Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehet még jó a húgommal, vagy...

Lehet még jó a húgommal, vagy teljesen elveszett?

Figyelt kérdés

Húgom sose volt egy könnyű eset mindig lázadó volt mindig kereste a balhét az adrenalint amivel néha az örületbe kergette a szüleimet meg persze folyton aggódni kellett érte. Nagy autó mániás amint lehetett jogsit szerzett és 15 éves kora óta soha semmire nem költötte el a diákmunkáin összeszedett pénzét az első dolga volt hogy kocsit vett.

Én teljesen más vagyok. Nyugodt, óvatos kétszer is meggondolom hogy mit teszek vagy mondok. Jó tanuló vagyok, most vagyok az egyetemen harmad éves, 21 éves vagyok a húgom 19 és most már neki is egyetemre kellene járnia de esze ágában sincs.. Az mindegy is amúgy az ő élete ott szurja el ahogy akarja de kicsi korunk óta mindig ő kapja a több figyelmet mert mindig miatta kell aggódni valami balhéja miatt és én mindig háttérbe szorultam. És ha anyáék foglakoztak is velem mert volt rá idejük, mindig szigorúbban fogtak mint őt. Engem leszidtak ha csak hármas lett a dolgozatom a húgomat megdicsérték a kettesért is... Sose voltak velem fair-ek ami miatt nagyon haragszom a hugomra és ami miatt rossz is a kapcsolatunk. Ez változhat még, vagy örökre ilyen érzéseket fog belőlem kiváltani?


2019. szept. 12. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy ez rossz érzés, de próbáld a szüleid szemével is nézni a dolgot. Ott vagy te, aki miatt kevesebbet kell aggódni, idegeskedni, mert "jó úton haladsz". Ha jobbak a tanulási képességeid akkor persze hogy elvárták a jobb jegyeket. Látod meg is van az eredménye. A húgodnál gondolom örültek h nem bukott meg valamiből, és nem keveredett nagyobb zűrbe. A miatta való aggódás több idejükbe telik. De nem hiszem hogy ezért ne szeretnének téged. Ha ennyire bánt akkor egyszer mondd el nekik hogy neked ez hogy esett. Elég értelmesnek tűnsz, gondolom a szüleid is azok. Biztos meg tudjátok beszélni. A húgoddal ne mérd össze magad mert más személyiségek vagytok. Ami benned megvan, az belőle hiányzik és fordítva. De ettől egyikőtök sem rossz vagy értéktelen ember.
2019. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó mindent leírt és úgy ahogy van igaza is van nállunk is kb ez volt a helyzet. Hidd el a szüleid rád sokkal büszkébbek. :D
2019. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, nem attól lesz valaki jobb ember, hogy nyugodt, vagy hogy egyetemre megy. Persze szép dolgok ezek, de elég felszínes dolog azt feltételezni, hogy aki nem megy egyetemre, az elszúrja az életét ('ott szúrja el az életét ahol akarja'). Illetve tudhatnád, hogy a szüleid magatokhoz mértek titeket, ha a húgodnak nehezebb volt összehoznia a hármast, jó hogy megdicsérték azért, ha magához képest jól teljesített. Sokkal jobb, ha a gyerekeket magukhoz mérjük. Illetve azért haragszol a húgodra, amiért a szüleid elmondásod szerint nem voltak fairek? Nem a húgod hibája, ha így érzel...
2019. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Savlekotő ***** válasza:
100%
Miért kéne egyetemre járnia mert te jársz, ő külön személyiség mondom ezt több diplomával,de az h a szüleid kivételeznek nem a húgod bűne ahogy az se hogy azt érzed miatta kevésbe vagy fontos mert csak akkor foglalkoztak veled ha volt rá idejük, másképp bánnak veled,ez a szüleitek sara nem a húgodé.. Nem nem változhat mert egy jo szavad nincs a húgodról rá vetíted a saját frusztrációdat. A gyerek testvér nem egyenlő a klónnal de hogy ezt megértsük intelligensnek kell lenni,és nem az egyetem ad intelligenciát .. Ha két testvér közt meg eleve nincs szeretet,jó kapcsolat akármi okból nem lehet kierőszakolni főleg nem ennyi idősen már.
2019. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerinted aki nem vegez egyetemet elszurja az eletet?

Aki elado szakmaval kiszolgal teged az alsobb rendu?

Aki epitkezesen dolgozik szakmaval,hogy neked a hazad felepuljon alsobb rendu?

Aki megszereli a csoveket a lakasodban szakmaval az alsobb rendu?

Hol tartana az eleted ha nem lennenek olyan emberek akik "csak" egy vagy tobb szakmat vegeztek el?

