Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti adnátok ebben az esetben...

Ti adnátok ebben az esetben ajándékot a tesvéred gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van 2 tesom, egyiknek van 2 gyereke másiknak nincs. Nekem szintén van 2 gyerekem. En a férjemmel meg a fyerekeimmel kintbélünk németbe es ritkan járunk haza, évente 1-2 alkalommal max. Minden alkalommal viszek a tesom gyerekeinek ajándékokat, kisruhákat,játékokat. Tesóimnak is szoktam csokit, bonbont, disztárgyat... A helyzet a következő, hogy amelyik tesomnak nincs gyereke ók mindig meglepnek valamivel, gyerekeknek játék,ruha kis apróságok. De amelyik tesómnak vannak gyerekei egyszer se vettek semmit az én gyerekeimnek, egy 100 forintos csokit se... Ti ebben az esetben mit csinálnátok? Nyilván amelyik tesómnak nincs gyeteke ugyan úgy kapna ajándékot hisz ő is mindig gondol ránk, nade a másiknak vinnétek neki vagy a gyerekeinek? Tanacstalan vagyok nagyon. Rosszúl esik az, hogy en gondolok rájuk de ők ránk egyszer sem. Nem vagyunk rászorulva semmite, csak ilyen jelképes dologra gondolok...
2019. dec. 1. 13:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
hÁt a gyerekek nem tehetnek róla hogy a tesod .... a gyerekek kapjanak a tesod ne
2019. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2019. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem vennék nekik semmit és ezt előre közölném is.
2019. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

1. A testvéred gyerekei nem tehetnek arról, ha a testvéred bunkó!

2. A gyerekeknek vinnék továbbra is ajándékot, mert a hülye szülö miatt nem öket büntetem, a testvérnek semmit.

2019. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
A gyerek nem tehet semmiről. Viszont biztos, hogy megengedhetik maguknak, h ennyi ajándekot megvegyenek? Senki nem kap ajándékot Vagy csak ti nem kaptok? Lehet nincs rá keret. Sajnos húzos volt a mi évünk is úgyhogy csak a gyerek kap ajándékot. De mi ezt el is mondtuk nyíltan hogy sajnos ez van, ne készüljön senki nekünk semmivel mert ez a helyzet jelen pillanatban.
2019. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Itt szó sincs az ajándék összegéről, csak pl egy sima csoki amit jelképesen adnának a gyerekeimnek az meg nem kerül sokba. A tesóm a férfi a felesége meg na nem is részletezném, hogy milyen ember. Nyilván a sógornőm az a típus, hogy minden vackot felpakol a facebookra, hogy éppen mit vesznek kapnak de egy csoki az eszébe nem jut. Plusz ha a mi csaladunktól kapnak ajándékokat azt max nagy nehezen megköszöni (volt már rá példa, hogy meg se nézte és csak késöbb küldött egy köszönöm üzenetet...) de ha az ő csaladja visz nekik bármit is akkor már rakja is fel a facebookra.... annyi nem volt benne, hogy a kisruhákba lefenyképezze a gyerekeket hanem akkor láttam viszont a ruhákat amikor felrakta eladni őket a facebookon...
2019. dec. 1. 14:13
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Nem, de kicsit legyél már igényesebb. Németországban laktok és nem németbe.
2019. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%
Hogy ez a helyzet így semmit!!!! Sajnálnám a gyerekeket, lehet a kocsiba bekészítenék vmit de nem adnám oda csak ha kapnak az enyéim is mint pl... jajj mi a kocsiba hagytuk a nagy kapkodásban mindjárt behozom. Ha meg nem kapnak semmit a te gyermekeid majd vissza viszed a boltba vagy elajándékozod másnak amit nekik szántál volna.
2019. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Elég szégyen a részükről amit csinálnak, szerintem sincs olyan hogy évente egyszer nincs pénz egy tábla csokira ajándékba! Kis gyerekeik viszont nem hibásak. Tegyél egy próbát: következő alkalommal 4 egyforma apróságot (csokit bármit) vegyél, kettőt odaadsz a tesód picijeinek és a testvéredék jelenlétében a másik két csokit adjátok oda a saját kicsinyeiteknek és mondjátok hogy csak hogy ti is kapjatok valamit. Ha ettől sem esik le nekik akkor valami agyi problémájuk van.
2019. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Oké, én is sajnálom a tesód gyerekeit, és nem tehetnek róla, hogy a szüleik bunkók. Viszont a Te gyerekeid sem tehetnek róla, hogy a sógornőd és a tesód bunkók.

Nálam a felnőttek bunkósága nem hiszem, hogy felül tudná írni azt, hogy a gyerekeik milyen cukik, azért mégiscsak kapjanak valamit. Mert érted, akkor most ez fog menni kb. 15-18 évig még.

2019. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!