Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkre tennéd-e a testvéred...

Tönkre tennéd-e a testvéred azért, mert gyűlölöd a párját?

Figyelt kérdés
Csak úgy tudod tönkre tenni a párját, ha vele együtt a testvéred is bukik. Megtennéd?
2020. febr. 6. 18:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nekem nincs testvérem. Ilyenkor úgy érzem, jó is, hogy nincs. Ismerősömről van szó. Annyira utálja őt a párja testvére, hogy teljesen tönkretette a párját. Mivel rajta nem talált fogást, ezért előbb a szüleit hangolta a testvére ellen, majd a vállalkozását is ellehetetlenítette (ezt nem írnám ide, hogyan). Folyamatosan rágalmazta a rokonok, ismerősök előtt, de olyan ügyesen, hogy mindenki elfordult tőle. Nemrég elköltöztek 500 km-re, mert gyakorlatilag már tönkrementek volna, ha nem lépnek. Teljesen új életet kezdtek, mindenkitől távol, senkivel nem tartják a kapcsolatot a családból. Nagyon sajnálom őket, mert "bűnük" csak annyi volt, hogy jobban éltek, mint a testvér, és a gyűlölt pár volt a húzóerő.

Csak kíváncsi voltam, más is tud-e ennyire utálni egy rokont, hogy még a saját testvérét is beáldozza, csak a gyűlölt személynek rossz legyen.

2020. febr. 6. 20:17
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező: ugye, azt tudod, hogy ebben a témában ki a valódi bűnös? A testvérek anyja. Ő szítja a tetsvérféltékenyésget, ő fordítja egymás ellen a tetsvérkeet és ő az, aki gyűlölködik és nem tű meg más nőt a környékén sem. Értsd: a sógornőt sem.


Csak szólok, mielőtt nagyon elvadulnál a hülyeségeiddel.

2020. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egész család rájuk szállt, akkor eleve voltak gondok. Jól jártak, hogy megszabadultak tőlük.
2020. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

12-est hiába pontoztátok le, jó helyen kapisgál. Én mondjuk az anya helyett egyetemlegesen mindkét szülőt hibáztatnám, de egyébként egyetértek vele.

Eleve mi az, hogy a szülőket az egyik gyerek a másik ellen tudja fordítani? Normális esetben ilyenkor a szülők helyre teszik az áskálódó gyereküket, és ha valakivel romlik a viszonyuk, az inkább ő lenne.

2020. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezen már én is sokat gondolkodtam. De az tény, hogy az ismerősöm párja egy nagyon jóindulatú, de sosem tudott kiállni magáért. A szülőknek sosem mondott ellent, nem védekezett a rágalmak ellen, a testvére viszont az az igazi behízelgő modorú, társaságokban hamar feltalálja magát. Mindenkinek azt mondja, amit hallani szeretne. A szülőknek mindig is ő volt a kedvence, nem volt túl nehéz dolga, könnyen tudta befolyásolni őket. Sajnos én azt látom, nagyon sok családban van kedvenc gyerek.
2020. febr. 6. 22:06
 16/19 anonim ***** válasza:

Direkt eleve nem ártanék. De azért tönkretenni a testvérem megélhetését, mert nem tetszik a párja, nonszensz.

Ha a szülő partner ebben, akkor ott már eleve nem oké valami.

Nálunk is hasonló a szituáció, de ott a szülői támogatás miatt áskálódott a testvér. Szerencsére talpraesettebb a másik testvér és ilyen áron nincs szűksége a szülői támogatásra.

2020. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy borzalmasan hangzik, amit most mondok, de ilyen családért nem kár, ha elveszítjük.
2020. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%
Tönkretenném,mivel aki olyan kaliberű emberrel van együtt aki nekem nagy kárt okoz,az is hasonló.
2020. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, milyen kárra gondolsz? Hogy a párja segített neki egy jól menő vállalkozás beindításában? Hogy jobban élnek, mint a testvér? Vagy azzal teszi tönkre, hogy elmenekültek 500 km-re, és már nem tartják az otthon maradottakkal a kapcsolatot? Ebben azért van igazság, mert azóta nem tudja a testvér lehúzni meg kihasználni. Vagy mire gondolsz?
2020. febr. 7. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!