Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te megsértődnél a testvéredre...

Te megsértődnél a testvéredre emiatt?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden: több testvérem van. Mindegyiknek már családja. Édesanyánk egyedül él.

Az egyiknek szüksége volt pénzre (1 millió ft körül). Rövid időre, 2 hónapon belül visszaadja.

Anya kisegítette őket. Én javaslatomra írtak egy rövid papírt, h ennyit meg ennyit, ekkor és ekkor átadtam-átvettem stb.

A pénz nem 1-2 hónap alatt, de(kb) fél-1 éven belül vissza lett fizetve.

Nincs sértődés, harag vagy feszültség.

Csak kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy papírt írtunk a kölcsönről családon belül?!


2019. okt. 21. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem sértődnék meg, sőt, valahol jogosnak is érzem. Ha én lennék a kölcsönkérő, akkor is ragaszkodnék hogy ezt lepapírozzuk.
2019. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Hallottam én már olyat hogy egy testvér szèpen "elfelejtette" hogy ki segített neki

Nem írtak papírt a pènzről, mert hogy testvérek között minek ugye...

Aztan kèsőbb meg letagadta hogy adott neki pénzt, a testvér meg nem tudta bizonyítani hogy de adott

2019. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy édesanyánknak ez megtakarítás volt, tudjátok temetés, váratlan esemény stb.

Tehát nem 10 millióból adta oda az 1 milliót, hanem kb ennyi volt összesen a félretett pénze.

2019. okt. 21. 14:33
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Ekkora összeg esetében már kell a papír, bármi történhet bármelyikükkel és akkor gond lehet.
2019. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Sztem jól tettétek. Lehet megsértődni, hogy jajj, hogy gondolhatsz bármi rosszat, én sosem csinálnék ilyet stb, de akkor miért is tiltakozik olyan hevesen az illető? Elvégre nincs mitől félnie.
2019. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Anyumnak a megtakarítását apránként kizsorválta testvérem, majd szépen eltapsolta és el lett felejtve-részéről.

Más családtag is tett ilyet a szüleimmel.


Velem lakótárs tett ilyet, utána még nekem kellett szégyellni magam, mert visszaköveteltem az összeget.

Az emberekről ilyenkor derül ki, milyenek is valójában.


Teljesen igazad volt.

2019. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Én is írnék, számomra ez teljesen természetes lenne, hiába családtag.

Nem 1-2 ezerről van szó.

Az, hogy megtakarítás volt-e vagy nem, szerintem olyan szempontból nem fontos, hogy ha csak ő tudott segíteni ennyivel, akkor "muszáj" volt abból adni.

De ha vissza lett fizetve, akkor ez a megtakarítás újra megvan, szóval nincsen hiány, és szerencsére nem is történt semmi olyan, amiért kellett volna ez az összeg hirtelen.

Ha tudtam volna, én is segítettem volna, hiába féltve őrzött megtakarítás.

2019. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon helyes.Így kell ezt csinálni,ha testvér ha nem.
2019. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:

Jól tettétek. Kell a papír, amitől akár el is lehet térni törlesztésben utána, ha a hitelezőnek megfelel.

Nálam a határ 500.000 Ft. Afölött papírozzunk testvérek között is! Nem testvérek között 100.000 Ft fölött biztosan papíroznék. De van egy barátom, akinek 600.000-at is adnék papír nélkül.

2019. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 piroska és a farkas ***** válasza:
24%
Mi biztos, h nem írnànk, fel se merülne. Maximàlisan megbíznànk a màsikban, h minden tőle telhetőt megtesz, h a kölcsönt vissza is adja. Ha pedig olyan baj történne, ami ezt akadàlyozza, előbb aggódnék a màsik életéért, mint a pénzért.
2019. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!