Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így a húgom?

Miért viselkedik így a húgom?

Figyelt kérdés

A húgom mindig is más volt mint én, de az utóbbi időben teljesen elmentek neki otthonról, már a szüleim is kétségbe vannak esve.

18 éves, most érettségizik majd, de tojik rá nagy ívből. Nem tanul, folyamatosan 2-es, 3-asokat kap. Ameddig én éjt nappallá téve folyamatosan tanultam, hogy felvegyen az egyetemre, ő közölte hogy nem tanul tovább, majd elmegy dolgozni, hagyjuk békén. Suliidőben elmászkálgat, van hogy hajnalban ér haza, másnap természetesen nem megy olyankor suliba, de nem is érdekli. Cigizik, anya múltkor egy egész doboznyit talált a szobájában, meg ugye szaga is van ami nálunk azért pláne mert kiskorunktól kezdve a szüleink mindig az egészséges életmódra neveltek. Aztán jött a következő húzása, tetováltatott. Nem kicsit, elég látványos helyre. Most meg nemrégiben az egyik barátnőm akinek az öccse évfolyamtársa a húgomnak, mondta hogy ilyen-olyan pletykákat hall hogy a húgom viszonyt folytat az egyik fiatal tanárral a suliban. Természetesen első dolgom volt elővenni a húgomat, és sajnos nem tagadta. Annyit mondott semmi közöm a szerelmi életéhez aztán rám vágta az ajtót. Egyre durvább dolgokat csinál és a szüleim is már nagyon nehezen tűrik. Most nem tudom, ezt a viszony dolgot elmondjam a szüleimnek? Félek hogy még érettségi előtt kicsapatja magát az iskolából vagy valami nagyobb hülyeséget csinál. Szerintetek mit lehetne tenni hogy megváltozzon? Beszélgetni nem lehet vele mert elzárkózik.


2019. dec. 3. 23:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem akár ahhoz is lehet köze, hogy a leírás alapján azért elég konkrét elvek és elképzelések alapján neveltek titeket, elvárások is voltak és te sem tetted alacsonyra a lécet. Ha ő úgy nőtt fel, hogy mindig mindenhol szabályok vannak, mindig megfelelően kell teljesíteni, mindig meg kell felelni stb., akkor az egy idő után teher. Nem tudom, hogy a szüleitől mennyire hasonlítgató típusok, de te azért párszor leírtad, hogy te nem ilyen voltál...ez tök normális, hiszen kettő különböző emberről beszélünk, akkor is ha testvérek. Másképp gondolkozzon, másképp érzékelték és értelmezték szituációkat, máshogy reagáltok ezekre és így tovább. Nem lehet elvárni tőle, hogy ő ugyanolyan legyen. Plusz, nem tudom, hogy hány év van köztetek, de szerintem egy testvéri kapcsolatban az sem előnyös, ha az idősebb testvér "anyáskodik", irányít, utat mutat, tanít, leszid stb. Tök jó, hogy segíteni szeretnél neki vagy ösztönözni, de nem biztos, hogy neki ez kell és ez a legjobb módja. Szóval én elképzelhetőnek tartom, hogy valahol itt van a kutya elásva és elege lett a kontrollból és a többiből, keresi önmagát és lázad. Nyilván ez így nem jó és saját magával től ki, de ő ezt most nem igy látja.

Nekem egy több mint 10 évvel idősebb testvérem van és én pont úgy nőttem fel, hogy mindig azt hallgattam, hogy ő milyen okos, szép, ügyes és állandóan hasonlítgattak minket egymáshoz, holott két teljesen más személyiség vagyunk. Tőlem is mindig azt várták mint tőle, mindig vele példálóztak. A testvérem pedig nagyon gondoskodó, segítő típus, szóval tőle is állandóan hallgattam az okosságokat és a intelmeket, tanácsokat, sokszor kéretlenül. Én ezt nagyon utáltam és elegem volt belőle, csak én éppen ellenkezőleg reagáltam és meg akartam mutatni, hogy én is okos vagyok, én is képes vagyok elérni amit akarok, akár többre is viszem stb., stb.

2019. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is érettségivel 1 időben bolondultam meg. Állandó buli, cigi, pia kipróbálása, az első tetoválás hamarabb történt meg, de az én anyámék nem szóltak bele. Sőt abba sem, hogy nem tanulok. Meg mondták nem fognak cseszegetni, minden döntésemben támogatnak de vagy tanulnok vagy dolgoznom kell, amúgy meg úgy csészem el az életem ahogy akarom. És tudod mit? Sokkal sokkal hamarabb beleuntam ebbe az egészbe, mintha állandóan balhéztak volna velem. Sőt az akkori fejemmel valószínűleg már csak azért is csináltam vna tovább a hülyeséget. Lediplomaztam azóta, családot alapítottam. Vhogy annyira jól reagáltak anyámék és annyira jól terelgettek, hogy csak remélni tudom, hogy én is olyan jó szülő leszek mint ők velem. Most az irasodra anyai fejjel kB azt mondtam volna, hogy már pedig addig menni ameddig meg nem érti, hogy rosszat csinál és nem rahagyni stb stb stb. Csak leirtam, hogy nem mindig rosszabb ha egy kicsit el van engedve a keze és nyomatékosítva van, hogy oké te életed úgy csészed el ahogy akarod. Mert nem biztos, hogy ez egy végleges állapot... Sőt. Ezen mindenki túl esik sztem.
2019. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
szerintem rossz tarsasagba keveredet,es kerdezem hol vannak a szulok? akik segithetnenek rajta,alljatok melle ne engedjetek,hogy meggondolatlan dolgokat tegyen,a sajat eletet,teszi tonkre,a megondolatlan lepeseire,ne aszisztaljatok,ha nem kell a segitsegetek,el kell hogy engedjetek,jarja a maga utjat,
2019. dec. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mért menne tönkre az élete? Ha kicsapják a suliból, akkor is bármikor leérettségizhet estin vagy levelezőn. Bármikor továbbtanulhat azután, egy egész élet áll rendelkezésére. Akkor rontaná el az életét, ha mondjuk sok évre börtönbe kerülne. De az itt leírtak csak polgárpukkasztásnak számítanak. Amiből hosszabb távon gond lehet, ha naplopóvá válna, és eltartatná magát, mert dolgozni se volna hajlandó. Azzal nehéz felhagyni, ha egyszer beleszokott az ember.
2019. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%
Én nem hiszem, hogy ez olyan tragédia. Oké, le kellene érettségiznie normálisan, de a többivel nincs baj szerintem. Cigizik, na bumm, a legtöbb fiatal cigizik egy darabig, lehet hogy le fogja rakni majd. A tetoválás sem az ördögtől való, manapság egyre elfogadóbbak a munkahelyeken a tetkókkal, ráadásul egyetem nélkül gondolom úgysem irodai állásokat fog megpályázni. A tanár-diák viszony meg gyakoribb, mint az ember gondolná, kb majdhogynem minden középiskolában fel lehetne mutatni egy ilyen példát, pláne ha van egy fiatal tanár. Ez az ő dolguk, a hugodnak nem lesz belőle semmi baja, de a tanár sem fogja elveszteni az állását. Egyedül a tanulásra kéne rávenni, bár úgy tűnik nála most jött el a lázadó korszak, lehet hogy túl szorosra volt fogva korábban és azért. 18 évesen meg kell értenie, hogy a jövője érdekében mennyire fontos ez, mondjuk ha csak levelezőn sikerülne neki jövőre vagy valamikor, aztán végezne egy szakmát, az sem a világ vége. Én nem látok itt hatalmas problémát.
2019. dec. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!