Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szóvá tennétek ilyen helyzetbe...

Szóvá tennétek ilyen helyzetben ezt?

Figyelt kérdés

Van egy féltestvérem, egy év van közöttünk. 4 és 5 évesek voltunk, amikor a szüleink között komolyabb lett a dolog (ma már házasok). Ugye hétvégente mindig együtt voltunk, közös nyaralások, síelések, stb. Lényegében együtt nőttünk fel, nagyon jó barátnők is voltunk. Közös volt a baráti társaságunk is, de aztán két barátnőnk nagyon csúnyán viselkedett velem, így velük megszakítottam a kapcsolatot 3 éve. A mostohatestvéremnek pedig ugyanúgy a legjobb barátnői a mai napig, és nyilvánvaló, hogy jópárszor ki lettem már beszélve. Szerintem ennek hatására is, de a kapcsolatunk közel sem olyan, mint régen. 2-3 havonta találkozunk valami családi eseményen, de ennyi. Ha írok is neki, általában beszélünk pár mondatot, aztán láttamozza az üzenetet, és ennyi. Függetlenül attól, hogy éppen kérdezek-e valamit, vagy bármi. Nekem meg ez megalázó. Nyilván van, hogy az ember elfoglalt, pont vezet, dolga van, de azért rá pár órára csak válaszolok... Főleg, hogy amúgy a telefon 0-24 a kezében van.

Ráadásul viszonylag keveset járok haza, és akkor sem azért ír, hogy találkozzunk, igyunk meg egy pohár bort valahol este, hanem hogy mennének bulizni és kéne sofőr, aki elviszi őket, meg hajnalban, ha szól, értük is megy. Vagy pl. vegyek meg neki itt Pesten valamit, és vigyem haza. Addig, amíg meg nem veszem, óránként tud keresni.


De ami miatt ez a kérdés megszületett, az az, hogy lett egy barátom, 2 hónapja vagyunk együtt. Most volt az első közös utazásunk, és tettem ki egy közös képet Instagramra /képmegosztó, mint egy digitális album kb/, és azt a mostohatesóm látta. És rám írt, hogy ez kicsoda, meg neki miért nem mondtam, és hogy amúgy sem mondok neki soha semmit. Persze, mert nem beszélünk. Rengeteg minden történt az életemben, amiről nem tud, és nem érzem, hogy rá kéne írnom mindenkire, hogy "nézd, barátom van". Pedig már sokszor próbáltam mesélni neki, hogy mik történnek velem, mi van velem, de lehetetlen, mivel bármit írok, 3-4 mondat után meghal a beszélgetés, mert nem ír semmire vissza. Szóval én ezt már elengedtem, és úgy gondoltam ő is. Erre játsza a sértődöttet, hogy én semmit nem mesélek...


2020. jan. 12. 15:26
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ezt pont így írd le neki! Még jobb,ha elmondod egy családi összeröffenés alatt.
2020. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 +1: ahogy ide leírtad.
2020. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan..csak kepben akar lenni, hogy tudjon pletykalni rolad! Ez reszerol csupan erdekbaratsag! Nem kell neki magyarazkodni, sem pedig mindent megosztani. Raadasul miert visel meg ez az egesz? Irtad, hogy az utobbi par evben kb. tojik rad magasrol, most pedig azon kattogsz, hogy megsertodott?!
2020. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak szaftos pletykára vágyik, amin csámcsoghat. Írd le neki 2 mondatban, hogy ő a barátod, boldog vagy és ennyi. Ha kérdez, térj ki a válasz elől.
2020. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lényeget elmondták a többiek.


Engem csak egy dolog érdekel: miért érezted, hogy meg kell magyarázni, mi az az Instagram? Öregek vagyunk? Vagy külföldön élsz és nem tudod, itthon használják-e?

2020. jan. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tényleg ebbe kell belekötni?


Amúgy igen, azért írtam le, mert nem hiszem, hogy mindenki tudná, mi az. Azt pedig nem akartam, hogy azzal legyen tele a válasz szekció, hogy mi az. Anyukám 48 éves, ő sem tudja, mivel nem használja.

2020. jan. 13. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem belekötöttem, megkérdeztem, mert érdekelt.
2020. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!