Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Semmirekellő a testvérem, mit...

Semmirekellő a testvérem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
35 éves, apuval él. Állandóan kölcsön kért, ami nem is igazi kölcsön mert sose adja meg. Apu etette, vett neki bérletet, rezsire nem kért pénzt. Úgy döntöttem, hogy nem adok többet, de költözzön hozzám, nem kell fizetnie érte és kaját is eheti azt, amit én. Zavart, hogy a nyugdíjas apukánk minimális pénzét is elfűti. Erre állandóan kért pénzt még így is, dolgozni nem ment, bezzeg a sör meg a cigi ment. Ha én nem adtam, kért a szüleinktől. Megelégeltem, mondtam hogy irány az utca, nem tartok el egy 35 éves senkiházit. Nem ment, azt hitte csak üres fenyegetés úgyhogy utcára tettem a cuccait. Anyám most engem zaklat, hogy hogy lehettem ilyen szemétláda, holott ő elhagyott minket nagyjából 8 éves koromban... Nem túl erős, ha letiltom minden lehetséges helyen anyámat és ezt az élősködőt? Most visszament apánkhoz, vele se akarom tartani a kapcsolatot, ha ekkora cirkuszi majom hogy hagyja hogy hülyére vegye a testvérem.
2019. szept. 25. 11:49
1 2
 11/14 anonymousreview60 ***** válasza:

Helyes, hogy nem hagytad a testvéredet tovább szívni a te véredet. Ha a szüleid bármelyike annyira hülye/empatikus, hogy hagyja, az az ő dolga. Te nekik segítségül pénzt ne adj, hanem vásárolj kaját, gyógyszert, vagy irass magadra közműszámlát, ha(!) úgy érzed, segítened kell.

Édesanyáddal, ha már 8 éves korodban lelépett a kapcsolatot nem erőltetném ,de ha már valamennyire tartottad, még nem számolnám fel. Elmondanám neki egyszer, hogy miért nem a te dolgod a testvéred eltartása, és hogy a szülőknek mit kellett volna tenni, és hogy ha még egyszer vádol/zsarol ezzel, akkor letiltod stb.


Más: Lehet, hogy a testvéredet jobban megrázta a szüleitek szétmenése (vagy más), és ettől gárgyult meg. Futottatok vele legalább egy kört a pszichológusnál? Hátha lehetne rajta segíteni. 3-5 alkalom alatt csak kiderül, hogy együttműködik-e a terapeutával.

2019. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azért fogadtam be, mert amikor pénzt kért, mindig azt hazudta, hogy kaját vesz, bérletet, stb. Aztán kiderült hogy nem, úgyhogy gondoltam azt a pénzt amit eddig a "kukába dobtam" mert piára költötte azt így majd tényleg arra költöm, amire eddig adtam.. és egyébként sajnáltam aput hogy képes volt májusban harmincezer ára fát eltüzelni úgy, hogy egyedül volt az egész házban és felfűtötte az egészet...
2019. szept. 25. 19:48
 13/14 anonim ***** válasza:
Májusban már meleg volt, aki akkor fűt, az beteg, baj van a hőérzetével...
2019. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem csak a hőérzet a gond, be volt piálva drogozva aztán csak pakolta a fát mintha nem lenne holnap. Apu meg azt vette észre hogy 30ezer ára fa egyszercsak eltűnt. Ugye napközben pakolta a kazánt, amikor apu dolgozott..
2019. szept. 25. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!