Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a testvéred nem vesz a...

Ha a testvéred nem vesz a gyerekeidnek ajándékot, Te vennél az ő gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Adott egy testvér akinek van 2 gyereke meg nekem is 2 gyerekem. Én mindig veszek a gyerekeinek ajándékokat de ő sose vesz az enyémeimnek egy csokit se. Ebben a helyzetben mit tennétek ha ti lennétek az adott helyzetben? Ajándékot vennétek vagy nem, ha igen akkor mit?
2019. dec. 23. 08:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
90%

Évekig vettem sógornőm gyerekeinek ajándékot, az én fiam tőlük soha nem kapott semmit !

Aztán szépen leálltam , akkor meg ők ßertődtek meg :D

Első ajándeknélküli alkalom volt csak kellemetlen, aztán szépén hozzászoktam.

Ha nekik nem ciki, nekem sem !

Saját gyerekemtől számomra nincs fontosabb.

És úgy döntöttem ha ő nem erdemel meg egy ezer ft-os autót tőlük, akkor azt a pénzt is amit a 2 lány ajándékára költenek, azt fiamra költöm el ❤

2019. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
79%

Azok után, hogy messzire utaztok haza és még egy ebédre sem vagytok meghívva, nekem az ajándékozás lenne a legkisebb problémám. Milyen testvéri kapcsolat ez? Még idegent is megetetek, aki messziről jön és megtisztel a látogatásával!


Ha neked a kisgyerekek fontosak és szereted őket, akkor adj nekik, teljesen függetlenül a testvéredtől, de csupán azért, mert illik valamit vinni azért ne tedd!

2019. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
58%
Igen, szoktunk így is venni. A gyerekeinket pedig pont ilyennek neveltük, mint amilyenek mi vagyunk, ezért nem probléma, hogy nekik nem hoznak semmit. Ennyi.
2019. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
49%
Hali. nem olv el a válaszokat. Oké, a tesód gyerekei nem tehetnek tesód hülyeségéről, h ő nem vesz a te gyerekeidnek soha semmit, de na itt álljunk meg egy mondat erejéig: a te gyereked sem tehet arról, hogy nem kap tőlük soha semmit. Tehát: a gyerekeinek bmilyen alkalomból csak egy-egy csokit vennék.
2019. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
63%
Utáljátok egymást. Minek tartjátok a kapcsolatot? Ennek semmi értelme!
2019. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
97%

En nem vennek. Mi hasonlo helyzetben vagyunk. Nagy kozos ajandekozas van a szuleinknel tesommal. Neki 3 gyereke van, nekem egy. A nagymama csak annak a harom unokanak vesz ajandekot. A fiam meg tavaly is ott ult mellettunk a ferjem es koztem szinte sirva. Amig a tobbi gyerek bontogatta az ajandekokar. Akkor lett elegunk, es eljottunk koszones nelkul. Nem kell hogy draga nagy ajandekot vegyen de ha a tobbinek tudott venni mindem sz.rt akkor a mi gyerekunknek is tudott volna legalabb egy pici autot venni.

Iden akkor megyunk mikor a tobbi unoka nincs ott, es akkor is rovid idore max 20 perc.

Mi mindig vettunk mind a 3 gyereknek ajandekot, de ok meg sosem. Akkor is h.lye voltam hogy az elso alkalom utan meg adtam tovabb

2019. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
77%
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy megbeszéltük, hogy nincs ajándékozás. Házi sütit szoktunk cserélni, meg átmegyünk egymáshoz és társasozunk, filmezünk stb. Az ajándékozás teljesen fölösleges, főleg ilyen kicsi gyerekeknek, 1-2 hónap alatt megunják a játékokat és csak kerülgetni kell a lakásban. Igazából ezt az egész karácsonyi ajándékozást fölösleges stresszforrásnak és ostoba marketingfogásnak tartom, csak a baj van vele. Teljesen elegendő születésnapra venni ajándékot, az egyébként is sokkal személyesebb ünnepnap.
2019. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már kiírtad egyszer, nem? Csak ott a sogórnődön volt a hangsúly,hogy nem vesz, nem a testvéreden.

Szerintem beszéld meg a tesóddal. Ha nincs pénzük rá az a legtisztább, hogy megbeszélitek senki nem kap semmit. Ne erről szóljon a karácsony.

2019. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Nem írtam még ki ezt a kérdésem.
2019. dec. 23. 13:30
 30/35 anonim ***** válasza:
72%
Nem vennék a helyedben.
2019. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!