Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te megsértődnél a testvéredre...

Te megsértődnél a testvéredre emiatt?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden: több testvérem van. Mindegyiknek már családja. Édesanyánk egyedül él.

Az egyiknek szüksége volt pénzre (1 millió ft körül). Rövid időre, 2 hónapon belül visszaadja.

Anya kisegítette őket. Én javaslatomra írtak egy rövid papírt, h ennyit meg ennyit, ekkor és ekkor átadtam-átvettem stb.

A pénz nem 1-2 hónap alatt, de(kb) fél-1 éven belül vissza lett fizetve.

Nincs sértődés, harag vagy feszültség.

Csak kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy papírt írtunk a kölcsönről családon belül?!


2019. okt. 21. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutna írni. De adni sem pl távolabbi családtagnak. NEkem is annyi van,amennyi épp elég.HA lenne, se dobálóznék százezrekkel,milliókkal.
2019. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nincs az a kedves, szeretett rokonom, aki ha kérne kölcsön, ne követelném meg az írásos nyomot róla.
2019. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 piroska és a farkas ***** válasza:
Én kizàrólag anyukàmra és a testvéreimre értettem.
2019. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én nővéremnek adtam annó kölcsön gyorsított jogsi árát plusz a papirozas árát és egyszer sem mondtam neki hogy nem kell vissza fizetni. Persze én okos papírt nem írtam ezügyben és ő pedig magasról f.sik visszaadni.
2019. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Úgy látom a többség azért írna papírt. Örülök neki, hogy megerősítettetek ebben a dologban.

Kicsit kellemetlenül éreztem magam. De ez megnyugtató kicsit.

#10: természetesen nem arra gondol az ember, hogy ha baleset történne vagy baj, és legyen mit "behajtani". Nyilván akkor nekünk is az lenne a legkisebb bajunk.

De vannak egyéb dolgok is, ami miatt nem akar vagy nem tud fizetni. Én úgy gondolom, hogy több testvér esetében ez így fair. Sőt édesanyánkkal szemben legfőképp.

2019. okt. 22. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!