Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Édesapám bántalmazza a testvér...

Édesapám bántalmazza a testvéremet, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Itt fejtem ki, mert nem lesz elég a 250 karakter.

Nos, édesanyám 5 éve elhunyt, akkor voltam 20 éves, öcsém akkor 10.

Előre leszögezném, nem édesapám ellen szeretnék menni, hanem miután megpróbálom megmenteni az öcsém, vele is szeretnék foglalkozni..

A történet úgy kezdődött, hogy miután elhunyt édesanyám, akkor pont egyetemre jártam, és nem tudtam a családdal lenni annyit, amennyit kellett volna, ezért hibásnak is érzem magam..

Az elején még összetartottunk, de édesapám sajnos nem bírta feldolgozni a történteket, és ivásba torkolódott a mindennapjai. Ezután elköltöztem, és öcsém szerint ez még tűrhető volt egészen 2018-ig, akkor kezdődtek el a bántalmazások, miután részegen esett haza a kocsmáról és bántalmazta az öcsémet.

Az öcsém tiszta kék folt, az iskolába takargatja, nem mer bemenni, sír.

Történt az, hogy mentem el öcsémért, mert elszoktam vinni hamburgerezni.

Hívom, nem veszi fel..

Meguntam, elmentem, és az édesapám ütötte az öcsémet, ekkor elborított az ideg, nem vagyok rá büszke, de neki mentem, és odavágtam a falhoz.

25 évesen, mérnöki diplomával, biztos lakhatással, mennyi esélyem van, hogy hozzám kerüljön az öcsém?

mert ez így sajnos nem állapot...


2019. dec. 10. 23:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Edesapam nem rossz ember, csak sajnos a tragedia es az alkohol ezt tette vele. Rendkivul onzetlen ember, ha tiszta, de sajnos ez egyre ritkabb.

O villamosmernok vagy is volt, mert kirugtak, mert nem jart be.

Munkahelye van azzal nincs gond, nyilvan a jelenlegi allapotot megkell oldani.

A gyamhatosagot pedig azert nem akartam ertesiteni, mert attol felek, hogy ongyilkos lenne, es nem birna az ocsem ekkora tragediat feldolgozni, lelkileg osszeroppanna.

Tisztaban vagyok vele, hogy ez nyomot hagy, de mostmar tenyleg fel fogom keresni az illetekes hatosagokat.

Edasapam biztos, hogy keresne ocsemet, mert nalam aludt egy par hete es olyan cirkuszt kivert, hogy majdnem megint osszeverekedes lett a vege.

A visszautes sajnos nem jatszik, edesapam 188 cm, 80 kg korul van, azert eros testalkattwl.

En 190 cm, 85 kg vagyok, illetve kuzdosportot uztem 8 evig, ezert sikerult csak megfekezni.

Ocsemnek 15 evesen, 65 kg-mal, 174 cm-el semmi eselye nincs.

Alapvetoen edesapamnak koszonhetem, hogy vagyok aki vagyok, de sajnos most lepni kell.

2019. dec. 11. 07:26
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján minden esélyed megvan arra, hogy az öcséd gyámjának nevezzenek ki: ne habozz, indítsd el a folyamatot, AZONNAL! Hatalmas nagy kár, hogy eddig vártál, elviselhető szintű bántalmazás nincs. A verés nyomairól vetessetek fel orvosi látleletet, az eljárás lefolytatásához.


Az, hogy az alkoholistává váló apád öngyilkosságától tartva nem segítettél az öcséden eddig, az az életének második nagy tragédiája! A diszfunkcionális mmagyar hatóságokat ismerve a folyamat nem kevés időbe fog telleni: mindenképpen dokumentálják, ha van verésnyom.


Emellett pedig érdemes lenne rendőrségi feljelentést tenni, mert apád produkciója bőven bűncselekmény és itt nagyon nem számít, hogy belül alapvetően jó ember, mert ami a lényeg, hogy mit tesz.

2019. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
*mindenképpen dokumentáltassátok látlelettel, ha van verésnyom
2019. dec. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó ember? Jó ember nem veri zöldre a gyerekét, nem teszi pokollá az életét. Erre nem mentség se a gyász, és főleg nem az alkohol. Nem az a lényeg, hogy a múltban mit tett, hanem hogy most mit művel az öcséddel, ugyanis neki nem fog varázsütésre kiesni ez a pár év. Intézkedj!
2019. dec. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit csinálj?


Állj elé, jelentsd ki, hogy addig nálad marad az öcsed,ameddig le N szokik a piáról.

Ha N tetszik mentek a gyamugyre.


Ne hagyd beszélni, és ne hagyj neki választási lehetőséget.


Még annyit megtehetsz, hogy megmondod neki, hogy segítesz elvont keresni, de az őcsédet nem teszi tönkre meg jobban.