A diplomaddal lehetsz te is "csak" egy elado ha ugy hozza a sors.

Amig lenezed azokat, akik nem vegeznek egyetemet addig a hugodat se fogod szeretni. O ugy ertekes ahogy van, ha "csak" egy erettsegivel ha "csak" egy szakmval akkor azzal. Buszkenek kene lenned ra, hogy azert diak melozott evekig, hogy kocsit vegyen. Neki ez volt fontos, kuzdott erte. Kettessel vegezte az iskolat? Lehet o ebbe tett bele mindent megis csak ennyi tellett tole. Ettol meg lehet muvelt...

Minden evben potvizsgaztam, mert tanulas helyett inkabb olvastam, sportoltam, megis 4esre erettsegiztem elsore,18 evesen.

Egy jo szavad nincs a hugodra, akkor hogy varnad hogy jo legyen a kapcsolatotok?

2019. szept. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Tételezzünk fel 2 dolgot!


1. Mindketten ugyanolyan jól néztek ki.

2. Mindkettőtöknek ugyanúgy bejövök.


Én húgodat választanám...

2019. szept. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, gratulálok. Hogy jön ez ide, de komolyan? :D Te valami jutalom vagy, vagy valami kivételes ember, hogy ilyen nagy dolog az, hogy te kit választanál?


Sok válaszoló elment abba az irányba, amibe nem kellett volna. Egyetem és diploma nélkül is lehet normális életet élni, és szakmát tanulva is lehet jó egzisztenciával élni, viszont simán egy érettségivel nyilván nem, nem tudjuk hogy a kérdező húga kíván-e szakmát szerezni, mert anélkül nyilván nehezebb boldogulni, főleg Magyarországon.


Teljesen a két véglet vagytok, de őszintén mondom, nem kellene rosszul érezned amiatt, ha a húgod több figyelmet kap, hiszen miattad nem kell annyit "aggódni" a szüleiteknek, és a hármas jegy miatti leszidást is előttem már kifejtették, nekik igazat adok. Járd ki az egyetemet, csak magadnak akarj megfelelni, ne irigyeld a húgodtól a többlet figyelmet.

Egyébként érdekes helyzet, kíváncsi vagyok a jövőtökre, mert bármennyire is van néhány válaszoló elájulva a húgodtól, én több olyan testvérpárt láttam már munkám során akik hasonló szituációban nőttek fel, az idősebb értelmiségi lett, a fiatalabb pedig züllött életet él, adósságokba hajtja magát és az idősebb testvértől várja majd a segítséget.

2019. szept. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Változhat, de ez alapvetően rajtad múlik.

Az adrenalinfüggő húgoddal kapcsolatban próbáld meg elfogadni azt a dolgot, hogy az emberi tulajdonságokat nagyon meghatározzák az örökletes dolgok. Az egyik baba is szőke, kék szemű, a másik is. De míg ez átalussza az éjszakát, a másik üvölt 3 éves koráig. Miért? Mert ugyanazokra az ingerekre másképpen reagál. Miért? Mert ezt dobta kockával neki a jóisten. A húgodnak ezt dobta. Megpróbálhatja persze visszafogni magát (az ember képes erre valmennyire, de ennek mértéke is egyénfüggő, és az is mennyire hajlandó rá), hogy olyan legyen mint te, de az fullasztó lenne neki.

2 nevelési modell van testvérekre: 1. Egyforma mennyiségű figyelem és erőfeszítés minden gyerekre, és mindkettőből lesz, ami lesz. 2. A nehezebb esetet is a legmagasabb önállósághoz, sikerhez juttatni, úgy is akár, hogy a másikban nem segítik emiatt kibontakozni teljesen a potenciált.

A szüleid a 2. modellt követik. Látták, hogy veled nincs gond, azon a pályán vagy, amit kb. szeretnének, így foglalkozhattak a másik projekttel: a húgoddal. Amit te szigornak érzékeltél, az csak az ő normál elvárásuk, amit nem tudtak a húgoddal szemben érvényesíteni. Ez valóban nem fair (de az élet sem az). A helyedben én is haragudnék a húgodra.

A kettőtök viszonya akkor változhat, ha elfogadod, hogy a húgod ilyen, mint ahogy az esőt is elfogadod és a napsütést is. Mert ugye mit tehetsz ellene?

2019. szept. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülj annak,hogy ilyen vagy amilyen.

A húgoddal azért kivételeznek,mert ő a problémásabb gyerek.Forditott helyzetben veled is ezt tennék.Ne lúgasd az orrod,a szüleid,biztosan büszkébbek rád mint a húgodra.

2019. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!