Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek is irígy, féltékeny a...

Nektek is irígy, féltékeny a testvérek ha jobban megy neked?

Figyelt kérdés
2019. nov. 19. 18:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nem es en se ra. Es gyerekkoromban se ez volt a jellemzo.

Az unokatesoim egymas kozott se irigykedtek.

Viszont a ferjem ket gyerek kozul a nagyobbik, aki fiu, a kisebbre, aki lany olyan feltekeny, hogy a ferjemnek hosszu oldalakon keresztul ecsetelte bezzeg a huga mindent megkap mindenkitol ot meg senki semmiben nem segitette/segiti.

Olyan hazugsagokat irt, hogy neki enni se adtak, es azt is elfelejtette, az apja kifizette a motorosiskolajat a jogositvanyra, csak o felt elmenni vizsgazni es ezert nem lett meg a jogsija. Szoval az irigyseg teljesen eltorzitotta még az emlekeit is. Persze a sajat huganak szemtol szembe soha nem mondta mennyire irigy lenne, olyankor mosolyog kozben szetveti az ideg belulrol.

2019. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%

#10: tehát az egyes válaszadó mindenki mást, akinél a testvér irigy, nem normálisnak nevez ez ezért van 80%on. Világos.

És a második válszadó, aki empátiát tanúsít, és mást nem szólt le, az meg 40%.


Szóval ezt mégis hogy magyarázod????

2019. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem irigy, mert teljesen leszarja, mi van velem.

Várom én is a lepontozást. :)

2019. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

"mindenki mást, akinél a testvér irigy, nem normálisnak nevez"


Nincs igaza? Felnőtt embereknél alapból nem kellene irigynek/féltékenynek lenni. Létezik persze egy természetes irigység, de az nem a rosszindulatú féltékenység. És az akárhogy nézem, nem normális, főleg nem családon belül.


"aki empátiát tanúsít, és mást nem szólt le"


Nem tanúsít empátiát, rögtön beszól az első válaszolónak, hogy "jó neked". Leírhatta volna a kérdését enélkül is, mégis oda kellett szúrnia.

2019. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet hogy te teszed ilyenné? Talán mert pont az a célod (mint a legtöbb embernek) hogy irigykedjenek rá, hogy nekik milyen jól megy. Csak azt nem teszik hozzá, hogy mennyi adósságuk van.


Ne rajoskodj a tesód előtt, se az áruhitelre vett sovány tv-del, se a Provident hitelből nyaralással, se a THM-es autóddal! És füzesd be a villanyszámlád!

2019. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy irigylem azokat akiknek normális családja van. De komolyan. Olyan jó lehet úgy létezni a világban, hogy nem kell a tesód, szüleid miatt stresszelned feleslegesen.


Tesóm(fél) irigy volt rám.. Azért mert kaptam árvaellátást ő meg nem... Értitek ezt? Bőven felnőtt volt, saját család. Nyilván hitel hitel hátán, de én tehettem róla? Még a szüleim sem. Ő akart nagy családot a semmire. Támogatták, de a készlet is véges lett, pláne betegség miatt...


Párom tesója és a felesége 3szor annyit keres mint mi, mégis irigykednek ránk.🤷‍♀️ Pedig nekem szüleim nem élnek, párom szülei szegények, és náluk sógornőm szülei tolják őket rendesen pénzzel. De állandóan versenyezni akarnak velünk... Én komolyan nem értem az embereket 🤦‍♀️ Másik sógornőmék olyan szépen megvannak velünk, olyan jó velük beszélgetni. Olyan jó az ő kapcsolatát látni a tesójával..


Szóval nem biztos h arra irigyek akinek jobban megy, mindig van valami más ok az ilyen embereknél...

2019. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Gabbbby válasza:
Igen, sajnos ez így van. Pedig már 50 éves lesz idén és ez a gyermekkorunk óta így van. Azt tudod tenni, hogy tudatosan más fontos barátságot szősz és ha hiábavaló nem próbálod megváltoztatni, mert csak szomorúságot okoz. Ha a legjobb barátaid ezt megértik nem érzed majd annyira rosszul magad emiatt. Ez egy borzasztó dolog.
2019. nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
28%

14

Önellentmondásos az írásod.

2019. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%
A bátyám súlyos pénzekkel keres többet mint én és a férjem együttesen. Soha nem voltam rá irigy vagy féltékeny. Visziont annál büszkébb vagyok rá, hogy ilyen sikeres.
2019. nov. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17%
Nekem akkor is irígy és feltékeny ha neki jobban megy. Neki családja van gyereke, jómódban él külföldön. De rám már azért feltekeny volt mikor egy balesrt miatt kórhazba merültem életveszélyes állapotba és ezért a szüleink nem utaztak ki hozzá karácsonyozni mert nem akartak magamra hagyni. No comment. Nem értem miért ilyen. Én amíg ez nem történt mindig örültem ha silerült neki valami. Nem voltam rá irigy. Most sem vagyok csak megutáltam
2019. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!