Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondanád meg ezt a...

Hogy mondanád meg ezt a testvérednek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyvonalakban: Anyum rájött hogy apum egy 18 éves kis csajjal ügyködött valamit...(mindig is rossz volt a kapcsolatuk..) Mi megmondtuk neki a nővéremmel hogy ha most nem jön el tőle akkor mi nem fogunk hazajárni...Elköltöztünk nővéremékhez, viszont én itt nem találok munkát egy ideje, és nekem valószínűleg vissza kellene költöznöm pestre...Anyumnak van helye tesóméknál, ahol ott az unoka, de olyan mintha bentlakásos cselédnek akarnák..amikor náluk vagyunk, akkor anyum csinál mindent a gyerek körül, tesóm mindent át tol anyum nyakába, ő meg nyomkodja a telefont meg sorozatot néz...én ezt nagyon nem szeretném...és nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel, hogy egyik rossz helyzetből a másikba került anyum..anyum nem mer sose szólni semmit, mert tesóm manipulál, megsértődik ha valaki nem azt csinálja amit kér...szóval anyum sose fogja neki megmondani ha épp valamihez nincs kedve...

Így meg én nem tudok élni nyugodt szívvel...


Ti mit tennétek?



2019. szept. 30. 11:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
igaza van az előttem szólónak. ott maradt a lakás a félrelépőnek,mert Ti úgy gondoltátok nektek kell lelépni...gratulálok ehhez a megfontolt lépéshez! a nővérednek pedig így szólj! hahó, vedd észre hogy ez nem helyes amit csinálsz a muterral,mit ugráltatod amikor élete ilyen sötét fordulatot vett,te agyi rokkant? kapcsold ki a szulejmánt,és tedd ami a dolgod lenne!( a szulejmánt tessék behelyettesíteni az adott sorozattal) különben pedig költözzetek vissza! nagyon rossz,és érthetetlen döntést hoztatok. apádnak a bitang megcsalónak,mennie kell onnan.
2019. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nos... Nem zsarolás volt, csak mivel mindkettőnknek illetve anyumnak is nagyon szar a kapcsolata régóta apummal így mindig kb hárman tartottunk össze... Tesóm másik városban lakik régóta, és anyum pénze segítségével építtettek egy két szintes házat (csak hogy válaszoljak azoknak akil azt hiszik majd a tesóm férje tartja el anyumat...) A ház alsó szintjén ki lett alakítva egy kis szoba amit eleve anyumnak szántak, mert eleve úgy volt tervezve hogy anyum ha nyugdíjas lesz, ott lesz többet... Sajnos anyum egész életében cseléd volt a házasságában is kb akíg apum dolgozott és estig haverokkal beszélgetett vhol, anyum minket nevelt és mellette dolgozott... És most tudta elszánni magát hogy eljöjjön, mert volt hova...tesóm féjre szereti anyumat, és ő is szivesen látja náluk..
2019. szept. 30. 13:47
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha anyukád jól érzi magát tesódéknál és ők is szívesen látják, akkor most mit kell ebbe beleavatkozni?
2019. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy már régóta sejtve volt hogy apám sumákol valamit csak nem volt rá bizonyíték... Velünk a lányaival sose foglalkozott csak ha meg kellett verni minket, mindig mindennek el lettünk mondva és letagadjuk ha lehet hogy ő az apánk... Most meg pláne hogy én a kisebbik lánya 31 vagyok, ő meg 18 évessel szűri össze a levet... Igen, tudom hogy anyám sok mindenben hibás és ez nem tőlünk függ és nem szólhatunk bele... Sajnos az anyja is ilyen házasságban élt és ezt hozta tovább... De most hogy van helye, legalább el tudott jönni...
2019. szept. 30. 13:50
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
bocs hogy újfent beleszólok,de a családi házról lenne még valami-ha már ott hagytátok- nem lenne elvárható faterod részéről, hogy kivásárolja az édesanyád? gondolom lenne helye a pénznek
2019. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Jól érezné magát ha adnának neki teret hogy pl abban segítsen amiben ő akar... De tesóm állandóan ráterheli a dolgokat, anya átpelenkázod a gyereket? Elaltatod? Megeteted? Anyám meg nem mer nemet mondani... Pedig ez nem az ő dolga... A nagymama max a háztartásban kéne hogy segítsen...
2019. szept. 30. 13:52
 17/22 A kérdező kommentje:
Megmondta anyum apumnak hogy adja el mert amúgyis azt tervezték... Apám nem nagyon akarja felfogni... Úgy irkál neki messengeren mintha mi sem történt volna... Meg jön a rengeteg érzelmi zsarolás meg önsajnáltatás... Hogy ő mindjárt meghal, szúr a mellkasa meg még mi vagyunk a sz.arok...
2019. szept. 30. 13:55
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

16: Ez nagy hülyeség, amit írsz. Én pl. ezerszer szívesebben látom el a babával kapcsolatos teendőket, mint hogy háztartási munkát végezzek.

De még mindig nem írtad le, hogy ez neked nem tetszik, vagy anyukád mondta, hogy nem érzi így jól magát.

De egyébként mindegy. Ha anyukádnak nem tetszik, akkor sem neked kell szólni a nővérednek, hanem anyukádnak.

2019. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle hogy hogy érzi magát, jól érzi magát, szereti a gyereket, csak néha annyira be tud pörögni a gyerek hogy elviselhetetlen, és a szülők nem nevelik.. Ezért anyumnak is nehéz vele bírnia..anyum is szeret néha lepihenni, elvonulni, de tesóméknál max akkor lehet elvonulni ha alszik a gyerek, mert akkor k.uss van, a wc-t se húzhatod le, nem csinálhatsz semmit, pedig a gyerek fent alszik és semmi nem hallatszódna fel...szóval kb vigyázállásba vagy náluk, gondolom tudjátok milyen amikor vagy pl vendégségbe és nem érzed otthonosan magad hanem feszélyezve érzed magad mert nem csinálhatod azt amit szeretnél mert lehet nekik nem tetszik.. Ez a rossz az egészben...
2019. szept. 30. 14:03
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem lenne gond ott se, ha nem az lenne hogy tesómék telefont nyomkodnak, anyum meg mindent csináljon...pl az emeletről le van dobálva a teli pelenka és ott figyel 4-5 db addig amíg vki ki nem dobja, tesóm meg vígan nézi a sorozatot a fotelben...ha közösen csinálnák a dolgokat akkor oké lenne, mert én speciel sose várnám el hogy anyám pelenkázgassa a gyerekemet...
2019. szept. 30. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!