2019. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki vádaskodik a kérdezö felé, de egy ilyen szituáció nem fekete fehér ahogy itt sokan látják. Gondolom az apuka sem mindig idióta, és sokszor normális a gyerekeivel, és eddig a gyerekeknek is volt reményük. Kívülröl mindenki tud okos lenni.


Mivel azt gondolom, hogy az elköltözés is nehéz, és minden egyben.

Èn azt javaslom, ha a testvérednél nem minden napos a verés, vagy is néha elöfordul. Akkor szép lassan költözzön a testvéred hozzád. Jön a szünet és töltsön nálad minél több idöt. Persze szoljatok az apátoknak, hogy ma a Karcsika nálam alszik. Ah apa ma Karcsika nem megy haza...


Minél elöbb vedd fel a kapcsolatot a helyi gyámhatósággal, ök mindenképpen segítenek tanácsot adni. Mert ugye a családi pótlék is neked jár, és igazából ha a testvéred nálad laknak az apádnak gyerektartást is kéne fizetnie utánna.


DE arra számíts, hogy te egy lelkileg össze tört tinit veszel magadhoz. Mit csinálsz, ha nincsen kedve iskolába menni? Ah ma nem megyek, mert úgy fíj a szél. Mit csinálsz, ha 1-t hoz az iskolából haza? Mi lesz ha egy éjszaka nem megy haza mert valakikkel füvezik a parkban?

Mi lesz ha a testvéred(mert lelkileg totál össze tört és még tini is) neked esik, hogy te vagy a legrosszabb testvér a világon, (mert pl nem adsz neki 5000Ft-t Mekire, miközben otthon füztél neki).

Vagy is fel kell készülnöd, hogy nem lesz egyszerü menet.

Egy tinivel kell végig csinálnod a középiskolát annélkül, hogy sülyesztöbe landol.

2019. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted,hogy oda vágtad az öreget, hamarabb kellett volna...Mit képzel magáról? Idióta, agresszív, alkesz! Szegény öcséd, nem elég hogy Anyukátok meghalt, még össze is van zárva egy elmebeteg, barommal. Vidd el az öcsédet, mert így teljesen tőnkre fog menni szegény.
2019. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
87%

Én első körben kihagynám még a gyámügyet. Szerintem költöztesd oda a tesódat titokban magadhoz, majd utána tesód nélkül menj el apukádhoz, lehetőleg úgy, hogy józan legyen és mondd el neki, hogy már tarthatatlan a helyzet, ezért magadhoz költöztetted.

Biztosítsd afelől, hogy ti attól még továbbra is szeretitek, tudjátok, hogy jó ember, csak most kicsit "bajban van". Mondd neki, hogy heti 1-2x átmentek majd meglátogatni, de akkor JÓZANNAK kell lennie. Eleinte te is menj a tesóddal, majd ha a sokadik alkalommal is józan, csak utána engedd egyedül. A szabályokat szigorúan és világosan szögezd le vagyis:

1) ha egyszer is részeg lesz,akkor nem mentek többet.

2) ha valahogy még egyszer bántja a testvéredet akkor egyből a gyámhatósághoz fordultok

Diszkréten és óvatosan, de hozd fel azt is, hogy segítesz neki elvonót keresni, ha ő is úgy érzi, hogy felhagyna az ivással, vagy pszichológust keresni, ha úgy érzi, hogy nem tudta még feldolgozni édesanyátok halálát.

Az első pár hét/hónap nehéz lesz, főleg, ha apukád tényleg annyira depresszív, hogy az öngyilkosság is kitelne tőle, rá is kell majd figyelned.

Sok sikert nektek,majd írd meg, hogy mi történt.

22/L

2019. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Amit az utolsó írt, azt javaslom én is. Kis változtatással. Bar apukád jó ember volt, de most bajban van. De az öcséd méginkább. Hogy ne sérüljön ennél is jobban, azonnal költöztesd hozzád. Aztan beszélj apukáddal, miért van ez. Ajánld fel a segítseged, hogy keresel elvonót, bármit, de az agresszivitást nem tűröd. A gyámhivatalhoz mindenképp be kell menni, de úgy, hogy tesód mar nálad van. Visszaküldeni nem fogják, viszont kiemelni apukádtól macerásabb, főleg ha nem akarsz neki rosszat.

Szóval 1.azonnal magadhoz költöztetni

2.gyámhivatalnal családba fogadást kérni

3.segítenk apukádnak amiben tudsz.

4. Semmiképp se szakadjatom le róla teljesen. Hívjátok meg magatokhoz-feltételhez kötni-ha nem részeg. Ha magára maradna teljesen lecsúszna

Sajnálom. Egy teljesen jól működő családot sajnos egy haláleset nagyon meg tud viselni. De nem szabad hogy a gyerek a kelleténél jobban sérüljön..

2019. dec. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az apád egy r&hadék.Jelentsd fel.Ha eltűnne a föld felszínéről,csak szîvességet tenne.
2019. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!