Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek milyen a kapcsolatotok...

Nektek milyen a kapcsolatotok a testvére (i) tekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől hallom, és sokszor olvasom hogy csak a mocskolódás megy testvérek között, féltékenység, versengés, rosszabb esetben teljes elhidegülés.

Én úgy nevelkedtem hogy a családi kapcsolatok a legfontosabbak, nálunk a szüleink testvérei állandó vendégek voltak, ahogy az unokatesóim is. A testvéremmel pedig a legjobb a kapcsolatom az összes közül, pedig van nem egy olyan barátságom, ami több éve (vagy évtizede) tart, egy 3 éves és valószínűleg tartós párkapcsolatom, de senki nem ismer olyan jól mint a testvérem, és vele vagyok leginkább egy hullámhosszon. Szinte jobban ismer mint saját magamat, és az egyetlen ember az életemben, aki kíméletlenül őszinte, amit külön szeretek benne. Nagyon fontos nekem a boldogsága, úgyhogy segítek neki amiben tudok, mindig is jóban-rosszban viszonyunk volt.

Eddig csak két barátnőmtől hallottam hasonló testvéri kapcsolatról, de remélem vagyunk még egy páran, jó lenne már pozitív történeteket is hallani ilyen téren.:D Akiknek pedig problémás a viszonyuk a testvérükkel, mi a legnagyobb gond? Úgy vettem észre, hogy a rossz testvéri kapcsolatokról az esetek nagy részében a szülők tehetnek, a kivételezés és állandó versenyeztetés miatt.



2019. dec. 18. 22:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

Se anya, se apa nincs jóban a testvérével. Régen még ajándékozgattunk is, de azóta ez abbamaradt...igazából mi mindig vettünk minden uncsimnak ajándékot, ők még gazdagabbak is, ők viszont letudtak ilyen kis selejt semmikkel, amiket ők is valahonnan ajándékba kaptam, csak nem kellett nekik, szóval ennek így semmi értelme nem volt.

És úgy tűnik, hogy az én tesómmal is erre a sorsra jutunk sajnos. Még a mai napig megy a rivalizálás, mert folyton belém köt és bánt, én meg nem hagyom magam (ez nála irigységből fakad).

2019. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Mi nagyon sokáig nagyon jó testvérek voltunk, tényleg, de mióta megnősült úgy, ahogy szerintem nem lett volna szabad, alig látjuk egymást. Nem tudta elviselni, hogy őszinte voltam vele ezügyben is. Ez van. :(
2019. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
Én és a nővérem közt 11 év van, ezért úgy nőttem fel, hogy ő már majdnem felnőtt volt. Emiatt nehezen értettük meg egymást. Törődött velem, de nem alakult ki mély kötődés szerintem egyikünk részéről se. Messze lakunk egymástól, néha beszélünk egymással (heti egyszer, talán kéthetente egyszer), de találkozni évente kb. háromszor tudunk csak. Szeretem őt, de nem érzem, hogy igazán kötődnénk egymáshoz. Az alaptermeszetunk is teljesen más.
2019. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
#3 vagyok. Elfelejtettem mondani, hogy az unokatestvérem számomra az igazi testvér. Egyidősek vagyunk (2 héttel vagyok idősebb:) ), és bár kiskorunkban nem láthattuk sokat egymást, tinédzserként összenőttünk. Vele jobban megértjük egymást, mint én és a nővérem. Hasonló dolgokat szeretünk (pedig különböző neműek vagyunk; mindig is kicsit fiús voltam, talán ezért nem találom a közös hangot nővéremmel), és a személyiségünk is nagyon nagyon hasonló.
2019. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nincs testvérem, de én örülök neki, mert nem sok embert ismerek, akinek ideális lenne a kapcsolata a testvérével.
2019. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%
Én már nem is akarok tesót a leendő gyerekemnek. Nem ideális szerintem. Úgyis túlnépesedés van, meg én sem akarok. Így meg minden az övé lehet, ha felnő, ami bizony nagy előny egy egyetemnél vagy bárminél.
2019. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%

"Én már nem is akarok tesót a leendő gyerekemnek. Nem ideális szerintem. Úgyis túlnépesedés van, meg én sem akarok. Így meg minden az övé lehet, ha felnő, ami bizony nagy előny egy egyetemnél vagy bárminél."

Milliószor többet ér akár csak egy testvér is, mint valami egyetem, vagy "bármi" még akkor is, ha nem egyformán jó vele a kapcsolatunk egész életünkben! Úgyhogy remélem, nem is lesz gyereked, hiszen nem lennél számára ideális szülő, ha a legnagyobb ajándékot, amit valaha kaphatna tőled, előre megvonod tőle. Meg különben is túlnépesedés van ugye...

2019. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem, mi ez a nagy testvérpártiság. Abba persze nem köttök bele soha, aki szeretett egyke lenni! Van, akinek így jó, van, akinek úgy.

Az viszont biztos, hogy megkérdezném a kicsit, hogy akar-e kistesót. Engem nem partnerként kezeltek a szüleim, én viszont mindenben meg fogom őt hallgatni, mert ő is a család része, és én olyan szülő akarok lenni, aki meghallgatja, akihez bármikor visszajöhet. Biztos rossz szülő leszek...

2019. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Én sajnos rossz "közegben" nőttem fel ilyen téren. 5en vagyunk. Miközben felnőttem mindig a viták voltak, hogy most A haragba van C-vel, közben D meglopta C-t, és mi az hogy B semleges és nem áll be senki mellé akkor haragudjunk rá is. Összevissza voltunk jóba, mert amúgy mindenki imádta hátbaszúrni a másikat, aztán a külvilágnak (akár facebook) előadják a nagy testvéri szeretet. Ilyen emberekkel én nem akarok szoros kapcsolatot, főleg nem bizalmit. Mindig négyen vannak közösképeken mert én már szinte letagadom őket. Aztán ha egy ismerős megkérdi én miért nem vagyok rajta általában hárítanak (nem ért rá, nem szeret képen szerepelni, stb), a legidősebb nővérem és köztem 25 év van, szóval alapból szinte senkivel nem is értek hangot mivel én vagyok a legfiatalabb (most 21 évesen).
2019. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

"megkérdezném a kicsit, hogy akar-e kistesót. Engem nem partnerként kezeltek a szüleim, én viszont mindenben meg fogom őt hallgatni, mert ő is a család része, és én olyan szülő akarok lenni, aki meghallgatja, akihez bármikor visszajöhet. Biztos rossz szülő leszek..."

Hát, a jó szülő nem arról ismerszik meg, hogy ilyen horderejű kérdéseket áttol a gyerekére... Ha meg nem attól függ a végső döntés, hogy ő mit mond, akkor mi értelme megkérdezni? Akkor valóban úgy fogja érezni, hogy partnerként kezeled?

Én csak azért kérdezném meg, hogy akar-e kistesót, hogy lássam, egészségesen fejlődik-e lelkileg, és ha azt válaszolná, hogy nem, akkor aggódni kezdenék, és azon gondolkodnék, hol ronthattam el...

2019. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!