Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom, vagy jogosan...

Túlreagálom, vagy jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem. Programozott császárral, kora délután lett meg a baba.


A férjem ott volt velem a kórházban, a műtőbe nem jöhetett be. Mikor kivették a babát, pár percre odaadták neki, azután elvitték két órára megfigyelni, engem pedig befektettek az őrzőbe, ahová ugye nem lehet bejönni látogatni.


Viszont ami nagyon rosszul esett, hogy aznap délután négytől a férjemnek közös programja volt a hétéves gyerekével, aki az előző házasságából született. Ilyenkor mindig úszni mennek, és most is így történt.


Szóval délután be sem jött a babához. Igaz, hogy engem nem lehetett látogatni, de a babát megnézhette volna, sőt oda is adták volna neki kb egy fél órára. Sőt, a gyereket is behozhatta volna, ő is megnézhette volna a tesóját.


De nem, ők úszni mentek, mintha a kisebbik gyereke születésének napja is csak egy sima hétköznap lett volna.


És nekem ez igencsak rosszul esik azóta is. Nem említettem ezt a férjemnek, de ez az egész nekem úgy jön le, hogy a baba nem fontos, vagy legalábbis az elsőszülött gyereke fontosabb.


Ti mit gondoltok erről? Szerintetek rendben van ez így, vagy ti is elvártátok volna, hogy délután ugorjon (ugorjanak) be a babához egy kicsit?



2015. máj. 4. 15:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%

igen, az első gyereke lesz mindig fontosabb

bocsi, de ő ezen már átesett és kész

tudtad eddig is

2015. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Túlreagálod, de megértem ha rosszul esik. Szerintem a férjed ezzel csak a nagyobbik gyereket védte. A legtöbb gyereknek törés az életében ha kistesó születik. Azzal, hogy egy ugyanolyan hétköznapot varázsolt a kicsi születéséből, mint amilyen egyébként is lett volna, a nagyban erősítette meg, hogy mindig mellette fog állni.

Én ezért nem ítélem el.

2015. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Érezteti valamilyen módon, hogy a kicsi csak másodrendű? Ha nem, akkor én nem problémáznék rajta.
2015. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
figyu a császárnál ott volt,de a második miatt nem hanyagolhatta el az első gyereket, megpróbálta mindkét oldalon jól betölteni az apa szerepet, meg aztán most egy újszülötthöz cipelje oda a fiát, aki ki tudja mit visz be(függetlenül attól hogy makk egészséges)? Kicsit eltúlzod, mert ő azért ott volt a végéig, akkor lenne igazad ha közben ment volna el úszni amikor még folyik a császározás :P
2015. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlreagálod!

Ott volt szülésnél és utána is,délután pedig a másik gyerekével volt programja.A legtöbb pasi ilyenkor bulit tart,és leissza magát a kisded tiszteletére.Az sem sokkal jobb :)

Amúgy is lehet a nagy gyerek taknyolt egy kicsit vagy náthás volt,és nem akarta megfertőzni vagy lehet csak nem akart zavarni.

2015. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

Az a szerencsetlen gyerek csonka csaladban fog felnoni, az apja nelkul.


A te gyerekednek egesz csaladja lesz (ha csak az apuka el nem hagy titeket is). Szoval ne legyel feltekeny, hogy a ferjed nem boritotta fel a gyerekevel tervezett kozos programjukat.


Nem tudom mi abban a rossz, hogy nem ment vissza a korhazba a gyerekkel. Latta, nem? Megfogta, nem?

A nagytesot meg nem hiszem, hogy tulzottan erdekelne.

2015. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt látta már a gyereket, másrészt a másik gyerekét sem hanyagolhatja el az újabb gyerek születése miatt. Ha így tett volna, és te lennél az első felesége, azon akadnál ki, hogy az első gyerekével nem is foglalkozik, csak mert megszületett a második.
2015. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"Érezteti valamilyen módon, hogy a kicsi csak másodrendű? Ha nem, akkor én nem problémáznék rajta."


Háááát, szerintem érezteti, de lehet hogy ezt is csak én reagálom túl.

Itt volt a gyerekorvos, és adott időpontot mához három hétre tanácsadásra. Kifejezetten kérte, hogy a legelső alkalommal a férjem is jöjjön.

A tanácsadás hétfőnként 16 órától 18 óráig van.


És a férjem húzta a száját, hogy de akkor nem fog odaérni a nagyobb gyerekért 4re a suliba. (Szerintem nem lenne ez akkora gond, mert 5ig van ügyelet a suliban, az úszás pedig csak 6kor kezdődik, egyszer ki lehetne bírni.)

Kérte, hogy próbáljam máskorra tenni a tanácsadást. Próbáltam, nem megy.

Végül úgy döntött, hogy oké eljön, de látom rajta hogy nagyon nem tetszik neki a dolog.


Nem tudom eldönteni, hogy ez a reakció normális-e.

2015. máj. 4. 15:48
 9/34 A kérdező kommentje:

"Egyrészt látta már a gyereket, másrészt a másik gyerekét sem hanyagolhatja el az újabb gyerek születése miatt."


Miért hanyagolná el, ha kivételesen a kórházba jöttek volna egy fél órára, utána pedig cukrászdába/játszótérre/moziba, stb, nem pedig úszni?

2015. máj. 4. 15:50
 10/34 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként a férjed mit mondott rá, mikor megkérdezted tőle, hogy miért döntött úgy, hogy inkább úszni viszi a nagyot?
2015. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!