Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aki olyan helyzetben van,...

Aki olyan helyzetben van, hogy a párjának már van egy gyereke mástól, hogy viselte a kisgyerek a testvér érkezését?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 6 éves kislánya, minden második hétvégén nálunk van, most szeretnénk közös babát, de nem tudom erre ő hogy fog reagálni, elég nagyszájú, szókimondó, mikor egyszer fel lett említve a testvér, azt mondta hallani sem akar róla. Amúgy sokszor még rám is féltékeny, szeret az apjára “akaszkodni”
2019. dec. 29. 12:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Ne így képzeld el. Persze, joga volt, de a szeretet nem kierőszakolható.


Nagyon sok múlik azon, hogy ki hogy áll ahhoz, hogy bővül a család.


Azért nem beszélünk, mert nem szeretjük egymást, mert sosem szerettük egymást. Mert nem vártam a kistestvért, mint mások, hanem úgy éreztem erőszak.


Neki sem volt jobb, ugyanúgy érzett ő is. És mint mondtam, a harmadik gyerek gondolatára is ugyanígy reagált. Ez szülői hiba. És nem mi vagyunk az egyetlen ilyenek. Ezért mondtam el a másik példát a szomszédokkal csak ott már régen nem élnek a szülők.


A tesómnak is egyke a gyereke és nekem is.


Ezek a dolgok következmények. Ha nem szeretjük egymást akkor nem szeretjük egymást. És ahogy mindenkinek joga van megszületni, úgy mindenkinek joga van nem szeretni és nem kapcsolatot tartani is.


Ez csak jó tanács, nagyon könnyen elsülhet így is a dolog. Ha nálunk is másképp lett volna, akkor hiszem, hogy mi is talán igazán testvérnek éreztük volna magunkat, nem csak 2 egymás társaságára kényszerített embernek.

2019. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%
Aha, ki kell kerni a véleményét. Igazad van. Na és kideríteni, hogy miért nem akar. Jó ötlet. Tehát ha a 6 éves Katika azt mondja, nem akar testvért, mert utalja a gyerekeket/nem akarja megosztani a játékait vagy a normál gyerekvalasz, "mert csak", akkor két lehetőség van, ugye. Ne, vállalni gyereket, mert a 6 éves diktátor így döntött, vagy vállalni, magyaran xarni a véleményére, amit amúgy -tök felesleges volt kikérni.n
2019. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Sztem itt páran félreértelmezték a kérdést. Nekem még nincs gyerekem, szeretjük egymást, össze akarunk hàzasodni és családot akarunk, csak ugye a bökkenő a kislány, hogy vajon hogy fog reagálni. Nyilván nem a véleményétől tesszük függővé
2019. dec. 29. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!