inkább csak mítosz.
2019. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Én is így vagyok a bátyámmal, 12 évvel idősebb nálam. Miután elköltözött, nem tartottuk a kapcsolatot, de nincs rossz viszonyunk. Egyszerűen csak éljük az életünket. Ha van nagyobb összejövetel a családban akkor találkozunk, beszélgetünk, jól kijövünk.

Nálunk az egész család ilyen, hogy nem lógunk egymás nyakában, meg nem telefonálunk minden nap órákat. De a viszonyunk jó. Tudom hogy van olyan család akik olyanok, elutaznak 2 napra és bőgnek a skypeon hogy mennyire hiányzik mindenki.... Szerintem meg az a nem normális.

2019. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán önvédelem is lehet valamiért...?! De ez csak inkább egy halvány tipp.


Ami inkább valószínű: nagyon fáradtnak, "lestrapáltnak" érezhetik magukat a munkájuk, vagy családi kapcsolataik miatt...?!

2019. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ők már a saját útjukat járják,a gyerekkor elmúlt.
2019. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
mert nincs rá igény. nekem van 2 féltesóm, jóban vagyunk, semmi gond, mi is beszélgetünk családi összejöveteleken, ünnepekkor is van tali... de valahogy fura lesz ezt mondani, de nincs igazi igény a kapcsolatra. próbáltam többször szándékosan részt venni az életükbe, mentem, meg minden, de ezek a talik hamar elkoptak, mert jó volt, aranyosak, jól éreztem magam, kedvesek... de nem hiányzik igazán hogy ezt többször megtegyem. néha hívnak és akkor megfogadom hogy na most nagyon szoros lesz majd a kapcsolat, és amíg ott vagyok, addig ez kell is, igénylem is, de másnap már jól elvagyok enélkül is, így nem teszek érte. és mivel ezt látják rajtam, így nem forszírozzák olyan sokszor hogy menjek, ők is szeretnek, de megvagyunk így ahogy vagyunk.
2019. szept. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!