Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek a helyembe?...

Ti mit tennétek a helyembe? Hitelt vesz fel a Nővérének!

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve együtt vagyunk nem rég költöztünk össze( az ő házába )


A lényeg, hogy a Sógornőm most szeretett volna felvenni hitelt, hogy vásároljon házat sajnos neki nem sikerült, így ő és a párom apja kitalálták,hogy a párom vegyen fel és majd ők kifizetik. Én ezt megértem és tudom , hogy kifizetik csak az zavar hogy nagyon jól tudják, hogy én nem szeretnék hitelt a nevünkre semmilyen formában, a párom persze beleegyezett és az én véleményemet ki sem kérte. Engem ez borzasztóan zavar.


Szerintetek túlreagáltam az egészet, hogy ezen megsértődtem?


2019. okt. 18. 20:30
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Mennyaszonya vagyok.

Értem én, hogy segíteni szeretne a testvérének, segítsen de ne így!

2019. okt. 18. 20:45
 12/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha ezt így most meglépte, akkor lesz még más is. Isten tudja, miket tesz még majd a hátad megett a családja kedvéért.
2019. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%
Hozzá ne menj, rád marad majd a családjának osztogatott hitel törlesztése. Nem jó partner.
2019. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
91%
Abszolút válóok, azonnal csomagolj!!! Ez nem vicc! Ha nem tart vissza, és nem változtat a döntésén, akkor ez jobb, hogy most derült ki. Abszolút nem vagy neki fontos.
2019. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

Barki mas helyett hitelt felvenni a letezo legnagyobb baromsag. Ha o nem akarja vagy csak siman nem tudja fizetni a hitelt, a bank rajtad be fogja vasalni. Es nehogy azt hidd, hogy te barkin (plane csaladtagon) be fogod tudni. Tegyuk fel, hogy nem tudja fizetni, nektek kell kifizetni. Es akkor mi lesz, bejelentitek, hogy mehet a hid ala, mert a lakasat ti fizettetek? Abszolut realis.


Nem veletlen, hogy a bank nem adott nekik hitelt, mert ugy lattak, hogy nem fogja tudni kifizetni. Mibol gondolja a parod, hogy o jobban meg tudja itelni, mint a bank, aki parmillioszor mar csinalta ezt?


Lehet, hogy nem vagytok hazasok, de igy nem is kene, hogy azok legyetek, ha 5 ev utan meg ugy gondolja, hogy neked semmi kozod a hazhoz illetve a kozos eletetekhez... :/

2019. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

A leendő anyós-após nem vehetett fel hitelt? A sógornődnek nincs pénze, hiszen hitelt akart felvenni, de nem adtak neki. Bizonyára azért nem kapott, mert már tele van hitellel... Tudja a párod helyett ezt is törleszteni?

Mivelhogy nem vagytok házasok, Te nem felelsz a hiteltörlesztés esetleges elmaradásáért, de egybekelés előtt jogásznál csináltathatnátok vagyoni szerződést: ki mit visz a házasságba. Ez néha (nálatok is) indokolt és ezen nem szabad senkinek megsértődni.

2019. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok gyors választ, egésznap ezen idegeskedtem.

De teljes mértékben ugyan azt irtátok amire én is gondoltam.


A párom apukájától tudtam meg az egészet, persze közölte hogy "ha" belemegy. Ma kérdőre vontam és félve mondta hogy még nem tudja, hogy felveszi-e mintha attól tartana, hogy elhagyom emiatt. Persze nem mondtam el a véleményem még, de tudja hogy nem örülök ennek.

2019. okt. 18. 21:21
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meg se tudod, ha aláírja a hitelfelvételt. Ismerős a családja számára életbiztosítást kötött, mikor felvették volna, derült ki, hogy évekkel korábban kivette és eltüntette, senki se tudja hová, a biztosítás összegét. A cége is bedőlt, azt is eltitkolta a család elől. Egy rakat hitelt örököltek csak tőle, meg az elképedt arcot, hogy ennyire nem ismerték, akivel évtizedek óta éltek.
2019. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Savlekotő ***** válasza:
100%
Hozzá ne menj én is azt mondom vén emberként ha már esküvő előtt 5 év után is szarik a fejedre olyan döntésben ami rád is kihat a továbbiakban mi lesz később.. És nyakamat a rozsdás bökő alá h sose lesz vissza fizetve sőt innentől majd a párod lesz a pénzcsap.. Gondold meg jól kihez mész.
2019. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet, hogy ezzel a hitellel a családja azt akarja megakadályozni, hogy házasság esetén bármi is rád maradjon a párod vagyonából? A házat, amiben ketten laktok, el fogják venni, ha a nővéréék nem fizetik a törlesztést (és nem fogják fizetni, mert nincs miből a bank ezért nem is hitelez nekik). Szülsz neki, mehettek a híd alá a babával.
2019. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!